Teknolojisever1 isimli üyenin son içerikleri

1. T

❌İndirim Bitti! ₺1.345 - Ajazz AK820 Pro (Ekran + Knob, Wireless)

Ne oldu var mı bir gelişme? Benimde maks. 220 TL olması gereken bir kargoma 800 TL vergi çıktı ve bende itiraz edeceğim. Teslim almadım zaten daha gelmedi. Dilekçeyi onlar hazır mı veriyor yoksa biz mi yazıyor bu süreçler nasıl işliyor?
  2. T

Yanlış Hesaplanan Gümrük Vergisi

Şimdi hepsini okudum ve ordaki arkadaşlardan biri itiraz etmiş ve onun günler önce ettiği itiraz halen devam ediyor ve bu itiraz süreci bile çok karmaşık. Türkiye'de bu tarz sorunların çözümünün belli olmaması beni çok rahatsız ediyor. Ben itiraz edeceğim, kargoyu teslim almayacağım ama işte bir...
  3. T

Yok daha almadım, yeni çıktı gümrükten. @Marginale
  4. T

Merhaba, dhgate'den ayakkabı satın aldım. 750 TL civarı. Kargo ile 1300 TL olan sipariş için 800 TL gümrük vergisi çıkmış. Bu tutarı değiştirmeleri için nasıl bir yol izleyebilirim? Nereye başvurabilirim?
  5. T

Askerlik Erteleme Hakkında

Arkadaşlar 2022 yılında bana mesaj geldi, eğer kaçak sayılmak istemiyorsan git askerliğini ertele diye. O zaman lise mezunuydum ve okul kaydım yoktu halende yok. 2025 haziran'da bitiyor bu süre bu yıl üniversite tercihi yapsam o süre uzar mı? Yoksa askere gitmek zorunda mıyım? İnternette iki...
  6. T

Stok fan durduma veya yavaşlatma

Masaüstü kullanıyorum.
  7. T

Ekran kartı kullanım oranının az olması sorunu

İşlemci: i5 2400 Ekran kartı: Gigabyte gt420 Şu anda sadece chrome'da 5 sekme açık ve sana bu yazıyı yazınca gpu: %1 cpu:35-40 Bu diğer programlarda da miktarları biraz artarak ama ekran kartı hep düşük kalacak şekilde devam ediyor.
  8. T

Sadece valorant değil dostum, hemen hemen her uygulamada bu durum böyle ve valorant'ta yüzde 7-20 olması normal mi? Valorant menüde kasmalar olması normal mi?
  9. T

Yeni aldım anakartı markası turbox yazılımına nasıl bakılıyor? Paket içinden bir cd çıktı ama cd okuyucu yok pc'de.
  10. T

Pc'min ekran kartı kullanım oranı işlemciye göre sıfır. Her programda işlemci 60-70 oranında kullanılırken ekran kartı yüzde 5 en fazla 20 oluyor. Ben nasıl ekran kartını öncelikli olarak kullanması için komut verebilirim? Sıklıkla chorme, valorant, discord kullanmaktayım. Ayrıca diğer pc...
  11. T

Yeni intel stok fan aldım (i5 11400) ve çok ses çıkarıyor dönme hızını nasıl durdurup veya yavaşlatabilirim?
  12. T

Bazı sitelerde ekrana görüntü ve yazıların gelmemesi sorunu

Merhaba, diğer sitelerde bir sorun yok ama amazon ve hepsiburada şuan çökmemelerine rağmen böyle görünüyor. Neyden kaynaklı olabilir?
  13. T

Asus Strix Gtx650 ti ve i5 2400 darboğaz olur mu?

Merhaba işlemcim : i5 2400 Ekran kartım : gigabyte gt420 Asus Strix Gtx650 ti alırsam besler mi? 350 W normal marka psu'm var.
  14. T

Anakart değişimi hakkında

Format atsam, ssd ve hd içindeki belgelerim vs. kalır değil mi? Çünkü ikisinde de ayrı ayrı birçok dosyalarım var, o yüzden formata sıcak bakmıyorum. 1705255303 Yok onlar aynı duruyor, ama sanki bir yerde parça değişimce pc kendini ona göre tekrardan ayarlıyor gibi bir şey duymuştum.
  15. T

Anakart değişimi hakkında

Arkadaşlar ddr3 anakartımı değiştirecem, ssd ve harddisk'i takıp sistemi çalıştırdığım zaman aynen kaldığım yerden masaüstüne girebilir miyim açıldığı gibi? Birde hangi parçalar değişirse tekrar kurulum gerekir?
Top Bottom