MaliArican isimli üyenin son içerikleri

1. M

50k altı mühendislik için leptop

https://www.n11.com/urun/asus-tuf-gaming-a15-fa507xi-lp042-r9-7940hs-16-gb-512-gb-ssd-rtx4070-156-dos-dizustu-bilgisayar-40546030?magaza=gamers-arena&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel 16 gb ram ve ssd desteğiyle 45k civarına hallolur ekranı sadece 0.5 inç küçük ama...
  2. M

PS 5 Cafe Açmak Mantıklımı?

Hocam bizim ps4 kafe var orada bile saatlik 15 TL ile pek bir getirisi olmuyor tavsiyem en aşağı 20 tlden yapmanız her kol başına da saatlik 2.5 TL den vermeniz yani 4 kollu bir masa saatlik en aşağı 25 TL olmalı.
  3. M

❌İndirim Bitti! Aliexpress 1 Metre SMD 5050 Şerit Led 11 TL

Eyvallah reis 23 TL'ye 1 m IR Bluetoohlu aldım belki benim Şahin'de kullanırım.
  4. M

Korku oyunu önerir misiniz?

The Evil Within olabilir.
  5. M

[TYT Kimya] İyon Katyon nasıl yazılır?

Klasik sorularda üzerindekini doğru yazmanız bileşiği doğru yazmanızı sağlar ama şıklı sorularda kendisi verir. Sizin dediğiniz konu Yükseltgenme Basamakları olmalı orada neye göre yazılacağı veya nasıl yazıldığını anlatır.
  6. M

Hocam 2 öncül doğrudur. Tepkimeye asıl girenler Pb(Kurşun) iyonu ile I(iyot) iyonu olduğu için Net iyon denklemi 2. öncüldeki gibi olur. 2. öncül doğru olunca otomatik 3. öncül de doğru oluyor.1 zaten doğru.
  7. M

Denklem eksik olduğu için zaten net cevap veremedim tam olsa maddenin hallerine bakarak anlaşılır.Eksik olan muhtemelen KNO3'dür. İkisinden hangisinin net iyon denklemine katıldığını görmek için fiziksel haline bakmamız lazım eğer (**) yani (sulu) ise seyirci iyondur ya da (k),(s),(g) ise net...
  8. M

Tanım olarak kimyasal tepkimeye katılan iyonlara denir net iyon.
  9. M

Net iyon denklemi çökeleği oluşturan iyonlarla olur eğer çökelek yoksa su veya sıvıdır. Mesela asit-baz tepkimelerinde net iyon denklemi H" + OH" = H2O olarak olur. Atıyorum HCl + Na(OH) > NaCl(**) + H2O (s) denkleminde H ve OH net iyonlar iken Na ve Cl seyirci iyondur. 1642081986 Senin...
  10. M

Asus Direct II Gtx 770 2gb hala alınır mı ?

Hocam boşa masraf gibi görüyorum bence bekleyin.
  11. M

İdle master yaptıktan sonra iade etsem ban yer miyim?

Aklıma The Walking Dead'in 400 Days DLC'sini alıp 40 dakikada bitirip iade etmem geldi :D
  12. M

4500TL Anakart + İşlemci Önerisi

B550 MK alın (Asus) Amazonda 750 TL 4000 TL'ye de 5600x bulunur. hocam 250 TL aşabilirseniz.
  13. M

İdle master yaptıktan sonra iade etsem ban yer miyim?

En çok yaptığım yöntemlerden hocam yaklaşık 5-6 oyunu böyle yaparak iade ettim.
  14. M

Çözüldü✓ Sistemime en mantıklı ekran kartı

Hocam doğru ama mining yapmış ve yapanları gördüğüm kadarıyla bilinçli yapılan (sıcaklık değerleri,fan hızları vesaire) mining ekran kartının performansını çok etkilemediği için dedim bence her türlü 4200 TL'ye sıfır bir 1650'den daha iyidir.
  15. M

Çözüldü✓ Sistemime en mantıklı ekran kartı

Sıfır bulmak sıkıntı ikinci ele yönelirseniz RX 580 4GB veya GTX 1070 veya GTX 1660/super alın derim. Örnek link attım kendiniz araştırıp bunun gibi bulabilirsiniz...
Top Bottom