Neler Yeni

R3 3500x - RX 5500 XT 8GB sistem surekli mavi ekran veriyor

Eminpasa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin ERDEM
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam başka bir şekilde yüklemem gerekiyorsa dosyaları söyleyin öyle yapayım.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
-3 yıldır düzenli olarak mavi ekran yiyorum, daha önce de minidump paylaştım çözebilen çıkmadı, anlayan birisi yardım ederse sevinirim.Günde 10 kere falan yiyorum
Bunlar eskiler, daha önce attıklarım.; Yeni klasör (2) – Google Диск

Bunlar yeniler: Yeni klasör (3) – Google Диск
Hocam anakartının REV sürümü nedir acaba? Anakart kutusunun üstünde yazar. BIOS'unu güncellemeni isteyecem ama anakartının 3 tane versiyonu var. 6.0, 6.3 ve 6.4. Kutusunun üstünde bak bakalım hangisi yazıyor.

Eminpasa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin ERDEM
Anakartın üzerinde B450-MH 6.3 yazıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam anakartının REV sürümü nedir acaba? Anakart kutusunun üstünde yazar. BIOS'unu güncellemeni isteyecem ama anakartının 3 tane versiyonu var. 6.0, 6.3 ve 6.4. Kutusunun üstünde bak bakalım hangisi yazıyor.
Anakart sürümünü paylaştım biosum güncel diye biliyorum ama hocam sen yine söyle yapayım dediğini.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
Anakartın üzerinde B450-MH 6.3 yazıyor

Anakart sürümünü paylaştım biosum güncel diye biliyorum ama hocam sen yine söyle yapayım dediğini.
BIOS'un en son 2020 de güncellenmiş.
1) Öncelikle elinde 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Bunu FAT32 olarak biçimlendir.
2) Biçimlendirdikten sonra buradan https://www.biostar.com.tw/app/tr/mb/introduction.php?S_ID=998&data-type=DOWNLOAD B45CS304.BSS BIOS dosyasını indir. Ondan sonra B45CS304.BSS inmiş olan bu BIOS dosyasını flash belleğinin içine at.
3) Bilgisayarı yeniden başlat. Açılırken durmadan F12 tuşuna bas. Ekrana BIOS FLASHER Utility gelmesi lazım. Geldikten sonra B45CS304.BSS BIOS dosyasını seçip güncellemeye başla.
4) Güncelleme bittikten sonra Y tuşuna bas. Kendini yeniden başlatacak. Açılırken durmadan Delete (Del) tuşuna bas. BIOS ekranı gelecek. BIOS geldikten sonra Save and Exit sekmesine gir. Girdikten sonra Restore Defaults de. Dedikten sonra da Save Changes and Reset de. Bilgisayar açılsın bakalım.

BIOS güncellemesinden sonra eğer gene mavi ekran verirse yeni oluşan Minidump dosyasını paylaşırsan sevinirim.

Eminpasa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin ERDEM
BIOS'un en son 2020 de güncellenmiş.
1) Öncelikle elinde 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Bunu FAT32 olarak biçimlendir.
2) Biçimlendirdikten sonra buradan https://www.biostar.com.tw/app/tr/mb/introduction.php?S_ID=998&data-type=DOWNLOAD B45CS304.BSS BIOS dosyasını indir. Ondan sonra B45CS304.BSS inmiş olan bu BIOS dosyasını flash belleğinin içine at.
3) Bilgisayarı yeniden başlat. Açılırken durmadan F12 tuşuna bas. Ekrana BIOS FLASHER Utility gelmesi lazım. Geldikten sonra B45CS304.BSS BIOS dosyasını seçip güncellemeye başla.
4) Güncelleme bittikten sonra Y tuşuna bas. Kendini yeniden başlatacak. Açılırken durmadan Delete (Del) tuşuna bas. BIOS ekranı gelecek. BIOS geldikten sonra Save and Exit sekmesine gir. Girdikten sonra Restore Defaults de. Dedikten sonra da Save Changes and Reset de. Bilgisayar açılsın bakalım.

BIOS güncellemesinden sonra eğer gene mavi ekran verirse yeni oluşan Minidump dosyasını paylaşırsan sevinirim.
Hocam bios güncellemesini yaptım umarım sorun çözülür tekrar mavi ekran hatası alırsam buraya atacağım şimdilik teşekkürler.

Ayrıyeten ben güncel biliyordum bios menüsü ve açılış ekranı çok kötüydü güncellemişler.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
Hocam bios güncellemesini yaptım umarım sorun çözülür tekrar mavi ekran hatası alırsam buraya atacağım şimdilik teşekkürler.

Ayrıyeten ben güncel biliyordum bios menüsü ve açılış ekranı çok kötüydü güncellemişler.
Sende bu anakartın fabrika çıkışıyla gelen ilk BIOS'u kuruluydu. Önemli değil. Dediğim gibi eğer gene mavi ekran verirse Minidump'u gönder kontrol ederim.

Eminpasa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin ERDEM
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin

Eminpasa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin ERDEM
Kulak içi kulaklık ve normal kulak üstü kulaklık mikrofon için kullanıyorum. 1 tane bluetooth cihazı ama yeni taktım bundan öncede hata vardı

Anakarta takılı ne var hocam klavye mouse dışında? Bir de Valorant Vanguardı kaldır.

Hocam vanguardı kaldırayım ama nasıl oyun oynayacağım.
@Emre Zengin

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Emre Zengin
Kulak içi kulaklık ve normal kulak üstü kulaklık mikrofon için kullanıyorum. 1 tane bluetooth cihazı ama yeni taktım bundan öncede hata vardı

Hocam vanguardı kaldırayım ama nasıl oyun oynayacağım.
@Emre Zengin
Vanguardı kaldırıp tekrardan kur.

Eminpasa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin ERDEM
Hocam 2-3 kez daha yedim yolluyorum şimdi. Vanguardı sildim geri yüklemedim.

@Emre Zengin

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,773
Üyeler
157,419
Son üye