12cagtaycag isimli üyenin son içerikleri

1. 1

R5 3600x işlemci asus tuf x570 plus anakart cpu arıza ışığı.

Anlıyorum evet çok haklısın. Lakin işte ürün kusuru olmama ihtimaline karşın götürdüm teknik servise, atıyorum ram slotuna toz gelmiştir, cpu kablosu içerden kırışmıştır vs gibi bir şey varsa. Üründe sıkıntı yoktur. Ürünü değiştirmem bir şeyi değiştirmez. O nedenle önce bir emin olalım sıkıntı...
  2. 1

En çok psu dan şüpheleniyorum. Cpu kaplolarının ucu pcle kablo ucu gibiydi, cpu kaplo ucu şeklinde değildi. 1601899235 Görselleri paylaşmıştım 1601899282 Teknik servis bir şey bulamazsa bugün, akşam onu deneyecem
  3. 1

Yanığ sönmüyor, daimi olarak yanmakta. Ramler aklıma geldi ama ramden kaynaklı görüntü gelme olsaydı, cpu değilde ram arıza ışığı yanardı diye düşündüm 1601899078 İade süresi içerisindeyim. Bi bakayım teknik serviste şuan. Sorunu bulamazlarsa hem işlemciyi hem anakartı iade ederim.
  4. 1

PC ilk açılış biraz uzun sürer keşke PC yi açıp bi 5 dk bekleseydin görüntü gelirdi herşeyi düzgün yaptıysan Beklettimde, anakart işlemci arıza ışını yakıyor. 1601897406 Yok ,No signal, anakart işlemci arıza ışığı yakıyor
  5. 1

Vatan bilgisayarın müdehalesi garantiyi bozuyormu ? Bilginiz varmı. Hiç bir parçası vatan'dan almadım o nedenle soruyorum yok toplatmak garantiyi bozmaz diye düşünüyorum garantiyi bozan şeyler parçaları sökmek içini açmak vs gibi şeyler ama yinede bir sorun vatan sizden toplama parası alabilir...
  6. 1

Anakart üzerindeki cpu pim girişi 8+4. Psumdan 2 adet (4+4) pin cpu kablosu çıktı. Bu şekilde kabloladım. Lakin kablonun pin şekilleriyle anakart cpu pin girişlerinin şekli farklı, farklı olmasını anlamadım ama cpu kablosu olduğu için monte ettim. Sorun burdan kaynaklı olabilirmi. Direk 8pin cpu...
  7. 1

Saolasın hocam. Perşembe güne ve cuma günü geldi parçalar. Dün ve bugün montajı yaptım. Daha deneyemedim. Direk vatan'a götüreyim diyorumda takmadım birdaha açıkcası korktum. 1601846960 Ben topladım
  8. 1

Yardımın için teşekkürler. Şuan korkudan ölüyorum hocam :D. Kablolarla ilgili bir sıkıntı olabilirmi ? Yada yazılımsal dicem ama. X570 anakart direk ryzen 3000 serisini destekliyor diye biliyorum. Kablolamayı atayım bir isterseniz
  9. 1

tüm sistem parçalarım Ryzen 5 3600x Asus tuf gamin x570 plus wifi Msi rx5700xt gaming x Tridenz 4000mhz cl18 (2x8) Samsumg 970evo plus 1tb m2 ssd Corsair rm750x 80+gold full modüler Gamepower warcry kasa Gamepower x40 monütör Hangi bilgi lazımdır bilemediğim için yazdım.
  10. 1

Arkadaşlar bugün ilk pc mi topladım. Baya para verdim ve çok uzun süredir almayı bekliyordum. Donanım arşivi youtube videolarından gördüğüm gibi anakartıma işlemcimi ve diğer bileşenlerimi monte edip kablo bağlantılarını yaptım. Güç tuşuna bastığımda monütörüme hiç bir görüntü gelmedi ve...
  11. 1

Pc ye görütü gelmiyor bios dahil.

Bu sorunda birden fazla konu açılmış çözümü söyleyen bilen yokmu. Bende yeni pc topladım gerçi ilk masaüstümü topladım. Aynı şekilde monütöre hiç bir görüntü gelmiyor. Anakartta cpu arıza ışığı yanıyor ama cpuda yeni anakartta yeni ve hiç bir şekilde pinlere temas etmedim, pinlerde en ufak...
Top Bottom