Neler Yeni

Gainward 4070 süper alınır mı

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
493
İsim
Arda
Arkadaşlar selam diğer kartlardan daha mı düşük fps verir ve alınır mı
Açılmış 2 el ürün göndermesinler sonrasında
1000001873.jpg

marvexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Utku Katipoğlu
Arkadaşlar selam diğer kartlardan daha mı düşük fps verir ve alınır mı
Açılmış 2 el ürün göndermesinler sonrasında Alıntıyı görüntüle
Ben aldım hocam bu sistemi özelleştirmelerle. Site güvenilir ikinci el olmaz. FPS konusunda da diğer markalarla çok çok az farkı olur o da ısınma konusundan. Kasa içine toplamda 8 adet hava soğutucu takarsınız sonradan.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
527
İsim
ozan başaran
alınır hiçbir sorunu yok kartın ısınıp performans kısacağını sanmıyorum fakat öyle bir durum olursa undervoltlarsınız

marvexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Utku Katipoğlu
alınır hiçbir sorunu yok kartın ısınıp performans kısacağını sanmıyorum fakat öyle bir durum olursa undervoltlarsınız
hocam undervolt saçma değil mi bildiğim kadarıyla kartın performansını kısıyoruz/kısıtlıyoruz. Undervolt yapacaksak niye 4070 super alıyoruz onun yerine 4070 alırdım bilmediğimden soruyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
akif Kehya
Ben aldım hocam bu sistemi özelleştirmelerle. Site güvenilir ikinci el olmaz. FPS konusunda da diğer markalarla çok çok az farkı olur o da ısınma konusundan. Kasa içine toplamda 8 adet hava soğutucu takarsınız sonradan.
hocam bende ayni sistemi 7800x3d ile almak istiyorum fakat sivi sogutmalar ile ilgili bir fikrim yok o yuzden sitede ozellestirmelerde bulunan sivi sogutmalardan hangisini onerirsiniz

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
553
İsim
Mirhan Yalçın

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
493
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam maalesef bütçem 32.000'e düştü buna göre amd kartlı sistem de önerirseniz sevinirim 1080p'de oynayacağım ve i5 12400f 4060lı illet sistem de her zaman her oyun da anlık drop fps düşmesi yaşıyordum böyle bir şey olmayacak bir sistem önerir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam maalesef bütçem 32.000'e düştü buna göre amd kartlı sistem de önerirseniz sevinirim 1080p'de oynayacağım ve i5 12400f 4060lı illet sistem de her zaman her oyun da anlık drop fps düşmesi yaşıyordum böyle bir şey olmayacak bir sistem önerir misiniz?

Aynı ekran kartını kullanıyorum sıcaklık değerleri yükte max 79 derece hava zaten 33 derece.

marvexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Utku Katipoğlu
hocam bende ayni sistemi 7800x3d ile almak istiyorum fakat sivi sogutmalar ile ilgili bir fikrim yok o yuzden sitede ozellestirmelerde bulunan sivi sogutmalardan hangisini onerirsiniz
kule tipi hava soğutucu yeterli olur, thermalright peerless assasin veya phantom spirit bakabilirsiniz.

Aynı ekran kartını kullanıyorum sıcaklık değerleri yükte max 79 derece hava zaten 33 derece.
hocam ses konusunda ne düşünüyorsunuz en yüksek sesli çalışan kart bu, yükteyken 40db. Geceleri vs rahatsız eder mi etraftakileri?

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
527
İsim
ozan başaran
hocam undervolt saçma değil mi bildiğim kadarıyla kartın performansını kısıyoruz/kısıtlıyoruz. Undervolt yapacaksak niye 4070 super alıyoruz onun yerine 4070 alırdım bilmediğimden soruyorum.
hayır kartın performansını kısıtlamıyorsunuz, her ekran kartı ihtiyaç duyduğu güç değerinin, daha stabil çalışması için, biraz daha üstünde güç çeker ve haliyle daha fazla ısınır siz undervolt ile o fazladan çektiği gücü azaltıp daha az ısınmasını sağlarsınız fakat doğru yapmanız gerekir yoksa oyunun ortasında crash yer durursunuz stabil olmaz

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
553
İsim
Mirhan Yalçın
kule tipi hava soğutucu yeterli olur, thermalright peerless assasin veya phantom spirit bakabilirsiniz.

hocam ses konusunda ne düşünüyorsunuz en yüksek sesli çalışan kart bu, yükteyken 40db. Geceleri vs rahatsız eder mi etraftakileri?
furmark testine soktum şimdi 2000rpmde ses duyamadım pür sessizlikte belli eder ama yan odadakini rahatsız etmez

furmark testine soktum şimdi 2000rpmde ses duyamadım pür sessizlikte belli eder ama yan odadakini rahatsız etmez
afterburnerdan 4000 rpmye çektim işte o zaman ses geldi ma hiçbir zaman 4000rpm çalışmaz.

Top Bottom