Neler Yeni

Çözüldü✓ Assassin Spirit çift fanlı Ryzen 5 5500 soğutmadı

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Görkem Haliloğlu
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
Geçen günki indirimden Thermalright Assassin Spirit aldım(999TL). Stok soğutucudan buna geçtim değişim olmasını bekliyordum fakat 5 derece falan oynadı stok soğutucu ile arasında. Boşta 50-60 derece arasında şuanda. İçinden çıkan termal macun yerine bir kaç hafta önce aldığım MX-6 macunu sürdüm. Montajını videolar izleyerek ve montaj şemasına bakarak yaptım. stok soğutucu ile arasında bir fark olmaması gerçekten üzdü beni. Ekstra olarak GPU ısısı da 5 10 derece kadar artış ve değişkenlik göstermeye başladı. Önerilerinizi bekliyorum. bilgiye ihtiyacım var

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Sinan Aba
Geçen günki indirimden Thermalright Assassin Spirit aldım(999TL). Stok soğutucudan buna geçtim değişim olmasını bekliyordum fakat 5 derece falan oynadı stok soğutucu ile arasında. Boşta 50-60 derece arasında şuanda. İçinden çıkan termal macun yerine bir kaç hafta önce aldığım MX-6 macunu sürdüm. Montajını videolar izleyerek ve montaj şemasına bakarak yaptım. stok soğutucu ile arasında bir fark olmaması gerçekten üzdü beni. Ekstra olarak GPU ısısı da 5 10 derece kadar artış ve değişkenlik göstermeye başladı. tavsiyeniz veya bilgi isterseniz detaylı konuşabiliriz. bilgiye ihtiyacım var teşekkürler
Oyunda yada render da ki değerli de 5 derece mi

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Talat
Geçen günki indirimden Thermalright Assassin Spirit aldım(999TL). Stok soğutucudan buna geçtim değişim olmasını bekliyordum fakat 5 derece falan oynadı stok soğutucu ile arasında. Boşta 50-60 derece arasında şuanda. İçinden çıkan termal macun yerine bir kaç hafta önce aldığım MX-6 macunu sürdüm. Montajını videolar izleyerek ve montaj şemasına bakarak yaptım. stok soğutucu ile arasında bir fark olmaması gerçekten üzdü beni. Ekstra olarak GPU ısısı da 5 10 derece kadar artış ve değişkenlik göstermeye başladı. tavsiyeniz veya bilgi isterseniz detaylı konuşabiliriz. bilgiye ihtiyacım var teşekkürler
cokmu ısınıyorduda aldın o sogutucuyu gereksiz masraf bence kasanız iyi hava akışı sağlamıyor demekki içinde ısınan sıcak havadan dolayı ekran kartı sıcaklıgıda artıyor

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,276
İsim
Kerem Çavuş
fanları yanlış monte etmiş olabilirsiniz çünkü ag400 ayarında bir soğutucu o

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Görkem Haliloğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle açıklayabilirim. Boşta stok soğutucu ile 50 60 derece arasındaydı genel olarak. buna geçtim hala aynı
oyunlarda 70 80 arasındaydı 65 75 arası dolaşıyor şuanda da. gpu daha önce 75 dereceyi geçmiyordu kurulumdan sonra görmeye başladı yük altında
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kitapçıktaki gibi yaptım fotoğraf ekliyorum kitapçığın alta

Montaj şeması böyle

internette net bir video bulamadım gaming gen tr videosu ile şemadaki fotoğraflardan monte ettim hata olmaması gerek

Ekler

• 20240721_234207.jpg
    20240721_234207.jpg
    1.2 MB · Hit: 27

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,276
İsim
Kerem Çavuş
Şöyle açıklayabilirim. Boşta stok soğutucu ile 50 60 derece arasındaydı genel olarak. buna geçtim hala aynı
oyunlarda 70 80 arasındaydı 65 75 arası dolaşıyor şuanda da. gpu daha önce 75 dereceyi geçmiyordu kurulumdan sonra görmeye başladı yük altında

