benanilo isimli üyenin son içerikleri

1. B

Corsair Vengeance LPX MHz problemi - ekran gelmiyor

Konu ile ilgili durumu Corsair destek birimine yazmıştım gelen yanıt şu şekilde oldu. Hi ANIL Unfortunately, that is just an issue with compatibility due to mixing sticks not evaluated to work together. We do not recommend mixing separate memory kits as it can cause stability issues...
  2. B

Sorun ortaya çıktıktan sonra resmi siteden kontrol ettim. Daha yeni olan 7C95v261(Beta version) sürümünün olduğunu gördüm. Beta sürüme güncellemek çok mantıklı değildi tabi ama yine de test etmek adına bu sürüme güncelledim.
  3. B

Merhaba, Dediğiniz gibi tekrar test ettim aynı sorun oluşuyor. Ekran gelmiyor. Tek Ram ile denediğim zaman sorun oluşmuyor ama konuda eski RAM olarak belirttiğim modülü takınca ekran gelmiyor. Şimdi tekrar tüm Mhz değerlerini test ettim. 2400Mhz değerinde her hangi bir voltaj değişikliği...
  4. B

Merhaba yanıt için çok teşekkürler. Bios'u default seçeneklere getirdikten sonra ekrana görüntü alabiliyorum. Belirttiğim gibi 2133Mhz de her iki Ram çalışıyor. Fakat Bios üzerinden yapacağım en ufak bir yükseltmede Ram'lerden bir tanesi yüzünden ekrana görüntü gelmeme durumu oluşuyor...
  5. B

Herkese iyi forumlar. Alt kısımda belirttiğim sistemimde daha önce sadece tek bir modül olarak 8 GB Corsair Vengeance LPX 3000MHz kullanıyordum. Daha sonra bir tane daha 8 GB RAM ekleyeyim deyip yeni bir tane daha aynı marka aynı model ve aynı özelliklerde RAM sipariş ettim. Yaklaşık 3-4 ay...
Top Bottom