Neler Yeni

Ryzen 5 5500 90 C* Çalışıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Master yi
Adam değiştim diyor ya ? Ne kullandı acaba belki fan da tam oturmadı

İşlemci bozuk olsa hiç çalışmaz veya sürekli mavi ekran yersin sen en iyi yüksek MK değerine sahip bir termal macun al fanıda çıkarırken sağa sola çevirerek çıkart tamamen işlemcinin üstünden çıkana kadar eski macunu güzelce temizle sonra yeni macunu sür 1 2 su damlası kadar olsa yeter sonra onu yayıp fanı oturtup güzelce sabitle termal macunların ısı iletim değerleri vardır bu değer nekadar yüksek ise ısıyı okadar iyi ilettiğini gösterir bu değer mk dır böyle dene gerçekten kaliteli bir macun kullanırsan işi de güzel yaparsan 10 15 dereceye kadar fark alırsın
Onun dışında unutma stok fanlar iaderelik ve iş görecek şekilde yapılmıştır bende 5600 ile stok kullanıyorum max 80 derce falan yetiyor yani bana

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak
Daha önce 50'lerde gezip de sonradan 90'lara çıkması çok garip birden macun puff mu oldu :D
daha önce 50 lerde gezmiyordu işte hiç 50 nin altına düşmedi boşta bile
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onun dışında unutma stok fanlar iaderelik ve iş görecek şekilde yapılmıştır bende 5600 ile stok kullanıyorum max 80 derce falan yetiyor yani bana
işte 5600 çok daha güçlü 5500 e göre ama sende max 80 iken bende nasıl 105 e çıkıyor.Zaten 105 e çıkınca otomatik korumaya alıyor kendini

fan tam oturmamıştır , hatalı takılmış olabilir , macun hatalı veya eksik sürülmüştür , donanımsal olduğunu sanmıyorum.
dediğim gibi sürerken hatta fazla fazla sürmüştüm taşma yaptı sonradan temizledim yaydım falan,oturmama olduğunu nasıl anlayacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Master yi
daha önce 50 lerde gezmiyordu işte hiç 50 nin altına düşmedi boşta bile

işte 5600 çok daha güçlü 5500 e göre ama sende max 80 iken bende nasıl 105 e çıkıyor.Zaten 105 e çıkınca otomatik korumaya alıyor kendini
İşte ya fanda ya da termal macun da sıkıntı var ya da ortam sıcaklığı kasanın içindeki hava akışı vs vs

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak
İşte ya fanda ya da termal macun da sıkıntı var ya da ortam sıcaklığı kasanın içindeki hava akışı vs vs
hava akışı leş ya kasanın ama o durumda bile 5500 gibi bir işlemcinin 105 derecelere çıkması bana hiç mantıklı gelmiyor

ama hava akışının negatifliğinin önüne geçmek için temperli camı söktüm bana mısın demedi hala ateş atıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Master yi
Ama bunlar bu kadar ısınmasını sebep olmaz 105 dereceyi görecek kadar ısınıyor ise kaliteli bir macun ile güzel bir temizlik yapıp tekrar değişim yapıp deneyin derim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak
Ama bunlar bu kadar ısınmasını sebep olmaz 105 dereceyi görecek kadar ısınıyor ise kaliteli bir macun ile güzel bir temizlik yapıp tekrar değişim yapıp deneyin derim
denemeden de sıvı soğutma alma diyorsun yani,alırsam da alacağım model:

DeepCool LE500-MARRS LED 240mm​

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Master yi
hava akışı leş ya kasanın ama o durumda bile 5500 gibi bir işlemcinin 105 derecelere çıkması bana hiç mantıklı gelmiyor

ama hava akışının negatifliğinin önüne geçmek için temperli camı söktüm bana mısın demedi hala ateş atıyor
İ7 3. Nesil ve 1070 ile kasa tamamen kapalı İşlemci fanı dışında fan yok maks 90 95 fln gördüm hava akışı çok önemli ama dediğin gibiyse normal değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak
İ7 3. Nesil ve 1070 ile kasa tamamen kapalı İşlemci fanı dışında fan yok maks 90 95 fln gördüm hava akışı çok önemli ama dediğin gibiyse normal değil
bana da mantıklı gelmiyor ve çözüm üretemiyorum işlemci şuan anlık 87 derece çalışıyor ve sadece valorant discord ve brave açık

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Master yi
denemeden de sıvı soğutma alma diyorsun yani,alırsam da alacağım model:

DeepCool LE500-MARRS LED 240mm​

Sıvı soğutmalar hakkında çok bilgim yok bütçeye göre intenetten yorumlara baka baka karar verebilirsin veya tekrar konu açabilirsin

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Sercan SAYİT
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Master yi
bana da mantıklı gelmiyor ve çözüm üretemiyorum işlemci şuan anlık 87 derece çalışıyor ve sadece valorant discord ve brave açık
Çok masrafa girmeden kaliteli macun ile temiz bir şekilde tekrar bir değişim yp ve fanıda iyice oturtmayı unutma :))

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak
bu kadar ısınınca performansı da bir hayli düşürdüğünü ve tam verim alamadığımı düşünüyorum işin esasında stock fan 3000 rpm döndüğü halde termal macun 3 ay önce dğiştiği halde bu şekilde bir durum olması hava akışı ile zaten açıklanamaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Master yi
Bir sıkıntı olduğu aşikar ama yeri gelmişken bir kule tipi soğutucu alıp iyi bir macun ile sıcaklıkları komple kontrol altına almış olun.

https://www.hepsiburada.com/strong-...md-kule-tipi-islemci-cpu-fan-p-HBCV00006514T7

https://www.teknobiyotik.com/arctic-mx-6-en-yuksek-performansli-termal-macun-2gr-ar-actcp00079a.html
Doğru diyor :)) güzel bir macun ile hazır elin değmişken birde kule tipi ile muhtemelen 60 derecelerde takılır İşlemci:))

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,440
Üyeler
152,051
Son üye
Fairytale18
Top Bottom