Can Mermer isimli üyenin son içerikleri

1. Can Mermer

Assetto Corsa Yeşillik Alanların Beyaz Olması Sorunu ?

Assetto Corsa oyunuma bir yerden pure linki bulup indirmiştim lakin çalışmadı tekrar sol ayarlarına döndüm ama çimenler beyaz olarak kaldı. Oyunun kendi haritalarında bile beyaz halde çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  2. Can Mermer

Assetto Corsa Trafik Modu Ayarı Nasıl Olmalı

Oyuna modu kurdum sorunsuz girebiliyorum ama trafikteki araçlar birbirlerine çarpıyor (duvara bile kırıyorlar) ve tampon yapıyorlar makas atacak aralık yok ayarını bilen var mı ? Trafik ayarlarından mı yoksa modla alakalı mı ?
  3. Can Mermer

1.0 TSİ VS 1.2 Puretech

Motoru şu şekil sıkıştırmanızı tavsiye ederim kickdown yaparak öbür türlü yüksek viteste alt devirden toparlamasını beklerseniz hep uzun vadede LSPI ya da halk arasında vuruntu (low speed pre ignition) dediğimiz olay gerçekleşir ve en zayıf eleman yağ segmanları zamanla zarar görür ilerleyen...
  4. Can Mermer

Ryzen 5 1600AF + RX580 8GB Sistemin Kaç TL Eder ?

İnternette çok garip fiyatlar var sanki o an milletin kaç paraya ihtiyacı varsa o kadar yazıyor. 2020 yılında aldım garanti bitti sadece oyun oynadım o da Forza Valorant falan mining vs yapmadım kaça gider bu sistem ? -Ryzen 5 1600AF (Kutusu var) -Powercolor Red Dragon RX580 8GB OC (Kutusu var)...
  5. Can Mermer

Maximum 200 Bin TL'ye kadar Spor/Şık araba önerisi

1.4 T-Jet Grande Punto yürütme maliyeti olarak hem uygun hem motorun önü açık. Bu 1.4 T-jetlere kabaca Mitsubishi TD04 turbo, büyük enjektör bide flow açısından verimli bir egzoz sistemi koyuyorlar misss gibi oluyor. Bu motorun piri Yunan bi yazılım firması revlimit İstanbul şubeleri var...
  6. Can Mermer

Atmosferik Araçta Devir Çevirmek?

Tork konvertörlü kullanan bir modelse o arabalarda çift kavramadan (bence) her türlü daha iyi kazasız belasız sürüşler
  7. Can Mermer

Atmosferik Araçta Devir Çevirmek?

Corsa 1.4 100lük mü araç ? Tork konvertörlü bildiğim kadarıyla çift kavrama yazmışsınız ama tork konvertörlü şanzıman sorunsuz iyi :D Atmosferik motor zaten devir çevirmeyi sever normali o. Abi o hiç 1.0 atmosferik İbizaya binmemiş nereden bilsin :) ses mükemmel ama araba gitmiyor
  8. Can Mermer

Sebastian Vettel 2022 Sezonu Sonunda Emekli Oluyor

4 Kez Formula 1 Dünya Şampiyonu Sebastian Vettel sezon sonunda emekliye ayrılacağını açtığı Instagram hesabında paylastığı reels videosu ile duyurdu. 2007 yılında İstanbul Park'ta BMW Sauber ile ilk Formula 1 deneyimi yaşadı. 2008 Monza yağmurlu zeminde Toro Rosso aracıyla kariyerinin ilk...
  9. Can Mermer

Hangi fotoğraf makinesini almalıyım ?

EOS 200d veya EOS 750d bakabilirsiniz.
  10. Can Mermer

Ford Tourneo Connect aracın yokuş çıkarken arabanın hararet yapması

EGRne bi baktır o da olabilir Ford motorlu S40 Pozantı yokuşunda yaptı bugün EGR temizliği falan külbütör contası vs değişti 3500 tuttu. Su eksiltiyorsa acele edin derim. Bide sizde su kabını açtığınızda su az sonra suyu kusma yaptı mı ?
  11. Can Mermer

Öneri Sizce Hangi Araba Alınır?

1.16i biraz küçük arkası dar 2 kişilik ama 1.18i 170liklerle motor (N13B16) tamamen aynı yazılımla 210hp kağıt üstünde oluyor premium segment bir araba ve arkadan itiş araba temiz ise kalabalık kullanılmayacaksa F20 1.16i mantıklı.
  12. Can Mermer

Volvo S60 ADVANCE 1.6 Nasıl?

2.0 dizel 190hp olanı alma imkanınız varsa daha iyi. 1400kg araba biraz ağır kalıyor o motora göre ama eğer sizin için sorun değilse sıkıntı yapmaz. Parça anlamında zaten ortak platform altyapı Ford Mondeo ile aynı sadece şanzımanına biraz özenli bakmalısınız.
  13. Can Mermer

Yakıt tasarrufu sağladığını idda eden yazılımlar

Aynı üniteden daha fazla güç aldığın için yakıt tasarrufu yapmış olursun. Mesele BMW'nin kullandığı N13B16 motor 3.16da 136hp 220nm değer verirken tamamen tüm parçaları aynı 3.20i 170hp 250nm güç veriyor. Aynı ünite üzerinden sadece yazılımla güç aldığında yakıt tüketimi şöyle azalıyor atıyorum...
  14. Can Mermer

E36 ALINIR MI KULLANANLAR BAKABİLİR Mİ

İlk sahibi BMW'ye biner sonraki sahiplere BMW biner diye halk arasında laf var sadece BMW değil diğer markalarda da var tamamen ülkemizdeki kötü ustalardan dolayı sonuçta bunlarda kul yapısı ve THP motor değil :D Zamanında vanosları uydurma şekilde tamir edip yolladılar sonra adı çıktı araba...
  15. Can Mermer

2011 Mazda 3 alınır mı

1.0 SCE ile ikisi sektörde teknoloji kralları :D
Top Bottom