Neler Yeni

Yardım Monster Abra A7 V12.1.5 CPU fanını nereden bulabilirim?

umutopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Umut Topçu
Arkadaşlar monstera gidip geldi pc ve tekrardan göndermek istemiyorum uzun sürüyor işlemler. Abra A7 V12.1.5 modelin CPU fanını güvenilir nereden bulabilirim?

RiZZoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Mehmet Yunus
Monster tüm kasalarını yurtdışından alıyor ve bütün kasaların da bir ismi var. En pahalı modellerindekiler msi kasa diye geçiyordu yanlış değilsem. Laptopunda kullanılan kasayı bulursan o kasanın fanını aliexpress gibi sitelerde çok daha rahat bulabilirsin.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Monster tüm kasalarını yurtdışından alıyor ve bütün kasaların da bir ismi var. En pahalı modellerindekiler msi kasa diye geçiyordu yanlış değilsem. Laptopunda kullanılan kasayı bulursan o kasanın fanını aliexpress gibi sitelerde çok daha rahat bulabilirsin.
Sadece 1 modele özel MSI kasa kullandı. Arkadaşın laptop bendeki ile aynı. CLEVO kasa kullanıyor. 3050 abralarda aynı fanlar var.
Celvo fan yazarak bulursun. Ama monster servisini ara bi belki elelrinde vardır

umutopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Umut Topçu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki bu kasayı nasıl bulabilirim, arka kapağı açarsam görebilir miyim ya da başka bir şekilde?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece 1 modele özel MSI kasa kullandı. Arkadaşın laptop bendeki ile aynı. CLEVO kasa kullanıyor. 3050 abralarda aynı fanlar var.
Celvo fan yazarak bulursun. Ama monster servisini ara bi belki elelrinde vardır
Bende 1650 refresh var ekran kartı, 10. Nesil i5, bunun kasası da mı CLEVOdur?

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Peki bu kasayı nasıl bulabilirim, arka kapağı açarsam görebilir miyim ya da başka bir şekilde?

Bende 1650 refresh var ekran kartı, 10. Nesil i5, bunun kasası da mı CLEVOdur?
aynı ikimizin ki. Evet clevo kasa

umutopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Umut Topçu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aynı ikimizin ki. Evet clevo kasa
Sağolasın kral, daha önce almış mıydın sen hiç yurt içinde bulabilir miyim? Yurt dışı için de clevo yazıp monsterda geçen modele göre mi arama yapmam lazım?

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
resmini ekliyorum buraya

Ekler

• nh-79 (1).png
    nh-79 (1).png
    3.4 MB · Hit: 10

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sağolasın kral, daha önce almış mıydın sen hiç yurt içinde bulabilir miyim? Yurt dışı için de clevo yazıp monsterda geçen modele göre mi arama yapmam lazım?
yurt içinde vardır ,tutulan bir model. Ucuza vardır belki çinde. Ama dediğim gibi şilk önce monsterı ara bilgi al. Boşuna uğraşmazsın onlarda varsa.

umutopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Umut Topçu
yurt içinde vardır ,tutulan bir model. Ucuza vardır belki çinde. Ama dediğim gibi şilk önce monsterı ara bilgi al. Boşuna uğraşmazsın onlarda varsa.
Monsterla iletişime geçtiğimde pcyi göndermemi istediler. Mersinde yaşıyorum hocam gidip gelmedi 2.5-3 hafta sürüyor neredeyse ve uzun bi süreç.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Senin pcnin resmi mi bu kral? Neden yükledin anlamadım tam.
fan tipine bak diye
Burada sordun diye attım .Model aynı

Monsterla iletişime geçtiğimde pcyi göndermemi istediler. Mersinde yaşıyorum hocam gidip gelmedi 2.5-3 hafta sürüyor neredeyse ve uzun bi süreç.
Bakıma diye gönder pazartesi günü ellerine ulaşınca fan değişim fiyatı al. 3 günü geçmiyor genelde. Kargo onlar karşılıyor. Ellerinde klavye batarya vs hala bulunuyor. Fanda vardır büyük ihtimalle.

umutopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Umut Topçu
fan tipine bak diye

Burada sordun diye attım .Model aynı

Bakıma diye gönder pazartesi günü ellerine ulaşınca fan değişim fiyatı al. 3 günü geçmiyor genelde. Kargo onlar karşılıyor. Ellerinde klavye batarya vs hala bulunuyor. Fanda vardır büyük ihtimalle.
Hocam ciddi sıkıntılıydı pc 2 ay önce gönderdim zaten bana bir sürü masraf çıkarttılar ekran kartında sıkıntı var dediler 16k masraf çıkarttılad. Bilgisayarcı tanıdığım bir kaç arkadaşına sordu ve bi firmaya gönderdi, ekran kartında bi sorun olmadığı yazılımsal bir sorundan kaynaklandığı söylenildi halledildi dediler. Yeni geldi sayılır ki valorant ana menüdeyken bu sorunla karşılaştım. İşlemci oyun indirirken bile 90 küsür derecelere çıkıyordu bunu fark ettiğim için deneme amacıyla oyuna girdim zaten. Gönderdiğimde de 3 hafta sonra elime ulaştı pc. Ne servislerinden ne de ürünlerinden hiç memnun değilim zaten monsterın uğraşmak istemiyorum monsterla.

resmini ekliyorum buraya
WMMA yazan sol taraftaki fan mı yoksa sağdaki tek çıkışlı fan mı işlemciye ait. Hangi isimde aramamı önerirsiniz?

1 Ya da 2 sene önce fanlarda sorun olduğu için gönderdim. Wnma yazan ekteki fanın değişim ücretini ödedim ve değişim yapıldı. İşlemci fanı mı yoksa gpu fanı mı bilmiyorum.

Ekler

• 17265704955458384087629208832920.jpg
    17265704955458384087629208832920.jpg
    1.3 MB · Hit: 7

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,153
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Hocam ciddi sıkıntılıydı pc 2 ay önce gönderdim zaten bana bir sürü masraf çıkarttılar ekran kartında sıkıntı var dediler 16k masraf çıkarttılad. Bilgisayarcı tanıdığım bir kaç arkadaşına sordu ve bi firmaya gönderdi, ekran kartında bi sorun olmadığı yazılımsal bir sorundan kaynaklandığı söylenildi halledildi dediler. Yeni geldi sayılır ki valorant ana menüdeyken bu sorunla karşılaştım. İşlemci oyun indirirken bile 90 küsür derecelere çıkıyordu bunu fark ettiğim için deneme amacıyla oyuna girdim zaten. Gönderdiğimde de 3 hafta sonra elime ulaştı pc. Ne servislerinden ne de ürünlerinden hiç memnun değilim zaten monsterın uğraşmak istemiyorum monsterla.

WMMA yazan sol taraftaki fan mı yoksa sağdaki tek çıkışlı fan mı işlemciye ait. Hangi isimde aramamı önerirsiniz?
90 ise yine iyi 100 dereceye kadar normal sayıyorlar. fanlar çok aratmadım interenette bir bilgim yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,052
Üyeler
156,270
Son üye
yagizdmrr
Top Bottom