Neler Yeni

İnceleme Corsair LCD Upgrade Kit ve H100i Elite Capellix inceleme

Theaks81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Ali Kemal Solak
Öncelikle h100i elite capelix 240mm + ryzen 5 5600x + Asus B450 M-k 2 üçlüsü kullanıyorum.

WZ 2.0'da işlemcinin 55 dereceyi geçtiği görmedim.

Bu sıvı soğutmayı almamın nedeni giriş seviye anakartımın pump girişi olmaması. Soğutucunun kutusundan çıkan hubla bütün sıkıntı çözülüyor 6 tane aynı isme sahip corsair fanı takabiliyorsunuz.

LCD muhabbetine girersek hiç bilgim yoktu forumda konu açmıştım HO GO diye bir arkadaş altında belirtmişti. Hoşuma gitti. 4 gün önce sinerji bilgisayardan 2300 liraya aldım. Beyaz kullanıyorum.

2 ekipmanın montajıda çok kolay benim gibi ilk kez işlemci fanı söken biri bile montajını dikkatli bir şekilde yapabilir. :)

LCD ekran İPS

LCD ekran anakart üzerindeli USB portundan, sıvı soğutucunun rgb fanlarının renk ve hız kontrol ediliyor. (kutudan 1 tane girişi 2 giriş yapan kablo çıkıyor) Tüm enerjiyi ise PSU'dan çıkan kabloyu Hub'a bağlayarak yapıyoruz.

İCUE yazılımından her türlü işlemi yapabiliyorsunuz. (tercih etmemde etkili oldu çünkü anakartın rgb desteği yok)

Fan ve pompa sesi bence kararınca.

Corsair h100i elite Capellix
Corsair LCD Upgrade Kit
Mesaj otomatik birleştirildi:

Old
Screenshot_20221221_013409_com.android.gallery3d.jpg

LCD ekran:
Screenshot_20221221_013437_com.huawei.himovie.overseas.jpg

😙
Screenshot_20221221_013250_com.huawei.himovie.overseas.jpg

Son düzenleme:

Hezargrad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hamit poyraz
merhaba, am4 soketli anakartlarda bu upgrade kit'in tam olarak oturmama durumu söz konusu imiş. bu sorunu nasıl aştınız acaba? ben ürünü siparş ettim gelmesini bekliyorum şuan.

Theaks81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Ali Kemal Solak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
merhaba, am4 soketli anakartlarda bu upgrade kit'in tam olarak oturmama durumu söz konusu imiş. bu sorunu nasıl aştınız acaba? ben ürünü siparş ettim gelmesini bekliyorum şuan.
Anakart değiştirdikten sonra Bi otutturamamıştım sonra hallettim

jigeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kadir gökhan
bende aynı modeli kullanıyorum fakat bi arıza söz konusu
lcd ekranda üçgen içerisinde ünlem işareti duruyor ve etrafında ki ışık çalışmıyor.
önceden yazılımda lcd ekranı görebiliyordum fakat şimdi sadece commender gözüküyor.
sen de hiç böyle bir şey oldu mu?

Top Bottom