Neler Yeni

msı cyborg rtx4060 watt değeri

Kiritsugu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emre Yılmaz
Listedeki cihazların hiçbiri alınmaz.
Bütçenize hangisi uyarsa bunlardan birini alın ekran renk doygunluğu önemli ise asus alın.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Dizüstü bilgisayar alacak kişi için TGP değerinin hiçbir önemi yok. TGP değeri masaüstü bilgisayar toplarken sisteme uygun güç kaynağı seçmene yarar. Laptoplarda içinden çıkan adaptörü kullanmak zorundasın zaten. Şu işe bak ki 45 watt 4060lı cyborg neredeyse her oyunda 140watt 4050li asus tuftan geride kalıyor sence sebebi ne olabilir ? Senin için zor bir soru olmalı.
monitörüm var ekran çok dert değil hp de sevmiyorum başka bildiğiniz model var mı ayrıca attıklarım neden alınmaz

CONK BAYIRI

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Berkay Demir
Kardeşim önce TGP ve TDP değerlerini öğren öyle gel.Daha terimlerin ne demek olduğunu ve ADA LOVELACE mimarisini bilmiyorsun.115 watt diye satılan 4050 laptoplarda aynı mimariyi kullanıyor.
ne sacmaliyon sen ya :D patladim valla gece gece SLALDKDKDKSKDOSNDJFJJEJD

monitörüm var ekran çok dert değil hp de sevmiyorum başka bildiğiniz model var mı ayrıca attıklarım neden alınmaz
butcen nedir

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ertuğrul Bolat
Listedeki cihazların hiçbiri alınmaz.
Bütçenize hangisi uyarsa bunlardan birini alın ekran renk doygunluğu önemli ise asus alın.

Dizüstü bilgisayar alacak kişi için TGP değerinin hiçbir önemi yok. TGP değeri masaüstü bilgisayar toplarken sisteme uygun güç kaynağı seçmene yarar. Laptoplarda içinden çıkan adaptörü kullanmak zorundasın zaten. Şu işe bak ki 45 watt 4060lı cyborg neredeyse her oyunda 140watt 4050li asus tuftan geride kalıyor sence sebebi ne olabilir ? Senin için zor bir soru olmalı.
Attığın videoda warfare 2 oyununa baktım sadece 4060 62 fps almış ama 4050 69 fps almış ortalamada.Sence yüzde yüzden fazla güç tüketen bir kartında yüzde yüzden fazla fps vermesi gerekmezmi? 4060 115 watt tgp. 4050 140 watt tgp fps farkıda zaten gerçek güç değerlerini ortaya koymuş.o zaman benim 25 watt güç tüketen eski laptopumda versin o fps değerlerini.her şey mimaride yatıyor.Nvidia'nın 4xxx serisi ile ada lovelace mimarisine geçtiğini söylüyorum.Düşük güç daha fazla performans.her şey tdp değil ve msi afterburner daha tgp değerini gösterecek güncelleme yayınlamadı.

PNSHER

80+
Nitro v15 in soğutması yetersiz ve ekran kartı 75watt. Diğer nitro 5 lerin kullanıcı geri dönüşleri çok iyi değil. Katanadaki 12450H bu bütçede daha iyileri varken kesinlikle alınmaz. HP sevmiyorsanız asus tercih edebilirsiniz. Paylaştığım cihaz beim 1 buçuk yıldır kullandığım cihazdı.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ertuğrul Bolat
ne sacmaliyon sen ya :D patladim valla gece gece SLALDKDKDKSKDOSNDJFJJEJD

butcen nedir
Bay çok bilmiş birde sen uzman olarak konuya el atta aydınlanalım bay profesör.

CONK BAYIRI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Berkay Demir
Bay çok bilmiş birde sen uzman olarak konuya el atta aydınlanalım bay profesör.
dogruyu bildigini iddia eden birisinin baskasinin bilgisine muhtac oldugunu gormek cok acinasi :(

CONK BAYIRI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Berkay Demir
Nitro v15 in soğutması yetersiz ve ekran kartı 75watt. Diğer nitro 5 lerin kullanıcı geri dönüşleri çok iyi değil. Katanadaki 12450H bu bütçede daha iyileri varken kesinlikle alınmaz. HP sevmiyorsanız asus tercih edebilirsiniz. Paylaştığım cihaz beim 1 buçuk yıldır kullandığım cihazdı.
ek olarak Nitro V15'te MUX switch yok bu bile alinmamasi icin yeterli bir sebep

PNSHER

80+
Attığın videoda warfare 2 oyununa baktım sadece 4060 62 fps almış ama 4050 69 fps almış ortalamada.Sence yüzde yüzden fazla güç tüketen bir kartında yüzde yüzden fazla fps vermesi gerekmezmi? 4060 115 watt tgp. 4050 140 watt tgp fps farkıda zaten gerçek güç değerlerini ortaya koymuş.o zaman benim 25 watt güç tüketen eski laptopumda versin o fps değerlerini.her şey mimaride yatıyor.Nvidia'nın 4xxx serisi ile ada lovelace mimarisine geçtiğini söylüyorum.Düşük güç daha fazla performans.her şey tdp değil ve msi afterburner daha tgp değerini gösterecek güncelleme yayınlamadı.
Mobil 4050-4060 ve 4070 lerde Oyunlarda 100 Wattan sonra performans kazanımı olmuyor ama 45 watt ve 100 watt 4060 karşılaştırıldığında aralarında neredeyse %50-60 civarında performans farkı olduğu görülüyor. Düşük güç daha fazla performans diye bir şey yok kafanızdan uydurduğunuz şeyleri burada doğruymuş gibi göstermeye çalışmayın. Sizin dediğinize göre o zaman ultrabookların masaüstü bilgisayarlardan daha fazla performans vermesi gerekirdi. Böyle saçma bir şey mümkün olabilir mi sence.

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ertuğrul Bolat
Mobil 4050-4060 ve 4070 lerde Oyunlarda 100 Wattan sonra performans kazanımı olmuyor ama 45 watt ve 100 watt 4060 karşılaştırıldığında aralarında neredeyse %50-60 civarında performans farkı olduğu görülüyor. Düşük güç daha fazla performans diye bir şey yok kafanızdan uydurduğunuz şeyleri burada doğruymuş gibi göstermeye çalışmayın. Sizin dediğinize göre o zaman ultrabookların masaüstü bilgisayarlardan daha fazla performans vermesi gerekirdi. Böyle saçma bir şey mümkün olabilir mi sence.

Tamam kardeşim ben yanılıyorum ama koskoca nvidia hata yapıyor kendini baltalıyor.Siz 4060 laptop almayın en iyisi.Arkadaş 140 watt asus 4050 laptop alsın keyfine baksın.Size hayatta başarılar.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Halil Karagöz
Ben hatam varsa bilmek isterim ama sizin gibi fps delisi olmuş insanların hali daha acınası.
Msi da yalan söylemiyordur herhalde. 45 W ile 100W arasında bile %20 fps farkı olur. Dynamic boost ile 140 W a çoğu zaman çıkar özellikle render işlemlerinde tabii eğer cihaz destekliyorsa.

Ekler

• s.png
    s.png
    130 KB · Hit: 5
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
988,254