Neler Yeni

25 30k sistem onerisi lazim

glad0s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Arjin bala
Bu sistemde güç kaynağını ve ekran kartını görseldeki ile değiştirip alabilirsin. 1 TB SSD özelleştirmesi biraz pahalı ama 500 GB yetmez diyorsan ve bütçen yetiyorsa al.
1721852257678.png
1721647451480.png

1721566393477.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

O 500 gb agi olan kaça satılır

Baya gereksiz olur muhtemelen hiçbir zaman o kadar ram kullanmayacaksın, zaten ram özelleştirmeleri çok pahalı ve hiçbiri f/p değil. Değerleri güzel olan 2x16 gb ramler 3600 lirayken burada değerleri kötü olan ramleri 3000 tl'ye seçmen çok saçma.
Hahaha :D Arkadaşım 32 gb rame neden gereksiz diyorsun. Win11 de boşta bile 7 gb ram kullanıyor, oyun da oynadığın zaman 15 gb hemen hemen Doluyor. 12 gb ram kullanan pek çok oyun var ve artık 16 gb bile yetmemeye başladı. Artık farkında mısınız ama sistem toplandığı zaman (24x2) 48 gb dual ram öneriyorlar. Eğer ben pc alırsam 48 gb yapıcam. Hatta belki de daha fazlası

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,319
İsim
Emre siyah
Hahaha :D Arkadaşım 32 gb rame neden gereksiz diyorsun. Win11 de boşta bile 7 gb ram kullanıyor, oyun da oynadığın zaman 15 gb hemen hemen Doluyor. 12 gb ram kullanan pek çok oyun var ve artık 16 gb bile yetmemeye başladı. Artık farkında mısınız ama sistem toplandığı zaman (24x2) 48 gb dual ram öneriyorlar. Eğer ben pc alırsam 48 gb yapıcam. Hatta belki de daha fazlası
32 gb şuan için ideal ki custom windowsla özel ayarlamalarla vs ile kullanımları yarıya kadar düşürebiliyorsunuz 32gb al yılllarca götürsün çoklu işlem de yapılabilir hem

glad0s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Arjin bala
32 gb şuan için ideal ki custom windowsla özel ayarlamalarla vs ile kullanımları yarıya kadar düşürebiliyorsunuz 32gb al yılllarca götürsün çoklu işlem de yapılabilir hem
Sırf ram için o kadar uğraşmaktansa ömrü 5-10 yıl daha uzun olacak şekilde yüksek ram alınır bence ki ram de o kadar pahalı değil yani. Eğer iyi frekanslıdan çift yüksek kapasiteli alacaksan biraz yüksek olabilir. Ama her türlü 20 gb üstü ram daha iyi

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Arkada tarayıcı, discord, telegram, unigram, spotify açıkken 2K'da yüksek grafikli oyunlar oynuyorum ve hayatımda ram kullanımının 12 gb'ı geçtiğini görmedim. Şu an 15 sekme + discord + telegram açık 4.8 gb ram kullanıyorum. Ki ben DDR4 halimle bu kadar kullanıyorum DDR5 olsam daha da düşer. Ayrıca op'nin dediğini okumadın mı sadece lol max valo oynarım diyor, o yüzden gereksiz dedim. Yoksa her önerimde 2x16 gb ram önerdiğimi mesaj geçmişimden görebilirsin. Valla ben de 32 gb ram gerekli olsa direkt geçeceğim ama 40 yılda bir optimizasyonu zort bir hikayeli oyun falan anca o kadar kullanıyor işte.

glad0s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Arjin bala
Arkada tarayıcı, discord, telegram, unigram, spotify açıkken 2K'da yüksek grafikli oyunlar oynuyorum ve hayatımda ram kullanımının 12 gb'ı geçtiğini görmedim. Şu an 15 sekme + discord + telegram açık 4.8 gb ram kullanıyorum. Ki ben DDR4 halimle bu kadar kullanıyorum DDR5 olsam daha da düşer. Ayrıca op'nin dediğini okumadın mı sadece lol max valo oynarım diyor, o yüzden gereksiz dedim. Yoksa her önerimde 2x16 gb ram önerdiğimi mesaj geçmişimden görebilirsin. Valla ben de 32 gb ram gerekli olsa direkt geçeceğim ama 40 yılda bir optimizasyonu zort bir hikayeli oyun falan anca o kadar kullanıyor işte
win11 mi kullanuyon 4.8 gb ram kullanıyor? o nasıl bir tasarruf maşallah. Hiç mi oyun test videolarını izlemedin 12 gb ram kullandığını görmedin?

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
win11 mi kullanuyon 4.8 gb ram kullanıyor? o nasıl bir tasarruf maşallah. Hiç mi oyun test videolarını izlemedin 12 gb ram kullandığını görmedin?
Win 10 kullanıyorum win 11 hiç stabil değil

Msi afterburner ile test ediyorum direkt

O oyun testi yapanların bilgisayarı optimize etme hakkında bir fikirleri olduğunu sanmıyorum tiktok videosu çeker gibi test videosu çekiyorlar

Bir de ram kullanımını gösteren oyun videosu pek yok sanırım

Top Bottom