Neler Yeni

Çözüldü✓ AM5 Anakart'a Fan Ayağı Uyumsuzluk Problemi

Caudron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur TÜRK
Herkese selamlar, iyi forumlar ;

AM4 sistemden AM5 sisteme geçiş yaptım. Eski sistemimdeki Cooler Master Masterliquid ML240L V2 model sıvı soğutucumu yeni sisteme montaj yapmayı planlıyordum fakat tam olarak paylaştığım görseldeki farktan dolayı problem yaşıyorum. AM4 sistemde kullanılan siyah fan ayaklarının sabitlendiği bağlantı aparatlarında görünen plastik çıkıntı sebebiyle yeni anakarta uyum sağlamıyor.
İnternet üzerinden biraz araştırma yaptım fakat yeni braketler için sağlıklı bir kaynak bulamadım. Yeni AM5 anakartta kullanabileceğim fan bağlantı ayaklarını nereden temin edebilirim, bu sorunu yaşayıp çözümleyebilen var mıdır ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

* Soğutucu markanın resmi sitesindeki destek kısmında AM5 desteği olduğu belirtilmiş.

1.png

forza11

80+ Bronze
eski satılan ürünlerde am5 parçaları olmayabilir.
Türkiye satıcısı vektron olması lazım. Ararsanız ücretisiz ya da cüzi bir ücretle gönderirler bence

Caudron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur TÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eski satılan ürünlerde am5 parçaları olmayabilir.
Türkiye satıcısı vektron olması lazım. Ararsanız ücretisiz ya da cüzi bir ücretle gönderirler bence
Tavsiyesiniz için teşekkür ederim, distribütörü bilmiyordum kendilerine ulaşmayı deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırım işimi görebilir fakat onun da kargo süreci hayli vakit alacaktır. Henüz sisteme Bismillah diyerek elektrik vermedim son bu kalmıştı akşam konu braket sebebiyle takamadım. Ama hiç bir şekilde çözemez isek bunu deneyebilirim, teşekkür ederim.

Caudron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur TÜRK
Hayır bu başka bir olay sağdaki üstünde Ryzen AM5 yazan yer için kullanılıyor attığınız o da soğutucu montajı için değil bir tık detay için bir nebze iyi soğutma için kullanılan bir şey
açıklama için teşekkürler. Yaşadığım yerdeki yerel bir teknik servisten stok kontrolü rica ettim. Oradan gelecek bilgiye göre direkt distribütöre ulaşmak en sağlıklısı olacak sanırım.

Caudron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur TÜRK
Tekrar merhabalar. Konu'ya yardım için yazan herkese teşekkür ederim. Zannediyorum problemi çözümledim. İlk yapmam gereken en son aklıma geldi :) Sistemi satın aldığım firmaya ulaştım, konu aparatların anakarttan çıkması gerektiğini ve kutuda yoksa temin edebileceklerini ilettiler, aynı gün kargoya verdiler, şu an teslim bekliyorum.

Belki aynı sorunu yaşayıp bu konuya bakan arkadaşlarım için yol gösterebilir. Öncelikle satın aldığınız firmaya ve çözümleyemezseniz anakart üreticisine ulaşmanız çözüm sağlayabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,822
Üyeler
152,340
Son üye
mustafa81zbn
Top Bottom