ulaslan isimli üyenin son içerikleri

1. U

MSI Thin GF63 vs Acer Nitro 5 Hangisini Alırdınız?

Ekran konusunda ne dersiniz peki ekran kalitesinden memnun musunuz? Canlı doygun bir ekrana sahip mi? Videolardan bu tarz şeyler pek anlaşılmıyor.
  2. U

Anladım çok teşekkürler, Acer Nitro 5 modelini alacağım sanırım. O 140 wattmış ayrıca.
  3. U

Evet şimdi internette biraz yazı okudum Thin başarısız bir model gibi duruyor. Acer olanı önerdiniz ama marka olarak biraz daha yorum yaparsanız ne dersiniz, Asus ve MSI gibi markaların yanına konur mu? Yoksa Monster Casper gibi markalar seviyesinde mi?
  4. U

Bütçe max 28.000 TL. Bu iki laptobu buldum. Siz olsanız hangisini alırdınız? https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-msi-thin-gf63-12ve-1200xtr-i5-12450h-16-gb-512-gb-ssd-rtx4050-15-6-full-hd-notebook-fiyati,558734228.html...
  5. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

pil takıp çıkarmadan farkı yok mu yani?
  6. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum ama CMOS işlemini yaptıktan sonra BIOS'un eski sürümlere dönmesi gerekmez mi? İşlemi doğru yaptığımı düşünüyorum, 10 15 saniye tornavidayla değdirdim ama değişen bir şey olmadı sanki. BIOS hala aynı sürümde
  7. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

Dediğim gibi 3-4 gündür hiçbir sorun yaşamadım mesela, açıp kapamasına, yeniden başlatmasına falan gayet sorunsuz oluyordu. Ama işlemciyi ilk taktığım zamanlar kapatınca bir daha açamıyordum. Ne zaman açılmayacağı belli olmuyor yani. İade gününe 3 4 gün kaldı. Bilgisayar eski, anakartın da...
  8. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

Valla bu anakarta sorunlu diyorlar zaten, sorun anakartın yazılımında bence. 1600 ile sistem sorunsuz çalışıyor. Yeni işlemci de çalışmasına düzgün çalışıyor ama bazen ekrana görüntü gelmiyor işte. Pinlerde herhangi bir yamulma yok.
  9. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

en son sürüm beta olduğu için zaten ilk taktığımda F64 ile denedim. Bu sorunu yaşadığım için F65b ye yükselttim ama faydası olmadı
  10. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

Hocam bilginiz varsa bu konuda bir şey daha sormak istiyorum. Bu anakarta 5600 işlemci aldım. Kullanılmasına kullanılıyor ama sabahları bilgissayarı açtığımda kasaya güç geliyor ama ekrana görüntü gelmediği oluyor. Eski-yeni işlemci arasında tak çıkar yaparak sorunu çözüyorum ama nereye kadar...
  11. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

çok sağolun hocam çok yardımcı oldu, ben de böyle net bir bilgi arıyordum. Üstteki 2 pin farklıymış demekki
  12. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

Hayda hocam birisi üstteki 2 pin dedi birileri 4 pin dedi siz de şimdi alttaki 2 pin diyorsunuz :) beni iyice arada bıraktınız. Üstteki 2 pin diyen bilgisayarcı tanıdığım 4üne birlikte değdirirsen anakart mefta olur diyor.
  13. U

B450M S2H BIOS Sıfırlama

B450M S2H anakartımın BIOS'unu sıfırlamak istiyorum. CMOS_CLEAR yapacağım. Resimlerdeki gibi tornavidayı 4 pine mi yoksa 2 pine mi değdirmem gerekiyor? Bir bilgisayarcı tanıdığım 2 pin dedi, internette biraz baktığım kadarıyla 4 pin olduğunu söyleyenler de var.
  14. U

500 TL Bluetooth Kulaklık Önerisi

Hiç kablosuz kulaklık kullanmadım. Bu model benim değil zaten. Kulaklıklar konusunda pek bilgim yok yani, kısık seviyelerde az ses gelmesi normal mi değil mi bilmiyorum o yüzden.
  15. U

500 TL Bluetooth Kulaklık Önerisi

500 TL'ye kadar bluetooth kulaklık arıyorum. Silikonlu istemiyorum ve renk olarak beyaz istiyorum. Tasarım olarak Airpods'a benzer bir kulaklık arıyorum. Ben kullanmıyorum ama evde bu model var. Tasarım olarak tam istediğim şekilde ancak kulaklıklardan fazla anlamadığım için bu fiyatta belki...
Top Bottom