Neler Yeni

Kilo alamıyorum, ne yapmalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Oğuz Tutkun
Merhaba herkese. Uzun süredir kilo sorunu yaşıyorum ve bu vücut direncimin düşmesine sebep oluyor. Yaklaşık 10 senedir aynı boy aynı kilodayım neredeyse. Boy 185, kilo 60-65 arası gidip geliyor. 25 yaşındayım. Polisliğe hazırlanıyorum ve şuanki şarttlarda vücut kitle indeksine göre sınırdayım. Bisiklet sürüyorum aktif olarak sürekli günlük muhtemelen minimum 30km sürüyorum. Spor olarak farklı yaptığım bir egzersiz yok. Pilavı makarnayı ekmekle yiyenlerdenim, öğün sayım minimum 4. Fakat yaramıyor hiç bir şekilde. Ne yapmamı önerirsiniz?

ser0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ömer Uğur ÖZMEN
Günündeki hareketi azalt (Sağlık derecesini doğrudan etkilemeyecek şekilde) İnternetden baktım günlük 3100 kalori alman gerekiyormuş.Lafın kısası bu kalori sınırını aşman gerek yapmanın en kolay (aynı zamanda sağlıksız) fastfoodlar ve bazı shake'ler

Veviel

80+
hocam günlük minimum 30km bisiklet sürdüğünüz için büyük ihtimalle aldığınız kaloriyi zaten bisiklet sürerek yakıyorsunuz fazla yiyip bisikleti spor olarak değilde hobi olarak sürüyorsanız sürdüğünüz km'yi kilo almak için düşürmenizi öneririm tamamen bırakırsanız kondisyonunuz azalabilir 4-5 öğün karbonhidrat ağırlıklı yiyin ve önerim aşağıdaki shake'i günde 2 defa için sabah kahvaltısı ve akşam kahvaltısından 1 saat sonra
1 su bardağı yulaf
5-6 ceviz
1 muz
2 bardak yarım yağlı süt
8-10 cici bebe
bunu mixerle iç totalde 1000 kaloriye yakın oluyor günde 2 kere içsen 2000 kalori 4-5 öğündende ortalama 3000 kalori alsan 5000 kalori oluyor fakat yulaf biraz iştahı kapattığı için daha az koyabilirsin

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,149
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Günlük alman gerekenden kaloriyi almıyorsun üstüne üstlük bisiklet sürerek kardiyo yapıyorsun gün içinde aldığını da yakıyorsun bu şekilde kısır döngü devam eder kalori hesabı yaparak alman gereken kalori den 500/1000 kalori daha fazlasını al imkanın varsa protein tozu da kullan her sabah mutlaka 5 adet yumurta ye bisiklet çok fazla enerji harcar bunu da kısıtla biraz

Solotov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Solotov Bourne
Boyut olarak midede az yer tutacak fazla kalorili yiyecekler tüketebilirsin. Gainer kullanabilirsin hareketini azaltmana gerek yok yulaf yememen gerekiyor çünkü tok tutar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Oğuz Tutkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar teşekkür ederim herkese.

Öncelikle hareketi azalt demiş bir kaç arkadaş fakat hareketsiz kaldığım sadece ye-iç-bilgisayarda takıl-yat döngüsünde uzun zamanlarım geçti. Beslenme şeklim hep standart insanlara göre fazlaydı zaten fakat bir değişim olmadı hiç.

Bisikleti hem spor hem hobi olarak yapıyorum. Kondisyonum çok düşüyor yapmadığım zaman vücut alıştı buna kısaca. Her akşam önemli bir durum olmadığı sürece çıkar kondisyonumu yapar bi kaç hareket cart curt yapıp dönerim eve.

Bu süreçte bişeyler yeme içme aşağı yukarı yarım saatte veya saatte 1 mola verip devam ediyor. Eğer yemez içmezsem zaten belirli aralıklarda dediğim gibi direncim düşüyor. Baş dönmesi gibi problemler yaşıyorum ve bu olduğu zaman yaralanmalar yaşanıyor çoğunlukla çünkü normal olmuyor. Titreyip düşüyorum yere direkt kontrol gidiyor.

Kalori hesabına dikkat edeceğim bakalım bi değişim olacak mı. Diyetisyene görünürüm bi. Ek olarak takviye gıdalar aklımdaydı gainer kullanmayı düşünüyorum. Yanıtlayan herkese teşekkürler.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,639
İsim
Muhammet Çağrı
Gainer kullan yoğurt tüketimini azalt ve bisikleti kesinlikle bırak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,149
İsim
a l p e r
Gainer kullan yoğurt tüketimini azalt ve bisikleti kesinlikle bırak.
yoğurt kilo mu verdiriyormuş? her akşam yemekte yiyorum ben. benimde kilo alamama sorunum var

warg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Serkan
hocam ben de bu tarifi uygulamadan önce 50 kilo bile değildim şu anda 60 kiloyum tavsiye ederim (kahvaltı niyetine yiyordum)

1 su bardağı süt
1 su bardağı yulaf (bebek bisküvisi de koyabilirsin 8-10 tane)
bir avuç ceviz
bir avuç kuru üzüm
biraz badem (bir avuç diyemiyorum pahalı çünkü)
1 tane muz
1-1.5 yemek kaşığı bal

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,408
Üyeler
154,228
Son üye
Rheic
Top Bottom