Neler Yeni

Çözüldü✓ ASUS Laptop RAM Yükseltince Çalışmıyor!

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım Asus ROG Strix G16 laptopum 16 GB DDR5 5600 MHz Samsung RAM'e sahip. 16 GB DDR5 5600 MHz Crucial RAM aldım 32 oldu ve boot etmiyor. Tek başına Cruical veya Samsung çalışıyor ancak ikisi birlikte çalışmıyor. Teknik servisi aradım biz aynı marka RAM alınmasını tavsiye ediyoruz dedi. İsterseniz laptopu teknik servise yollayın bakalım dedi.

Her özellik aynı ancak çalışmıyor nedenini anlayamıyorum kafayı yemek üzereyim!

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
Hocam bellek modelleri farklı olunca da bu sorun oluyor sanırım. Üstünde kullanılan bellek markalarına bakar mısınız.

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,246
İsim
mehmet demirel
Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım Asus ROG Strix G16 laptopum 16 GB DDR5 5600 MHz Samsung RAM'e sahip. 16 GB DDR5 5600 MHz Crucial RAM aldım 32 oldu ve boot etmiyor. Tek başına Cruical veya Samsung çalışıyor ancak ikisi birlikte çalışmıyor. Teknik servisi aradım biz aynı marka RAM alınmasını tavsiye ediyoruz dedi. İsterseniz laptopu teknik servise yollayın bakalım dedi.

Her özellik aynı ancak çalışmıyor nedenini anlayamıyorum kafayı yemek üzereyim!
max 16 gb olabilirmi hocam ram destegi

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
max 16 gb olabilirmi hocam ram destegi
Hocam işlemci zaten 192GB RAM destekliyor. Asus sitesinde max 32GB RAM desteklediği yazıyor bu laptopun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bellek modelleri farklı olunca da bu sorun oluyor sanırım. Üstünde kullanılan bellek markalarına bakar mısınız.
Hocam orijinal RAM'i Samsung benim taktığım aynı özelliklere sahip Crucial. Farklı marka bir arada çalışıyor bunun videolarını da izledim, G16 için videolarını da izledim çalışıyor.

ddr5 sistem sanmam bir de rog serisi demekki güçlü bir işlemci var desek yine elenir.
Evet hocam sadece işlemci 192GB destekliyor zaten, onda bir sıkıntı yok.

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Ahmet
Hocam işlemci zaten 192GB RAM destekliyor. Asus sitesinde max 32GB RAM desteklediği yazıyor bu laptopun.

Hocam orijinal RAM'i Samsung benim taktığım aynı özelliklere sahip Crucial. Farklı marka bir arada çalışıyor bunun videolarını da izledim, G16 için videolarını da izledim çalışıyor.
Onu demiyorum pcbsinin üstünde bellek çipleri var sıralı onların üstünde ki isimler nedir.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Onu demiyorum pcbsinin üstünde bellek çipleri var sıralı onların üstünde ki isimler nedir.
Hocam ona içini açıp bakmam mı lazım yoksa programla fln gözükür mü, Samsung dışarda ona baktım SEC yazıyor ve sayılar var.

Bu açtığım konuda Samsung RAM ve yeni aldığım Cruical RAM ile ilgili başka detaylar da var.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Evet arkadaşlar, ASUS Teknik Servisi sorunu çözmeyi başaramadı ancak ben Reddit'te okuduğum bir yorum sayesinde çözdüm.

RAM yükseltmesi yapmadan önce BIOS'tan "Fast Boot" seçeneğini kapatın. RAM yükseltip o seçeneği geri açın.

Sorun böyle çözülüyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,943
Üyeler
154,153
Son üye
achimbeat
Top Bottom