Neler Yeni

Bilgisayar topladım, sizce bir eksiği, kusuru, yanlışı var mıdır?

srhyp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Acar
Merhabalar, geçen günlerde bir pc topladım ve satın almayı düşünüyorum. Her ne kadar araştırsam da kesin olarak emin olamadım. Acaba bu sistemde yanlış gördüğünüz bir şey var ise yazabilir misiniz? Sistem özellikleri:

Anakart: Asus Prime H610M-K ARGB DDR5 5600Mhz
Işlemci: Intel Core i5-13400f 3.30Ghz 30mb Önbellek
Ram: G.skill Ripjaws S5 32gb (2x16) DDR5 CL28
PSU: Msi MPG A650GF 650W 80+ Gold Tam Modüler
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce 3x OC 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3
Kasa: NZXT H Series H6 Flow RGB Siyah
SSD: Western Digital Blue SN580 1TB M.2 4150MB Okuma ve Yazma
Sıvı Soğutma: Corsair H150 RGB 360mm
Fan: NZXT F140 RGB Core Black 140mm Fan 2'li Set

Işlemcinin ekran kartına göre düşük olduğunu biliyorum. Şimdilik bütçem buna yetiyor. En yakın zamanda işlemcimi yükselteceğim. Onun dışında yakın bir fiyat aralığında daha iyi bir işlemci sıvı soğutması biliyorsanız özellikle onu da yazarsanız sevinirim. Bir de 650W PSU yeterli midir ondan da pek emin değilim. Nvidianın sitesinde 4070 Supere 650W öneriyormuş. Bir de toplam fan sayısı 8 veya 9 olacak (sıvı soğutma fanları dahil)

Kusura bakmayın biraz paragraf gibi oldu ama ancak bu kadar :D

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
ahmet ali özmert
Merhabalar, geçen günlerde bir pc topladım ve satın almayı düşünüyorum. Her ne kadar araştırsam da kesin olarak emin olamadım. Acaba bu sistemde yanlış gördüğünüz bir şey var ise yazabilir misiniz? Sistem özellikleri:

Anakart: Asus Prime H610M-K ARGB DDR5 5600Mhz
Işlemci: Intel Core i5-13400f 3.30Ghz 30mb Önbellek
Ram: G.skill Ripjaws S5 32gb (2x16) DDR5 CL28
PSU: Msi MPG A650GF 650W 80+ Gold Tam Modüler
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce 3x OC 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3
Kasa: NZXT H Series H6 Flow RGB Siyah
SSD: Western Digital Blue SN580 1TB M.2 4150MB Okuma ve Yazma
Sıvı Soğutma: Corsair H150 RGB 360mm
Fan: NZXT F140 RGB Core Black 140mm Fan 2'li Set

Işlemcinin ekran kartına göre düşük olduğunu biliyorum. Şimdilik bütçem buna yetiyor. En yakın zamanda işlemcimi yükselteceğim. Onun dışında yakın bir fiyat aralığında daha iyi bir işlemci sıvı soğutması biliyorsanız özellikle onu da yazarsanız sevinirim. Bir de 650W PSU yeterli midir ondan da pek emin değilim. Nvidianın sitesinde 4070 Supere 650W öneriyormuş. Bir de toplam fan sayısı 8 veya 9 olacak (sıvı soğutma fanları dahil)

Kusura bakmayın biraz paragraf gibi oldu ama ancak bu kadar :D
güzel sistem olmuş hocam elinize sağlık aam sanki işlemciden kısıp soğutucu almışsınız gibi duruyor biraz dlfjsldfjsdflhjd

srhyp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Acar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
güzel sistem olmuş hocam elinize sağlık aam sanki işlemciden kısıp soğutucu almışsınız gibi duruyor biraz dlfjsldfjsdflhjd
valla hocam iş soğutucuya gelince kafam çok karıştı ne yapacağımı bilemedim güzel denilen bitane koydum. Önerin varsa yazabilir misin? Işlemci ya da soğutucu.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
ahmet ali özmert
valla hocam iş soğutucuya gelince kafam çok karıştı ne yapacağımı bilemedim güzel denilen bitane koydum. Önerin varsa yazabilir misin? Işlemci ya da soğutucu.
13600kf e çıkarsanız yeticektir diye düşünüyorum hocam sistem ama herhangi bir tasarım programı vs kullanıcaksanız i7 bölgelerine kayabilirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

k serisi bir işlemciye gerek yokmuş hocam pardon anakartta oc yok

srhyp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Acar
13600kf e çıkarsanız yeticektir diye düşünüyorum hocam sistem ama herhangi bir tasarım programı vs kullanıcaksanız i7 bölgelerine kayabilirsiniz

k serisi bir işlemciye gerek yokmuş hocam pardon anakartta oc yok
Oyun için kullanacağım yani i5 yeterli

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
ahmet ali özmert
Oyun için kullanacağım yani i5 yeterli
yeterli hocam gayet ileride bir oc destekli anakart +k serisi bir işlemci upgradesi yaparsanız tadından yenmez işlemci soğutucunuz çok yeterli bunun için

srhyp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Acar
yeterli hocam gayet ileride bir oc destekli anakart +k serisi bir işlemci upgradesi yaparsanız tadından yenmez işlemci soğutucunuz çok yeterli bunun için
Öneri için sağolun hocam.

enyadev

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enginhan Yağmur
Benim merak ettiğim neden am5 işlemci seçmedin de intel işlemci seçtin? özel bir sebebi var mı?

srhyp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Acar
Benim merak ettiğim neden am5 işlemci seçmedin de intel işlemci seçtin? özel bir sebebi var mı?
Çünkü hayatım boyunca hep intel kullandım. Pek bilmediğim bir markadır amd. Ayrıca intelin özelliklerini seviyorum fakat biraz düşünüp amd de alabilirim.

hocam sistemi kaça topladınız ?
Monitörsüz 55k civarı burası şuan

Top Bottom