Neler Yeni

İşlemci under volt yaparak valorantta daha fazla FPS alabilir miyim

TheSefisa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Can Doruk Timur
Merhaba i5 10300h GTX 1650 ve 16 GB ram özelliklerine sahip laptopbum var sizce GTX 1650 i5 10300h için çok düşük kalıyor ve valorantta habire FPS drop diyorum yani şöyle diyeyim hayatımda yüksek grafiklere hiç almadım bir iki kere aldım onda da çok kasıyor

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
Merhaba i5 10300h GTX 1650 ve 16 GB ram özelliklerine sahip laptopbum var sizce GTX 1650 i5 10300h için çok düşük kalıyor ve valorantta habire FPS drop diyorum yani şöyle diyeyim hayatımda yüksek grafiklere hiç almadım bir iki kere aldım onda da çok kasıyor
yani o hocam sanırım overclokctan bahsediyosunuz undervolt genelde psu yetmediğinde veya aşırı ısınma olduğunda işlemci veya ekran kartının performansını kısmak için kulanılır sizin dediğiniz şey overclocktur ekran kartınıza overclock atabilirsiniz

TheSefisa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Can Doruk Timur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yani o hocam sanırım overclokctan bahsediyosunuz undervolt genelde psu yetmediğinde veya aşırı ısınma olduğunda işlemci veya ekran kartının performansını kısmak için kulanılır sizin dediğiniz şey overclocktur ekran kartınıza overclock atabilirsiniz
Çok bilmiyorum ama evet sanırsam o 😁 onu nasıl yapabilirim Max 50 watt çekiyor şu anda

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Çok bilmiyorum ama evet sanırsam o 😁 onu nasıl yapabilirim Max 50 watt çekiyor şu anda
ekran kartı için ise msi afterburner kulanabilirsiniz veya bazen sık sık olmasada laptopların knedi uygulmasındanda overclock yapılıyor msi afterburner ile yapın ytden videoları izleyerek işlemciye yapmanızı pek önermem eğer ısınmıyorsa yapabilirsiniz zaten istesenizde yapamazsınız çarpan kilidi kapalı diye biliyorum ama laptop işlemcileri genel olarak fazla ısınıyor benim tavsiyem size eğer laptop uygulamınız yoksa optimize uygulamanız razer cortex indirin youtubeden ayarlarına bakın size ciddi söylüyorum arka plandaki herşeyi ama herşeyi kapatıyor alt tab attığınızda bile win dows gözükmüyor çok iyi

TheSefisa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Can Doruk Timur
ekran kartı için ise msi afterburner kulanabilirsiniz veya bazen sık sık olmasada laptopların knedi uygulmasındanda overclock yapılıyor msi afterburner ile yapın ytden videoları izleyerek işlemciye yapmanızı pek önermem eğer ısınmıyorsa yapabilirsiniz ama laptop işlemcileri genel olarak fazla ısınıyor benim tavsiyem size eğer laptop uygulamınız yoksa optimize uygulamanız razer cortex indirin youtubeden ayarlarına bakın size ciddi söylüyorum arka plandaki herşeyi ama herşeyi kapatıyor alt tab attığınızda bile win dows gözükmüyor çok iyi
Lenovo Legion mu öyle bir uygulama var hiç bir işe yaramıyor bir ara güncelleme için kullanıyordum sonra Lenovo kesti güncellemeyi markası laptopun idea pad gaming 3

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Lenovo Legion mu öyle bir uygulama var hiç bir işe yaramıyor bir ara güncelleme için kullanıyordum sonra Lenovo kesti güncellemeyi markası laptopun idea pad gaming 3
siz dediğimi yapın boşverin msi afterburner üzerinden deneyebilirsiniz riskleri unutmayın araştırıp yapın ayrıca overclock yapmadan önce kararlılığı yükseltmek için onaylı bios güncelemesi yapın bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp yardım isteyin

TheSefisa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Can Doruk Timur
siz dediğimi yapın boşverin msi afterburner üzerinden deneyebilirsiniz riskleri unutmayın araştırıp yapın ayrıca overclock yapmadan önce kararlılığı yükseltmek için onaylı bios güncelemesi yapın bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp yardım isteyin
Hocam bios için internet gerekli mi çünkü şu anda yazlıktayım da telefon internetinden oyun oynuyorum

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Hocam bios için internet gerekli mi çünkü şu anda yazlıktayım da telefon internetinden oyun oynuyorum
gerekli bios indirmek için o zaman uğraşmayın bu arada msi afternurnerı halledin karıştırmayın biosu o zaman evinize dödüğünüzde müşteri hizmetlerinden yardım istersiniz

Top Bottom