Neler Yeni

Mimarlık öğrencisi için 30K'ya laptop önerisi

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Bütçe
30000
Selam dostlar,
Bir arkadaşım mimarlık okumayı düşünüyor. 30k seviyelerinde bir laptop arıyoruz. Çoğunlukla eğitim videolarıyla vakit geçiriyor. Eğer istediği yeri kazanabilirse 3DS Max SolidWorks vb. uygulamaları kullanacağından uzun vadede onu üzmeyecek bir şey arıyoruz. Oyunlarla arası hiç yok. Oyun oynayacağını sanmıyorum. Bütçe olarak eğer çok mantıklı bir sistem denk gelirse 2-3K daha ekleme yapabiliriz. Tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Mehmet B
Hocam iş odaklı kullancaksa ekran kartı watt degeri çok önemli
Bu laptopa ek olarak 2x16 ram alınıp 32 gb yapılırsa iş amaçlı daha iyi performans verir

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam iş odaklı kullancaksa ekran kartı watt degeri çok önemli
Bu laptopa ek olarak 2x16 ram alınıp 32 gb yapılırsa iş amaçlı daha iyi performans verir

Hocam gayet iyi sistemmiş fakat şu aşamada Ram takviyesi yapmaktan ziyade direkt min 16 RAM'i olan bir sistem düşünüyoruz. Daha önceden RAM uyumsuzluğu sebebiyle bsod sorunu yaşayan tanıdıklarım oldu. Hakeza laptoplarda bu durum daha da uğraştırıcı.

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Mehmet B
Hocam gayet iyi sistemmiş fakat şu aşamada Ram takviyesi yapmaktan ziyade direkt min 16 RAM'i olan bir sistem düşünüyoruz. Daha önceden RAM uyumsuzluğu sebebiyle bsod sorunu yaşayan tanıdıklarım oldu. Hakeza laptoplarda bu durum daha da uğraştırıcı.
youtubede çok fazla aynı laptopun ram rehberi var sorunsuz çalışıyor eger 16 gb isterseniz sadece 1 adet 8 gb ram almanız yeterli

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
323
İsim
Musa Topçu
Top Bottom