Neler Yeni

CyberPunk sıcaklık değerleri normal mi

sqxyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda Kılıç
Yükte bile maksimum 80 dereceyi görüyordu işlemcim ama cyberpunk ultra ayarlarda 80-77 derece arası gidip geliyor %60 kullanımda. Gpu 63-67 derece arası gidip geliyor ama işlemci çok yüksek 360mm sıvı soğutma kullanıyorum bide sebebi ne olabilir bide bir zararı varmıdır

Svorr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Tarık Demiryürek
termal macun yenileyin hocam

Hanaz

80+ Gold
Yükte bile maksimum 80 dereceyi görüyordu işlemcim ama cyberpunk ultra ayarlarda 80-77 derece arası gidip geliyor %60 kullanımda. Gpu 63-67 derece arası gidip geliyor ama işlemci çok yüksek 360mm sıvı soğutma kullanıyorum bide sebebi ne olabilir bide bir zararı varmıdır
Macunu tam sürememişsiniz yada hava boşluğu olmuş işlemcin nedir ?

sqxyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198301028968/
Discord
yusakaraa
Burada tek fanlı kule tipi soğutucu ile ortalama 65-70 derece almış. Kullanım yüzdesi ise ortalama %70.
Kullanım normal fakat sıcaklık anormal hocam, termal uygulamanızda bir problem olabilir, veyahutta soğutucu pompasında.

Macun ne kullandınız ?

sqxyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda Kılıç
Burada tek fanlı kule tipi soğutucu ile ortalama 65-70 derece almış. Kullanım yüzdesi ise ortalama %70.
Kullanım normal fakat sıcaklık anormal hocam, termal uygulamanızda bir problem olabilir, veyahutta soğutucu pompasında.

Macun ne kullandınız ?
Grizzly kyronaut 12.5 w sanırım en iyisini sorunca bunu söylediler

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
Discord
yusakaraa
Grizzly kyronaut 12.5 w sanırım en iyisini sorunca bunu söylediler
Evet oldukça iyi bir macundur. sanırım uygulamada bir hata var. Çok klişe olacak ama soğutucu üzerindeki jelatini kaldırdınız mı? Bazen fark edilmiyor unutuluyor.
Ayrıyetten kyronaut oldukça sert yapıda bir macundur, zar şeklinde sürülmesi gerekir. Olaki normal macun gibi kalın sürüp yayılmasını beklediyseniz kesinlikle öyle bir durum olmaz, işlemci ve soğutucuya zar şeklinde uygulanması gereken bir macundur.

sqxyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Arda Kılıç
Evet oldukça iyi bir macundur. sanırım uygulamada bir hata var. Çok klişe olacak ama soğutucu üzerindeki jelatini kaldırdınız mı? Bazen fark edilmiyor unutuluyor.
Soğutucuyu ikinci el aldım hocam satıcı çok az kullandığını hazır sistemle geldiğini söyledi uygulama derken sıcaklığı gösteren uygulama mı? Afterburnerdan bakıyorim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıyetten kyronaut oldukça sert yapıda bir macundur, zar şeklinde sürülmesi gerekir. Olaki normal macun gibi kalın sürüp yayılmasını beklediyseniz kesinlikle öyle bir durum olmaz, işlemci ve soğutucuya zar şeklinde uygulanması gereken bir macundur.
Zar şekli derken ufak bi x çizip içinden çıkan spatulayla iyice yaydim hocam

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
Discord
yusakaraa
Soğutucuyu ikinci el aldım hocam satıcı çok az kullandığını hazır sistemle geldiğini söyledi uygulama derken sıcaklığı gösteren uygulama mı? Afterburnerdan bakıyorim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zar şekli derken ufak bi x çizip içinden çıkan spatulayla iyice yaydim hocam
Macunun uygulanması anlamında demiştim hocam.
Elinizde termal macun var mı hocam? Kaldı mı kyronauttan?

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
Discord
yusakaraa
Evet yarısını kullandım sadece 1 grdi zaten
Öncelikle soğutucu üzerinde jelatin var mı yok mu iyice kontrol edin, pompası çalışıyor mu, devirdaim yapıyor mu bunu gözlemleyin. Burada bir sorun yok ise;

Peçete ile iyice silip yenilemenizi öneririm ama tam performans almak için izopropil alkol veya selülozik tiner ile silebilirsiniz tam anlamıyla temizlenecektir. Plastik ve boyalı yerlere temas ettirmeden yapmaya özen gösterin. Ardından dediğim gibi, işlemci ve soğutucu üzerinde ince bir zar şeklinde sürün, hatta soğutucu kısmında kenarlara kadar yaymanıza gerek yok işlemcide yayın, soğutucuda orta kısım yeterli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,036
Üyeler
156,267
Son üye
doguknn
Top Bottom