Neler Yeni

Yardım Ajazz ak820 pro yazma sorunu

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Ömer
Arkadaşlar ilk kez ajazz 820 pro kullanıyorum ve bu sorunla ilgili herhangi bir konu bulamadım.

1) normalde alt + Q yapınca @ işareti gelir. Bunda gelmiyor bir türlü.

2) numaradaki simgeler 1 sıra kaymış şekilde geliyor. Shift+ 8 yapınca ( geliyor. Shift+9 yapınca ) geliyor. 1 in yanındaki simgeyede tıklayınca denden işareti geliyor.
IMG-20240828-WA0014.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullananların hazır config ayarları varsa atarsa import edebilirim çok memnun olurum.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
ozan başaran
hocam klavyede bir sorun yok gibi gözüktü gözüme? ctrl alt q yaparak @ işaretini yazabilirsiniz. shift+9 yapınca benim laptopumun klavyesi de ) işareti yapıyor, shift+8 de ( işareti yapıyor. klavyenizde bir sorun yok bence

Palo DAYI

80+ Gold
Driver yüklü hocam. Config ayarlarınız varsa hallettiğiniz onu alabilirim.
bende ak992 var bu model yok malesef

hocam klavyede bir sorun yok gibi gözüktü gözüme? ctrl alt q yaparak @ işaretini yazabilirsiniz. shift+9 yapınca benim laptopumun klavyesi de ) işareti yapıyor, shift+8 de ( işareti yapıyor. klavyenizde bir sorun yok bence
arkadasın degı normal geldı cunku bende klavyemı turkce Q da kullanıyorum klavye ıngılızce oldugu ıcın tusun uzerındekı sımgeyı yazmıyor normal olarak anca ıngılızce kullanırsam bırebır aynı sımgeyı yazıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Ali
Hocam çözdünüz mü?

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Ömer
bende ak992 var bu model yok malesef

arkadasın degı normal geldı cunku bende klavyemı turkce Q da kullanıyorum klavye ıngılızce oldugu ıcın tusun uzerındekı sımgeyı yazmıyor normal olarak anca ıngılızce kullanırsam bırebır aynı sımgeyı yazıyor
Hocam ctrl alt Q da yapmıyor @ sanırım. Eve geçemedimde kardeşim deneyince olmadı

Hocam çözdünüz mü?
Daha değil hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Ali

topraksen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
toprak
Dostum klavye ingilizce sen türkçe kullandılığın için oluyor. Bir hata vesaire yok yani ingilizce dilinde kullanırsan sorun çözülür

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Ömer
Dostum klavye ingilizce sen türkçe kullandılığın için oluyor. Bir hata vesaire yok yani ingilizce dilinde kullanırsan sorun çözülür
Hocam peki Kemove k68 de bu problemle karşılaşmamıştım gene yurt dışı malı. Sebebi nedir?

topraksen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
toprak
Hocam peki Kemove k68 de bu problemle karşılaşmamıştım gene yurt dışı malı. Sebebi nedir?
Klavyenin tuş düzeniyle alakalı büyük ihtimal. Eğer @ ile alakalı bahsediyorsan ajazzda 2 tuşuna bakarsan @ görebilirsin fonksiyonu onla çalışıyor yani her ingilizce klavye bunu 2 ye ayarlamayadabilir. İngilizce klavye düzenindeki çoğu klavye maalesef türkçe keycapslar ile değiştirip türkçe dilinde kullanırsan &/( gibi işaretleri normal olduğu gibi kullanabilirsin

Top Bottom