Neler Yeni

Kablosuz mouse kasma-donma sorunu?

kirimlee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kemal Altunkamış
Öncelikle iyi forumlar, Fantech Helios II Pro 4K kablosuz mouse'umu dongle ile birlikte kullanıyorum. Kullanım sırasında ne zaman gerçekleşeceği kestirilemeyecek aralıklarla mouse'ta takılma-kasma benzeri bir sorun yaşıyorum, bazen uzun sürüyor bazen kısa. Bazen hiç olmuyor, kablolu kullandığımda bir problem yaşamıyorum. Kablosuz sinyallerinin modem sinyalleri ile çakışması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Veya sistemimden kaynaklı olabilir mi? 1k 2k ve 4k hz kullanarak test ettim, hepsinde gerçekleşti. Fikir alışverişinde bulunabilecek arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok mutlu olurum.
1724105094167.png

ÇÖZÜLDÜ: Modem arayüzünden 2.4ghz kapatıp sadece 5ghz olarak ayarladım,yaklaşık 4 saattir hiç yaşamadım.

Son düzenleme:

Geralt777

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
yunus emre
Öncelikle iyi forumlar, Fantech Helios II Pro 4K kablosuz mouse'umu dongle ile birlikte kullanıyorum. Kullanım sırasında ne zaman gerçekleşeceği kestirilemeyecek aralıklarla mouse'ta takılma-kasma benzeri bir sorun yaşıyorum, bazen uzun sürüyor bazen kısa. Bazen hiç olmuyor, kablolu kullandığımda bir problem yaşamıyorum. Kablosuz sinyallerinin modem sinyalleri ile çakışması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Veya sistemimden kaynaklı olabilir mi? 1k 2k ve 4k hz kullanarak test ettim, hepsinde gerçekleşti. Fikir alışverişinde bulunabilecek arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok mutlu olurum.
Knk pilli fare ise yeni pil takmayı dene

leoumutjr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Yusuf Karayer
Uzatıcı ile takın uzatıcısız taktığınızda hem çakışma yapar hemde ısınma olduğunda takılma yapar.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
750
İsim
icardi
modem sinyalleri ile çakışabilir. bir de arada engel olmaması daha iyi olur.

kirimlee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kemal Altunkamış
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uzatıcı ile takın uzatıcısız taktığınızda hem çakışma yapar hemde ısınma olduğunda takılma yapar.
Dongle ile birlikte kullanıyorum zaten, eğer uzatıcıdan kastın oysa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

modem sinyalleri ile çakışabilir. bir de arada engel olmaması daha iyi olur.
Modem ile yakın duruyor, arada bir engel yok dongle'ı mouse'a olabildiğince yakında tutmaya çalışıyorum.

leoumutjr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Yusuf Karayer
Dongle ile birlikte kullanıyorum zaten, eğer uzatıcıdan kastın oysa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Modem ile yakın duruyor, arada bir engel yok dongle'ı mouse'a olabildiğince yakında tutmaya çalışıyorum.
Bilmiyorum hocam çok ısınınca takılma yapıyor diye biliyorum sadece.

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
371
İsim
Comol Ogga
Uzun süredir kablosuz oyuncu fareleri kullanan biri olarak deneyimlerime ve üreticilerin önerilerine göre usb dongle fareye en fazla 20-30cm uzakta ve tam karşısında olmalı, bu şekilde tam performansını alırsınız, bu sebeple çoğu kablosuz oyuncu faresinin içinden dongle ile birlikte uzatma kablosu da çıkıyor.

kirimlee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kemal Altunkamış
Bilmiyorum hocam çok ısınınca takılma yapıyor diye biliyorum sadece.
Teşekkürler hocam.
Uzun süredir kablosuz oyuncu fareleri kullanan biri olarak deneyimlerime ve üreticilerin önerilerine göre usb dongle fareye en fazla 20-30cm uzakta ve tam karşısında olmalı, bu şekilde tam performansını alırsınız, bu sebeple çoğu kablosuz oyuncu faresinin içinden dongle ile birlikte uzatma kablosu da çıkıyor.
Evet uzatma kablosu ile kullanıyorum 15 cm'yi geçmiyordur muhtemelen uzaklık. Teşekkürler bilgi için.

Top Bottom