Neler Yeni

CPU 100 Derece Normal mi ?

Starlex

80+ Bronze
bu ürünleri seçerken şu çökme meselesi gündemde de değildi :/ yada en azından ben bilmiyordum. Kule tipi mi daha performanslı bir tercih olur yoksa 2 fanlı bir sıvı soğutma mı ?
Arkadaşın dediği gibi 360m sıvı soğutma iyi olur veya undervolt yap işlemci çok güçlü denildiği gibi

TTTezel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tunay
Degil tabii ki fakat cok garip baska ne oynuyorsunuz ve kac derece oluyor
Birçok oyun oynuyorum aslında ama diğer oyunlarda bunun ısısına bakmadım şahsen. Örnek birkaç oyun söylerseniz eğer bende varsa hemen testini yapıp yazabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşın dediği gibi 360m sıvı soğutma iyi olur veya undervolt yap işlemci çok güçlü denildiği gibi
kasam 360lık sıvı soğutuya uygun değil ne yazıkki. Undervoltu şuan biostan inceledim. Sanırım Power Limiti düşürmem gerekiyor şuan 280w ayarında. Kaça düşürmeliyim ?

yefri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
koray canpolat
diablo
Birçok oyun oynuyorum aslında ama diğer oyunlarda bunun ısısına bakmadım şahsen. Örnek birkaç oyun söylerseniz eğer bende varsa hemen testini yapıp yazabilirim
sistemin çok güçlü, hayırlı olsun bu sistemi nasıl bir kasaya kurdun merak ettim kasanın fotosu var mı

Bünyamina

80+ Gold

kasam 360lık sıvı soğutuya uygun değil ne yazıkki. Undervoltu şuan biostan inceledim. Sanırım Power Limiti düşürmem gerekiyor şuan 280w ayarında. Kaça düşürmeliyim ?
Boost kapatsan darboğaz olur mu deneyebilir misin ? Eğer olmazsa bir süre böyle kullanırsın.

TTTezel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tunay
diablo

sistemin çok güçlü, hayırlı olsun bu sistemi nasıl bir kasaya kurdun merak ettim kasanın fotosu var mı
Kasamı zamanında eski sistemimi toplarken almıştım Everest Titan modeli. İçinde 750W gömülü modüler olmayan bir güç kaynağı var

Boost kapatsan darboğaz olur mu deneyebilir misin ? Eğer olmazsa bir süre böyle kullanırsın.
Ne demek istediğinizi anlayamadım ve nasıl yapacağımı bilmiyorum :/
Power Limit ayarı var bios programımda onu mu düşürmemi söylüyorsunuz ?

Bünyamina

80+ Gold
Kasamı zamanında eski sistemimi toplarken almıştım Everest Titan modeli. İçinde 750W gömülü modüler olmayan bir güç kaynağı var

Ne demek istediğinizi anlayamadım ve nasıl yapacağımı bilmiyorum :/
Power Limit ayarı var bios programımda onu mu düşürmemi söylüyorsunuz ?
İşlemci turbo boost kapatmak yani şöyle düşün temel hızı 3.00 ghz ise örneğin 20 çekirdekte max o hızda çalışır.

TTTezel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tunay
ya da kaliteli 240mm de kurtarır.
Bendeki gerçekten yeterli olmasa pc boşta çalışırkenki ısı değerleri de yüksek olmaz mıydı ?
İşlemci turbo boost kapatmak yani şöyle düşün temel hızı 3.00 ghz ise örneğin 20 çekirdekte max o hızda çalışır.
Herhangi bir değişiklik yapmadım henüz. Şuan bu durumda ayarlarım

ya da kaliteli 240mm de kurtarır.
Bir öneriniz var mı bu konuda ?

Ekler

• bios.jpg
    bios.jpg
    369.5 KB · Hit: 4
Son düzenleme:

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
Görkem çetinkaya

Rdr2 cs2 deneyjn hocam

TTTezel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tunay
HOcam arms race girin orda islemci zorlanacaktir
Onun ne olduğunu bilmiyorum aydınlatır mısın rica etsem

Arkadaşlar herkesin değerli yorumları için teşekkür ederim. Küçük bir araştırma ile thermalright phantom spirit ürününü buldum internetten.
Muhtemelen benim eski 240lık sıvı soğutucumdan daha iyidir diye düşünüyorum. Sizce bu ürün benim 100 dereceleri bulan cpu ısı sorunumu çözer mi ? Birde bunun yanı sıra işlemcinin etrafında bulunan çelik CPU FRAME denilen malzemeyi de almalı mıyım ?

Son düzenleme:
Top Bottom