Neler Yeni

Bu özelleştirmelerle alayım mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Furkan
Bütçe
27000

Kasayı Bitfenix Nova Mesh beyaz olarak değiştirdim

Ssd AGI 1Tb yaptım

Güç kaynağını FSP Hyper Pro yaptım

işlemci soğutucu olarak da deepcool AK400 ekledim

bu özelleştirmelerle 27.000 TL oldu alınır mı arkadaşlar 24 Temmuz’da sipariş vereceğim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Alev Fırtınası

Kasayı Bitfenix Nova Mesh beyaz olarak değiştirdim

Ssd AGI 1Tb yaptım

Güç kaynağını FSP Hyper Pro yaptım

işlemci soğutucu olarak da deepcool AK400 ekledim

bu özelleştirmelerle 27.000 TL oldu alınır mı arkadaşlar 24 Temmuz’da sipariş vereceğim?
Kasayı değiştirmene gerek yok kesinlikle değiştirmene değecek bir kasa modeli yok ve kasa özelleştirmeleri çok pahalı. Psu'yu değiştirmelisin onun için de +627 tl olan deep cool pf550 fazlasıyla iyi, sen +900 tl verip yine 550w aynı kalite bir psu seçmişsin, saçma olmuş. Ssd 1 TB yapmışsın iyi yapmışsın. AK400 1000 tl etmez, şu soğutuculara bakabilirsin.
Dark Frezer X123
Dark Freezer X127

Sonuç olarak sadece ssd ve psu değiştirip al.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasayı değiştirmene gerek yok kesinlikle değiştirmene değecek bir kasa modeli yok ve kasa özelleştirmeleri çok pahalı. Psu'yu değiştirmelisin onun için de +627 tl olan deep cool pf550 fazlasıyla iyi, sen +900 tl verip yine 550w aynı kalite bir psu seçmişsin, saçma olmuş. Ssd 1 TB yapmışsın iyi yapmışsın. AK400 1000 tl etmez, şu soğutuculara bakabilirsin.
Dark Frezer X123
Dark Freezer X127

teşekkürler emeğine sağlık
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dark Frezer X123
Dark Freezer X127

Thermalright Assassin King almayı düşünüyordum ona değer mi sence?

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Alev Fırtınası
teşekkürler emeğine sağlık

Thermalright Assassin King almayı düşünüyordum ona değer mi sence?
Hayır değmez çünkü o normalde 800-900 TL idi. 1200 TL etmez, o kadar performans farkı yok. O bütçelere çıkarsan thermalright phantom spirit almalısın 1600 TL. Sırf ileride işlemcini yükseltirsen soğutucun yeterli olsun diye alabilirsin. https://www.gaming.gen.tr/urun/3848...c12b-v2-120mm-intel-amd-uyumlu-hava-sogutucu/

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Furkan
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Alev Fırtınası
ama bu işlemciye ilk attığın soğutucular yeter yani ilk etapta doğru mudur?
En az 120 mm büyüklüğünde fanı olan ve en az 4 bakır ısı borusu olan her soğutucu yeter. Ondan sonra bakır boru sayısı artmadıkça veya fan sayısı artmadıkça sadece tasarımdan kaynaklı önemsemeye değmeyecek derece farkları oluşur. Evet ilk attığım soğutucular yetiyor.

ama bu işlemciye ilk attığın soğutucular yeter yani ilk etapta doğru mudur?
Benim attıklarım ucuzmuş diye az soğutur gözüyle bakma çok rahat yetiyor sadece fiyatları daha ucuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Furkan
En az 120 mm büyüklüğünde fanı olan ve en az 4 bakır ısı borusu olan her soğutucu yeter. Ondan sonra bakır boru sayısı artmadıkça veya fan sayısı artmadıkça sadece tasarımdan kaynaklı önemsemeye değmeyecek derece farkları oluşur. Evet ilk attığım soğutucular yetiyor.

Benim attıklarım ucuzmuş diye az soğutur gözüyle bakma çok rahat yetiyor sadece fiyatları daha ucuz
sistem kalktı hocam işlemci seçeneği gitti :(

Top Bottom