Neler Yeni

Evde meyve suyu ile yapabileceğiniz en basit şarap tarifi

Omnissiah

80+ Bronze
Bunun için dikkat edilmesi gereken şeyler var. Öncelikle alacağınız meyve suyu kesinlikle yüzde yüz meyve konstantresi ile yapılmalı yani yüzde 30 veya yüzde 80 vb olanları asla almıyoruz zira içine katkı maddeleri vb katıyorlar o yüzden şarabımız iyi olmaz zaten biz bunu yaparken anlatacağız.

Şimdi burada üzüm,elma,karadut,vişne veya nar suyu kullanabilirsiniz fakat yüzde yüz meyve konstantresi olması kaydıyla.
bunu aldıktan sonra ilk yapacağımız şey öncelikle bir hava kilidi olacaktır bunu en basit şekilde 1.5 litrelik bir kola şişesi yada su şişesinin kapağını ufak bir şekilde delin ve içine çok girmeyecek şekilde serum hortumu takın ama hortum ince olmalı

şu şekilde

erişte basmakalıp Örnek serum hortumu imalatı Parazit saygılı Göreceli boyut

zaten bunu internet veya eczanelerde rahatça bulabilirsiniz fiyatı ucuzdur. Sonra yapacağınız şey hortumu içine soktuktan sonra onu silikon tabancasıyla iyice mühürlemeniz olacaktır hem yukarıdan hem aşağıdan ama dikkat edin hava kaçırıyorsa silikonun delik yerlerini mühürleyin burada tek hava çıkışı borudan olmak zorunda.

Sonra Nar suyunu deniş bir kaseye dökün zaten 1 litre oluyor onların hacmi. İçine bi su bardağı toz şeker atıp iyicene karıştırın, ardından huni yardımıyla karışımı şişeye koyun sonra bakın miktarı çok önemli fazla olmayacak 1 çay kaşığının yarısı civarında ortalama 5gr falan toz maya alıp içine serpin sonra güzelce çalkalayın ardından hava kilidini takıp hortumun boşta kalan diğer ucunu ufak pey şişe veya bardağa doldurğunuz suya sokun bu sayede istenmeyen biriken hava dışarı taşmadan rahat bir şekilde boşaltım yapacaktır. Bu kadar ama durun bekleme süresi 20 ila 25 gün arası ama daha lezzetli olmasını istiyorsanız serin karanlık bir ortamda en az 30 gün bekletin sonra şarabı pet şişeden temiz başka bir şişeye alın içime hazırdır. Bu arada şarabınızı içmeden önce güzelce soğutun derim

Bir sonraki tarifte gerçek üzümle şarap yapımı gelecektir emin olun şarap yapımı hatta bira yapımı çok basittir zaten antik çağlarda bunlar evde yapılan içkilerdir biz en basit ekonomik haliyle yapacağız kesinlikle zararlı değildir sadece hijyene dikkat edin.

yapımın video hali budur

Son düzenleme:

Omnissiah

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çoluk çocuk deneyecek şimdi burası doğru yer mi bunları anlatmak için bilmiyorum
Çoluk çocuk bunları internette rahatça bulabilir benim anlatmam durumu değiştirmez. Kaldı ki dinamit tarifi vermiyorum

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,167
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
çoluk çocuk internette rahatça bulabilir benim anlatmam durumu değiştirmez
İnternette rahatça bulmaz durup dururken biri, burayı kullananlar karşılaşırlar ve yapmak isterler onu diyorum.

Omnissiah

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,167
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,687
İsim
Muhammet Çağrı

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Nedox Bey
silindi

grasdiyas

80+ Silver
12 yaşındayım ve deneyeceğim teşekkürler

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
306
İsim
Ad
Son düzenleme:

UzunKing

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,035
İsim
Burak
abi tam yapıyodum ışıklar gitti gelsin devam edicem

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,846
İsim
Akın Taşkan
Arkadaşlar fermantasyo sırasında havalandırmada sorun yaşarsanız ,ki amatörsünüz ve gerekli ekipmanlarınız yok çok olası, dümdüz sıçarsınız. Etil değil metil alkol çıkar ve zehirlenirsiniz. Ölüm çok kolay olur.

Top Bottom