bykn isimli üyenin son içerikleri

1. B

BenQ XL2430T 24" 1ms 144hz alınır mı

XL2430T eskiden kullandığım monitördü. fps oyuncuları için gerçekten çok verimli. Lakin eski bir model olduğu için sync teknolojisi barındırmıyor. Derseniz ki zaten sadece fps oyunları oynuyorum o zaman düşünülebilir.
  2. B

Yardım Asus 144hz monitör

Artık ölü pixel sorunu fabrikasyon sorunu olarak kabul edildiği için garanti kapsamında ve değişim talep edebilirsiniz. Zaten şu anda mağazalar kapalı olduğu için mesafeli satış sözleşmesi söz konusu. 14 gün içerisinde ürüne zarar gelmediği takdirde sorgusuz sualsiz iade hakkınız var.
  3. B

Msı Oculux Nxg251r Vs Asus Pg258Q

240hz monitör arayışı içerisinde olduğunuzdan ağırlıklı olarak ve ciddi şekilde fps competitive oyuncusu olduğunuzu varsayıyorum. Şu anda piyasada olanlar dahil fast ıps nano ıps paneller dahil hiç bir panel TN panellerdeki gecikme sürelerini yakalamış değildir. Eğer ciddi olarak fps oyunlarına...
  4. B

Monitör Tercihi olarak hangisi daha uygun ?

IPS panel tarafında (fast ıps) olarak en aza indirgenmiş gecikme süreleri mevcut. Özellikle asus ve lg tarafında. Sadece fps competitive tarzı oyunlar oynayıp profesyonel olarak ilgileniyorsanız 240hz TN panel öneririrm. PG258Q yada XG248Q öneririm kullandığım monitörlerdi. Ama IPS panel...
  5. B

2k vs 1080p FPS

buradan kendin bakabilirsin. Ağırlıklı olarak fps tarzı competitive oyunlar oynuyorsanız 1080p saha verimli olur.
  6. B

27inc 2k Oyuncu Monitör Tavsiyesi

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-vg27aq-27-165hz-1ms-hdmi-display-freesync-g-sync-qhd-ips-monitor-p-HBV00000O1OR7 Eğer bütçe uygunsa şu andaki modeller arasında en iyi performansa sahip 2k 27 monitör. rting.com'dan incelemelerine bakabilirsiniz.
  7. B

27inc monitör 2k vs 1080p ve bu sisteme 2k gider mi ?

2 modelde VA panel ve renk yönünden kullanım açısından sizi üzmez. Aslında çoğu 27 1080p monitör sizi üzmez. Eğer ekrana 5cm mesafede oyun oynayan bir csgo pro oyuncusu değilseniz :) TN panel olsalardı bir nebze tatmin etmeyebilirdi. VA panel bu yönde olumsuz bir etki bırakmayacaktır kullanım...
  8. B

27inc monitör 2k vs 1080p ve bu sisteme 2k gider mi ?

27inç 1080p çözünürlükte pixel pixel oluyor çamur gibi v.s demelerinin sebebi çoğunlukla TN panel olmaları ve monitörlerin pixel dot pitch yani pixel aralıklarının sıklığı ile alakalı. Bazı 2k 27 inç monitörlerde 0.32 dot iken bazı 27 1080p kaliteli panele sahip monitörlerde bu değer 0.27 dir...
  9. B

Bilgi sahibi olan beyler içeri :) Ram yükseltme

Açıkcası Ramlerin sorunlu olma ihtimali anakartın sorunlu olma ihtimalinden daha düşük. Manuel olarak deneyebilirseniz bir de o şekilde bakın. Nette çeşitli videolar bulabilirsiniz zira biraz riskli bir işlem voltaj değerlerini dikkatli arttırmanız gerekiyor.
  10. B

Asus Ölü Piksel Garantisi

Normal şartlarda bir iki marka harici her firma en az 5 pixel şartı garantisi veriyor diye biliyorum. Ama malum şu sıkıntılı günlerde mağazalar kapalı olduğu için mesafeli satış sözleşmesi söz konusu. Yani görüp deneyerek almadığınız için nereden alırsanız alın 14 gün içerisinde ürünün...
  11. B

240 hz dan daha fazla varmı ? (350 270 filan )

ROG Swift 360hz monitör mevcut tanıtımı yapılmıştı. Ama bize ne zaman gelir kaç böbrek isterler orası ayrı :)
  12. B

Bilgi sahibi olan beyler içeri :) Ram yükseltme

Bu konuyla ilgibi redditte konu okumuştum belki faydası olur. bios sürümünün güncel olduğundan emin olun. Eğer güncel ise RAM leri tek tek takıp deneyin.
  13. B

Rtx 2060 mı rx 5700 mü

RTX teknolojisinden yeterli verim alabilmek için 2070 ve üstü kartlar öneriliyor. Onun dışında RX5700 öneririm. Soğutma performansı iyi olan modelleri tercih ederseniz memnun kalırsınız.
  14. B

Hangi paneli tercih etmeliyim?

Hiç kullanmadım o yüzden detaylı bilgi veremem lakin https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1 bu modelin renk ve gecikme süreleri bakımından memnun kalmıştım. Gecikme süreleri benim için çokta önemli değil derseniz IPS tercih...
  15. B

Adaptive-sync bu monitörde nvidia yı desteklermi?

Adaptive sync hem gsync hem FreeSync barındırır. Yani açabilirsiniz.
Top Bottom