Neler Yeni

Laptopta ikinci m2 ssd yeri var ama yuvası yok

Melihyz25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih Yıldız
Arkadaşlar laptopum HP Victus 15 71t73EA anakart da 2 tane m2 ssd yeri ayarlamışlar ama 2.sinin yuvası yok o yuvayı bulup taktırabilir miyim ?
WhatsApp Görsel 2024-08-18 saat 16.17.11_9ad5fc5f.jpg
WhatsApp Görsel 2024-08-18 saat 16.25.28_35987678.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tolga
Sadece lehim yerlerinin olması yetmiyor genellikle hocam özel ssd kontrolcüsü ve ekstra dirençler de oluyor cihaz üzerindeki ayarlı ssdler için. Ayrıca cihazdaki biosun da ikinci ssd yuvasını tanıması gerekiyor. Büyük ihtimal sizin cihazın daha farklı bir konfigürasyonu çift ssd yuvası entegre edilmiş şekilde satılmış.

Melihyz25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece lehim yerlerinin olması yetmiyor genellikle hocam özel ssd kontrolcüsü ve ekstra dirençler de oluyor cihaz üzerindeki ayarlı ssdler için. Ayrıca cihazdaki biosun da ikinci ssd yuvasını tanıması gerekiyor. Büyük ihtimal sizin cihazın daha farklı bir konfigürasyonu çift ssd yuvası entegre edilmiş şekilde satılmış.
hindistan versiyonunda yuvası var onu görüdüm internetde ama bunu iyi bir bilgisayarcıya götürsem hem biosu hem lehim yerini yapabilir mi yapılır mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tolga
Türkiyede bu işlemi yapacak bilgisayarcı zor bulursunuz hocam. Ayrıca yapılsa bile sorunsuz çalışacağının garantisini veremez. Şansınızı denemek isterseniz bilgisayarcılara götürüp ağız öğrenebilirsiniz fakat işlem iyi seviye lehim bilgisi gerektirdiğinden fazla para ödeme ihtimaliniz yüksek. Baktınız yüksek fiyat çekiyorlar onun yerine o parayı tek slottaki ssdyi yükseltmeye harcayabilirsiniz.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,608
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Onun farklı bir ülke için olan ya da daha iyi bir işlemciye sahip olan sürümü için hazırda bırakmışlar. Zaten anakart olarak çoğu aynı olur.

Melihyz25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türkiyede bu işlemi yapacak bilgisayarcı zor bulursunuz hocam. Ayrıca yapılsa bile sorunsuz çalışacağının garantisini veremez. Şansınızı denemek isterseniz bilgisayarcılara götürüp ağız öğrenebilirsiniz fakat işlem iyi seviye lehim bilgisi gerektirdiğinden fazla para ödeme ihtimaliniz yüksek. Baktınız yüksek fiyat çekiyorlar onun yerine o parayı tek slottaki ssdyi yükseltmeye harcayabilirsiniz.
ssd yi yükseltecektim böyle bir şey gördüm o yüzden ikinci yer varsa oraya ssd almak daha mantıklı geldi o yüzden araştırıyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,136
Üyeler
153,004
Son üye
aasmae
Top Bottom