Neler Yeni

Oyun performansı düşük mü

Hytkbyake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan DUrmaz
İntel i5 10400f den İntel i5 11600k ya geçtim ama valorant eskiden aldığım değerlerin çok az üstüne çıktı bunun sebebi nedir bileniz var mı cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

MSI B560M PRO-E /İntel i5 11600k /Asus Rog 2060 /XPG 8GB*2 3000MHz CL16

Son düzenleme:

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Halil Karagöz
İntel i5 10400f den İntel i5 11600k ya geçtim ama valorant eskiden aldığım değerlerin çok az üstüne çıktı bunun sebebi nedir bileniz var mı cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.
Ekran kartı değiştirmedin çünkü işlemci değiştirdin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Uğur Yalçın
Ekran kartı değiştirmedin çünkü işlemci değiştirdin.
Ekran kartı belirli bir seviyeden sonra valorantta fps' i değiştirmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios ayarlarını sıfırlayıp, temiz windows kurulumu yaparak deneyin lütfen.

İşlemcinin çok ısınmadığına emin olun. MSI afterburner veya capframex gibi uygulamalar ile kullanımları, sıcaklıkları vb. gözlemleyebilirsiniz.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Halil Karagöz
Ekran kartı belirli bir seviyeden sonra valorantta fps' i değiştirmiyor.

Bios ayarlarını sıfırlayıp, temiz windows kurulumu yaparak deneyin lütfen.

İşlemcinin çok ısınmadığına emin olun. MSI afterburner veya capframex gibi uygulamalar ile kullanımları, sıcaklıkları vb. gözlemleyebilirsiniz.
cpu değiştirerek çok bir performans artışı yakalayamazsınız eğer cpu nuz grafik işlem biriminize yetiyorsa ki arkadaşın durumunda yetiyor gibi görünüyor. Sonuçta grafik işlem birimini değiştirmiyorsunuz cs 2 de sözde işlemci tabanlı bir oyun arkadaşımla farklı işlemcilere farklı gpu lara sahibiz ben 3070 Tİ o 3070 ben ondan 50 60 fps fazla alıyorum :) neden acaba. Ben 6800h kullanıyorum o 7735 hs kullanıyor. İstediği kadar bios sıfırlasın ısıyı kontrol etsin ki yeni montajladıysa ısı sorunu olmaz zaten 😂 tabii soğutucu bloğunun altındaki jelatini sökmediyse orası farklı konu

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
değiştirdikten sonra bios uptade ve temiz 0 format deneyin

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Halil Karagöz
Ekran kartım 2060 kötü bir ekran kartı olduğunu düşünmüyorum bu kadar az fark oluşacağını düşünüyorum
Mevzu kötü ekran kartı olması değil aslında ama neyse hocam diğer üyelerin önerileri umarım yardımcı olur benim önerim bu kadardı.

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
419
İsim
Görkem çetinkaya

MSI B560M PRO-E /İntel i5 11600k /Asus Rog 2060 /XPG 8GB*2 3000MHz CL16

Hocam ciddi bir gecis yok ortada zaten ve ekran kartin ayni

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Uğur Yalçın
cpu değiştirerek çok bir performans artışı yakalayamazsınız eğer cpu nuz grafik işlem biriminize yetiyorsa ki arkadaşın durumunda yetiyor gibi görünüyor. Sonuçta grafik işlem birimini değiştirmiyorsunuz cs 2 de sözde işlemci tabanlı bir oyun arkadaşımla farklı işlemcilere farklı gpu lara sahibiz ben 3070 Tİ o 3070 ben ondan 50 60 fps fazla alıyorum :) neden acaba. Ben 6800h kullanıyorum o 7735 hs kullanıyor. İstediği kadar bios sıfırlasın ısıyı kontrol etsin ki yeni montajladıysa ısı sorunu olmaz zaten 😂 tabii soğutucu bloğunun altındaki jelatini sökmediyse orası farklı konu
valorant demiş arkadaş..

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Halil Karagöz
valorant demiş arkadaş..
Dostum o zaman ben 1050 gibi bir ucuz ekran kartı alayım ama en kral işlemci alayım ? mantığın çok saçma her grafik işlemi gpu da işlenir istediğin kadar cpu yükselt ki fazla bir yükseltme de yok ortada ne anlatıyorsun şuan ben anlamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Uğur Yalçın
Dostum o zaman ben 1050 gibi bir ucuz ekran kartı alayım ama en kral işlemci alayım ? mantığın çok saçma her grafik işlemi gpu da işlenir istediğin kadar cpu yükselt ki fazla bir yükseltme de yok ortada ne anlatıyorsun şuan ben anlamadım.
dostum bazı oyunlar ekran kartı bazlı bazıları ise işlemci ağırlıklıdır. 1050 alsanda valorantta büyük ihtimalle fps' in çok değişmeyecek. Tabii fps' den bahsediyorum bu tarz oyunlar her anlamda gecikmeye dayalı olduğu için ekran kartıda önemli fakat biz burada fps konuşuyoruz. Çoğu ekran kartının valorantta %100 kullanılmadığını görebilirsin zaten. CS2 farklı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,737
Üyeler
152,731
Son üye
Merhaba6322
Top Bottom