Neler Yeni

Valorant TPM 2.0 ve Secure Boot hataları nasıl çözülür?

thebutory

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Nicat
Hepinize merhaba. Valorant'a giriş yapmaya çalışırken karşıma TPM 2.0 ve Secure Boot hataları çıktı. Ama maalesef bilgisayar eski olduğu için BIOS ayarlarında bu iki özelliği etkinleştirme ayarları yok. BIOS olmadan windows 10 ayarları içerisinden bu iki hatayı nasıl çöze bilirim? Gerekirse format ata bilirim ama yeterki çözülsün. Hatanın ekran görüntüsü aşağıda var sizde baka bilirsiniz. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9.3 KB · Hit: 17

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Durmuş T.
Windows 10'da da bunları açma zorunluluğu mu gelmiş? Windows 11 için istiyordu bunları.

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Durmuş T.
Windows 10'da TPM 2.0 ve Secure Boot açma zorunluluğu yok vanguard açmamı istiyor.
Valorant için yazdım Windows için değil. Vanguard hile koruma yazılımı Windows 10 içinde bunları istiyorsa demek istedim. Siz de yoksa bu destek anakartınızda oyunda yok demek.

thebutory

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Nicat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim maalesef w11'de TPM zorunluluğu var ve windows üzerinden bypass etmenin bir çaresi yok diye biliyorum. Oynamak istiyorsan w10'a dönmek zorundasın.
Zaten windows 10'dayım. Bu hatayı vanguard veriyor.

dostveviski

80+ Bronze
Nasıl yapıldığını biliyorsan lütfen söyle. Sayfanın linki varsa yaz.
Öncellikle TPM desteği olmadığından emin misin? Bilgisayar modelini araştırdın mı? TPM şeklinde yazmıyor direkt farklı isimleri var biosta... Vpn konusunda ise rastgele ücretsiz bir vpn ile dene.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Ali Dogan
Windows 10 da tpm2.0 istemiyor.
sadece secure boot etkinleştirme istiyor. Eski bilgisayarlarda hem de üre boot hem de csm aktif edilmeli. Bende 4790k ve Asus z97 deluxe lu sistem var Windows 10 da valorant oynuyorum her gün.

Secure boot yoksa csm den uefi seçilmeli her ayarda.

thebutory

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Nicat
Öncellikle TPM desteği olmadığından emin misin? Bilgisayar modelini araştırdın mı? TPM şeklinde yazmıyor direkt farklı isimleri var biosta... Vpn konusunda ise rastgele ücretsiz bir vpn ile dene.
Evet eminim. bilgisayarda TPM desteği ve Secure Boot yok. bilgisayar modelini araştırdım windows'tanda destekleyip desteklemediğine baktım. BIOS ayarlarındada bu iki özellikleri etkinleştirme ayarları yok.

dostveviski

80+ Bronze
Evet eminim. bilgisayarda TPM desteği ve Secure Boot yok. bilgisayar modelini araştırdım windows'tanda destekleyip desteklemediğine baktım. BIOS ayarlarındada bu iki özellikleri etkinleştirme ayarları yok.
secure boost, tpm biostan kapalı olduğunda zaten windows' ta da gözükmüyor.

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Durmuş T.
Anakartını yazar mısın?

Top Bottom