Toruk Macto isimli üyenin son içerikleri

1. T

Çözüldü✓ Pc topladim priz lazim

Bir kişi de dememiş adamın voltaj dalgalanması sorunu var akım koruması ne işine yarayacak diye. Burada bu kadar bilgisizliği beklemiyordum açıkçası. Voltaj yükselmesi yada alçalması gibi bir sorununuz varsa voltaj regülatörü almak zorundasınız. Akım koruyucu prizler voltaj üzerinde bir...
  2. T

Kasa Fan Önerisi [MSI Gungnir 300R Kasa için]

Önerileri bekliyorum arkadaşlar.
  3. T

Kasa Fan Önerisi [MSI Gungnir 300R Kasa için]

Merhabalar. MSI Gungnir 300R kasam ile gelen fanlardan memnun değilim. Üfleme sesi oluşuyor. (hepsi aynı devirde olduğu için dendi bir mecrada. Hepsini anakartta farklı girişlere bağlayıp birbirine paralel farklı rpm eğrisi yaptım sorun yine düzelmedi. Yine böyle tatlı bir meltem rüzgarı gibi...
  4. T

İtopya Hazır Sistem Yanlış Model Ram Sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

Gerek itopyadan gerekse itopyanın reklamını yapan youtuber vb kim varsa uzak dururum. Beylikdüzü şubesinün orada yanyola bile girmem anayoldan giderim o derece. Kendi girdi hatalarından dolayı oluşan bu sorunda bile bir çözüm oluşturmuyorlar. Anında tamam gönderin geldiği gibi size yeni...
  5. T

MSI Z790 Tomahawk Max ve ROG Ryujin III ARGB Bağlantısı

Birde şimdi farkettim sysfan 1-6 dc mode diyor. Bu girişlere takılan tüm fanlar sabit hız mı olacak. Kasa daha gelmedi kargodan msi gungnir 300r. Bundaki kontrolcü nereye bağlanacak acaba. Eğer sys fan ise hiçbir fan hızı kontrol edilemiyor.
  6. T

MSI Z790 Tomahawk Max ve ROG Ryujin III ARGB Bağlantısı

Merhaba arkadaşlar. Bahse konu sıvı soğutucumun pompadan gelen bağlantısı da 4 pinli, radyatör fanlarından gelen bağlantı da 4 pinli. Anakartta cpu fan ve pump fan var. Ben hem pompa hem radyatör fanları işlemci sıcaklığına göre yönetilsin diye düşünüyorum. 2 farklı bağlantı türünden hangisini...
  7. T

RTX 4080 Model Seçimi

Gerek gamerock, pny, colorful arkadaşlar bunlar neden 40bin TL diğerleri 48 den başlıyor. Tamam marka algısı vb diyat şişiriyor diğerleri ama bu kadar ucuz olmaları kafamı kurcalıyor.
  8. T

RTX 4080 Model Seçimi

Arkadaşlar yanıt için teşekkür ederim. En ucuz modeli yapıştırıp geçmek tabikide kulağa hoş geliyor lakin benim derdim en sorunsuz model. (teknoloji bu sorun hepsinde olabilir ama aşağı yukarı bir genelleme yapılır). En sorunsuz rtx4080 nedir arkadaşlar. Noctua mı? Başka bir şey mi?
  9. T

RTX 4080 Model Seçimi

Arkadaşlar sistem topluyorum. Kesinlikle rtx 4080 alacağım. Kafam çok karıştı. Tuf oc modelinemkarar vermiştim. Cw var dediler. Sonra palit gamerock oc gördüm arada 8binmtl fark var aklımı çeldi. Araştırdım cw neredeyse yok gibi palit gamerockda ama fan problemi gördüm birkaç tane. Cidden hangi...
  10. T

80.000 TL Sistem Toplama(Monitör Hariç)

Yani oyunda 190 yerine 210 fps alayım diye bir derdim yok.
  11. T

Sadece oyun değil işim. Genel ev bilgisayarı olacak. Oyunlardaki gücü gittiği yere kadar oyun oynarım. Sonra medium ayarlara düşerim. Ne zaman low a düşer o zaman yeni kasa düzerim.
  12. T

Teşekkürler yanıt için. Hazır sistem konusunda hiçbir şirkete güvenmiyorum. Hazır sistemi tek tek kapalı kutu yollayacaklarsa o ayrı. Birde herhangi bir kazanç yapılmasına gerek yok. 80bin TL'ye dayayabiliriz. Ve mümkünse intel alternatifi de olsun.
  13. T

Merhaba arkadaşlar. 80bin TL tutarında kasa toplamak istiyorum. Bir iki tane isteğim doğrultusunda sistem toplayabilirseniz sevinirim. -Sizden ricam bir intel bir de amd sistem toplamanız. -İşlemciye yeterli gelecek 240 veya 360 sıvı soğutma -Ekran kartı kesinlikle Nvidia olsun. -32 Gb ram...
  14. T

Çözüldü✓ M2'deki etiket cikarmali miyiz

Etiketi içerdiği materyaller bakımından aynı zamanda soğutucu bir levha görevi gören nadir modellerden biri 990 pro. Üretirken etiketi farklı bir şekilde üretmişler ve soğutma görevi görüyormuş. Bir yazıda denk gelmiştim. Yani piyasada etiketi en özel ssdlerden biri
Top Bottom