Neler Yeni

0 ingilizce ile hazırlık okumak hazırlık okumuşlar yardımcı olabilir mi

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Erdoğan Aktaş
isteğe bağlı hazırlık okumak istiyorum ingilizce öğrenmek için tavsiye eder misiniz size neeler kattı

Semih502

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Semih Kaya
eger ıstege baglı ıse bence 1 yıl harcamana gerek yok dısarıdsanda yapabılırsın

Knispel

80+ Bronze
İngilizce öğrenmek için hazırlıkta sürünmeye gerek yok eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan kurslara gidebilirsin. Hazırlıkta öğretilen ingilizce eğitimi üst düzey olmaz.

yenigeldim

80+ Silver
isteğe bağlıysa okuma, ama hiç bilmiyorsan 1 sene veririm diyorsan okunur. b2 seviyesine gelirsin. keyifli geçer hazırlık

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,215
İsim
Sarp Yılmaz
Hazırlık ingilizcesi çok inanılmaz üst düzey olacağını düşünmüyorum o yüzden isteğe bağlıysa okuma dışarından takviye alırsın.

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Erdoğan Aktaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sırf ingilizcemi geliştirmek için gideceğim b2 seviyesine gidebilirsem çok iyi bence niğdede oturuyorum adam akıllı kurs yok açıkcası
Mesaj otomatik birleştirildi:

hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için

Pukiina

80+ Bronze
isteğe bağlı hazırlık okumak istiyorum ingilizce öğrenmek için tavsiye eder misiniz size neeler kattı
Hocam zaten kullandıkları kitap var. Anlaşmalı onu kaldırıyorlar en azından bizim okul öyleydi. Bu kitapla ilerliyorlar seviye sınavından sonra. Ardından da dönem sonuna kadar hem writing hem de speaking ödevleri oluyor. Bu şekilde ilerliyor zaten derse aktif katıldıkça bilmediğin kelimelerive onların anlamları doğru telaffuzunu yaptıkça, bir süre sonra oturuyor. Ardından da konuşma vs bunlar da epeyce ilerleme sağlamış oluyorsun. Kur kur atlayarak galiba en son B1+ ya kadar getiriyorlar.

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Okumaman daha iyi olur çünkü günde max 4 ders alırsın diye düşünüyorum her dersin asıl verimli vaktini 20-25 dakika diye hesaplasan günde 1-2 saat ingilizce dersi alacaksın ve 1 yılın gidecek. Gelişim konusunda ise tamamen kendi çabana kalmış hazırlık okuyup a2 seviye ile de bitirebilirsin evde 1 ay günde birkaç saat çalışıp b2 de olabilirsin

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Erdoğan Aktaş
Okumaman daha iyi olur çünkü günde max 4 ders alırsın diye düşünüyorum her dersin asıl verimli vaktini 20-25 dakika diye hesaplasan günde 1-2 saat ingilizce dersi alacaksın ve 1 yılın gidecek. Gelişim konusunda ise tamamen kendi çabana kalmış hazırlık okuyup a2 seviye ile de bitirebilirsin evde 1 ay günde birkaç saat çalışıp b2 de olabilirsin
evde nasıl çalışacağımı bilmediğim için gidiyorum daha doğrsusu evde bir gün çalışıyorum 2 gün oluyor 3. gün yok nasıl ne şekilde devam edeceğimi bilmiyorum

Hocam zaten kullandıkları kitap var. Anlaşmalı onu kaldırıyorlar en azından bizim okul öyleydi. Bu kitapla ilerliyorlar seviye sınavından sonra. Ardından da dönem sonuna kadar hem writing hem de speaking ödevleri oluyor. Bu şekilde ilerliyor zaten derse aktif katıldıkça bilmediğin kelimelerive onların anlamları doğru telaffuzunu yaptıkça, bir süre sonra oturuyor. Ardından da konuşma vs bunlar da epeyce ilerleme sağlamış oluyorsun. Kur kur atlayarak galiba en son B1+ ya kadar getiriyorlar.
bilmediğim için soruyorum dönem sonu hariç konuşma yok değil mi sadece hoca anlatıyor dinliyorsun

Pukiina

80+ Bronze
evde nasıl çalışacağımı bilmediğim için gidiyorum daha doğrsusu evde bir gün çalışıyorum 2 gün oluyor 3. gün yok nasıl ne şekilde devam edeceğimi bilmiyorum

bilmediğim için soruyorum dönem sonu hariç konuşma yok değil mi sadece hoca anlatıyor dinliyorsun
Yok hocam hoca anlatıyor sen dinliyorsun şeklinde ilerlemiyor. Hoca anlatıyor soru soruyor veya diyalog kurmanı istiyor sen de diyalog kuruyorsun. Mesela benim kendi okulumda perşembe konuşma sınavı cuma yazılı sınav olurdu. konuşma sınavında hocanın sorduklarına cevap verirdik. buna göre de perşembe ve cuma alınan notların ortalaması birleşir notun çıkardı. ek olarak yazma ve konuşma ödevleri de olurdu böyle ilerlerdi. Bu şekilde de max gelebilecek noktaya geliyor yıl sonu kur sonu sınavında başarılı olursa dil sertifikan olmuş oluyordu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Furkan Ceyhan
gereksiz vakit kaybı hiç bir şey öğrenmiyorsun ben az buz biliyor halimle okudum hayatımdan eksilen bir sene oldu sadece ne öğrendiysem yine kendim çalışarak öğrendim

Top Bottom