Meraklı M isimli üyenin son içerikleri

1. M

internetin uzak mesafede cekmesini sağlamak

Her ev aynı değil, o nedenle çözüm de tek değil. Bazı evlerde duvarlar kalın oluyor veya bol koridor nedeniyle sinyal her tarafa ulaşamıyor falan. O zaman sinyal genişleticiler de çözüm olamayabiliyor. Eğer bütçe varsa en kesin çözüm mesh sistemleri veya powerline adaptör. Sinyal genişleticiye...
  2. M

TP-Link Archer c5v Modem Bilgisi Hakkında

Merhaba, bu ürün modem değil, router. Fiber bağlantıda kullanılıyor. Bunu modem olmadan kullanmanız mümkün değil. Modeme bağlayarak kullanabilirsiniz ancak.
  3. M

huawei mi tp_link mi ?

Gördüğüm kadarıyla iki ürün de ISP için üretilen modeller. ISP'ler bu ürünleri ürettirirken bazı özellikleri istemiyorlar, kısıtlı özellikli oluyor. O nedenle piyasada satılan aynı marka-model ürünlerden farklıdır bunlar. Antensiz denemez, dışarıda değil antenleri içe gömülü. ISP isteklerinden...
  4. M

TP-Link vs Keenetic Modem tavsiye ve düşünceleriniz

Daha önce yazdım. Kablosuz bağlantıda daha güçlü olan TP-Link'in modeli. Bu AC wi-fi standardında, çift bantlı bir model. Keenetic Omni ise eski standartlı (802.11n) ve tek bantlı. Düşünme TP-Link modelini al gitsin. Eski teknolojiye niye yatırım yapacaksın?
  5. M

TP-Link vs Keenetic Modem tavsiye ve düşünceleriniz

Keenetic olan model eski teknolojili bir ürün, özelliklere bakılınca N standardında. Bu kadar eski teknolojiye bugün yatırım yapmak doğru gelmiyor bana. Wi-Fi 6 geldi, hala N satan markalar var! TP-Link modeli ise AC destekli (Wi-Fi 5 yani). Bugün en az AC destekli ağ ürünü alınmalı. Marka...
  6. M

200 - 400 TL modem

TP-Link Archer VR300 daha gelişmiş, yeni teknolojili bir model. AC standardında, çift bant desteği var. Bir de TP-Link'in telefon uygulaması Tether üzerinden çok kolay ayarlar falan yapılıyor. Ayrıca TP-Link kalitesi. Keenetic'i düşünme hiç.
  7. M

pc için wifi alıcısı önerisi

USB adaptör senin isteğin için uygun bir ürün değil. Alt katta modem var, üst katta PC'ye kablo ile bağlanmak istiyorsun değil mi? Powerline adaptör bakmalısın. Sadece kablo ile bağlanmak istiyorsan şu model olabilir...
  8. M

TP-Link TL-WA855RE V4 Alınır mı?

merhaba, ne için kullanacaksınız? tabii daha iyileri var ama fiyat da ona göre daha yüksek :)
  9. M

Yardım TP-Link WA855RE WPS'ten kuramıyorum

Aşağıdaki linkte kurulum videosu var. O yardımcı olur sanırım. TP-Link ürünlerinin kurulumları için bu siteye bakabilirsiniz, TP-Link'e ait bir site. http://www.kolaykurulum.net/Products/300Mbps-Wi-Fi-Range-Extender-detail-1065
  10. M

Öneri Sağlam Modem Önerisi

Eğer iki katlı bir ev için çözüm istiyorsanız sadece modemle sorunu çözmeniz çok zor. Üst katta bağlansanız bile performans sorunlu olur. Burada marka veya model fark etmez. katlı evler için en ideal çözüm powerline adaptörlerdir. Çok sayıda model var ve nasıl bağlanacağınıza (kablolu mu...
  11. M

Öneri Wifi ağ genişletici önerisi

Menzil genişleticiyle sorunu çözememe yorumu doğru, katılıyorum. Bu geniş mesafede ve duvarlar arasında en kesin çözüm mesh wi-fi sistemleri. Ama bunlar da biraz pahalı. TP-Link'in Deco modellerine bakın, nispeten uygun (mesh'ler arasında) fiyatlı olanlar da var. Söz ettiğiniz alt marka olan...
  12. M

Yardım Masaüstü pcyi 5ghz modeme bağlıyabilceğim ürün önerisi

Hayırlı olsun, güle güle kullan.
  13. M

Yardım Masaüstü pcyi 5ghz modeme bağlıyabilceğim ürün önerisi

5 GHz bant kullanımı için çift bant desteği olan bir ürün almanız gerek. Bu söylediğiniz model N standardında ve çift bant desteği yok. AC standardını destekleyen modellere bakmanız lazım. Birkaç modelin linkini aşağı bırakıyorum. Bunlardan birini seçebilirsiniz...
  14. M

TP-LINK Archer-T4e vs. Asus PCE-AC51 WIFI kartı

Bağlantı hızı düşük diye eski teknolojiye yatırım yapmak yanlış. Bugün network ürünü alacakların en az 802.11ac destekli ürünleri alması mantıklı, N teknolojisine verilen parayı doğru bulmuyorum. İki üründe doğru seçim ama ben olsam TP-Link olanı alırım, özellikleri daha iyi. bir de Asus servis...
  15. M

TP-LİNK modem hız sınırlama hatası

TP-Link web sitesinde Canlı Destek'ten yardım almanızı tavsiye ederim.Yanlış bir ayar yaptırmayalım, TP-Link'e sorun bence.
Top Bottom