Montaj şeması böyle

bu konuda arkadaş aynı durumdan şikayetçi bir okuyun isterseniz fanlar yanlış takılmış olabilir , bir fan olması gerekenden ters yönde çalışıyor

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Görkem Haliloğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cokmu ısınıyorduda aldın o sogutucuyu gereksiz masraf bence kasanız iyi hava akışı sağlamıyor demekki içinde ısınan sıcak havadan dolayı ekran kartı sıcaklıgıda artıyor
bir kaç oyunda ısıdan kaynaklı mı bilmiyorum ama bir anda pc resetleniyordu. işlemci 70 80 üstü gezdiği için almak istedim

bu konuda arkadaş aynı durumdan şikayetçi bir okuyun isterseniz fanlar yanlış takılmış olabilir , bir fan olması gerekenden ters yönde çalışıyor
teşekkürler konuyu görmemiştim kontrol edip tekrar derecelere bakacağım

Thermalright yazısı rame bakıyor ikisinde de ben kitapçığa göre monte ettiğimde ikiside farkı yöne gösteriyordu

şu videodaki gibi düzelteyim mi ?

Son düzenleme:

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Sinan Aba

Montaj şeması böyle

internette net bir video bulamadım gaming gen tr videosu ile şemadaki fotoğraflardan monte ettim hata olmaması gerek
Bu vldeo da görünüyor biraz. Bunu izleyip taktımıştım ben

Ldrago

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Salih
Geçen günki indirimden Thermalright Assassin Spirit aldım(999TL). Stok soğutucudan buna geçtim değişim olmasını bekliyordum fakat 5 derece falan oynadı stok soğutucu ile arasında. Boşta 50-60 derece arasında şuanda. İçinden çıkan termal macun yerine bir kaç hafta önce aldığım MX-6 macunu sürdüm. Montajını videolar izleyerek ve montaj şemasına bakarak yaptım. stok soğutucu ile arasında bir fark olmaması gerçekten üzdü beni. Ekstra olarak GPU ısısı da 5 10 derece kadar artış ve değişkenlik göstermeye başladı. Önerilerinizi bekliyorum. bilgiye ihtiyacım var
Kasa modelin ney? soğutucu fanlarını yanlış takmış olabilirsin ama kasa modelin de önemli

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Görkem Haliloğlu
Kasa modelin ney? soğutucu fanlarını yanlış takmış olabilirsin ama kasa modelin de önemli
Xpg valor air.

Fanlardan hangisi sola sağa ve yönlerini tarif edecek babayiğit çıkar mı?

Ekler

• 20240722_000738.jpg
    20240722_000738.jpg
    1.7 MB · Hit: 33
Son düzenleme:

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,276
İsim
Kerem Çavuş
Xpg valor air.

Fanlardan hangisi sola sağa ve yönlerini tarif edecek babayiğit çıkar mı?
sağdakini ön tarafa logo kasanın ön fanlarına bakacak şekilde tak , soldaki de tam ters mantığında çalışıyo onu da thermalright logosu egzoz fana bakacak şekilde tak

grkmhllgl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Görkem Haliloğlu
sağdakini ön tarafa logo kasanın ön fanlarına bakacak şekilde tak , soldaki de tam ters mantığında çalışıyo onu da thermalright logosu egzoz fana bakacak şekilde tak
zaten öyleydi demin söktüm

Logoların ikiside ters bakıyordu biri egzoza diğeri ön fana

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,276
İsim
Kerem Çavuş
zaten öyleydi demin söktüm

Logoların ikiside ters bakıyordu biri egzoza diğeri ön fana
o zaman termal macunu az veya fazla sürmüş olabilirsin veya fanı tam oturtamamış olabilirsin , en temizi çıkarıp tekrar takman olur

Top Bottom