• yagizd2
      Anladım cevaplar için teşekkür ederim.
    • yagizd2
      yagizd2, dell gaming g15 5530 rtx4060 başlıklı konuya bir mesaj yazdı.
      Ne demek, yeni cihazını güzel günlerde kullanmanız dileklerimle
    • yagizd2
      Ben ultra performansta bıraktım. Ama thermal control center'da "custom" seçili şekilde kullanıyorum. Custom seçildiğinde My dell ayarlarını göz ardı ediyor.
    • yagizd2
      Doğrudur. Aynı sayfada Ayarlar'ın alt sekmesinde "Termal" diye bir kısım var. Oradan da bulunduğunuz ortama ve kullanım senaryonuza göre fan hızı profili...
    • yagizd2
      "My Dell" uygulamasını bilgisayarınıza kurun ve açın. "Güç" başlığını seçin ve üstteki sekmelerden "Ayarlar"ı açın. Paylaştığım fotoğraftaki ekrana...
      • Screenshot_3.png
    • yagizd2
      Normal, çünkü gözlemlediğim kadarıyla fanları ekran kartı 60 dereceyi, işlemci 80 dereceyi geçince çalıştırıyor. Onun dışında aktif olmuyor. Fan kontrolcüsü...
    • yagizd2
      yagizd2, Öneri 60K Bütçe 4 Laptop Arasında Kaldım başlıklı konuya bir mesaj yazdı.
      -Arka egzozlardan çıkan bütün hava ekranın alt kısmına üfleniyor demek istemiştim. Sizin dediğinize de hak veriyorum. Oturaklı bir hissiyat vermiyor. -Daha...
      • RTX 4080M vs 4070M.png
    • yagizd2
      yagizd2, Öneri 60K Bütçe 4 Laptop Arasında Kaldım başlıklı konuya bir mesaj yazdı.
      Yani herkes kendi kullanım senaryosuna göre tercih yapıyor sonuçta. Oyun oynamayı seven biri olarak 70k para verip 4070'li cihaz almam. 8gb VRAM 2k için...
    • yagizd2
      Hocam bu yoruma ben de katılıyorum, yani bu parayı veriyorsam beni dizaynı ve malzeme kalitesi ile de tatmin etmeli ve o HP Victus vb. cihazlarda yok...
    • yagizd2
      Yani tabloya göre 418 dakika youtube süresi varmış Pek tepede sayılmaz ama yine de iyi. Ancak ben ekrana fan üfleyen tasarımları oldum olası sevmedim...
    • yagizd2
      Yoo aslında darbe değil. 13700h 115W, rtx 4070 140W (Ancak mimari olarak voltaj limitinden 115W'ı geçmez). 230W adaptör ucu ucuna yetiyor gibi...
    • yagizd2
      Düşünceniz bu yönde ise intel HX serisinden ziyade amd'nin HS işlemcilerine ve lenovo'daki 13700h gibi H serisi işlemcilere odaklanmanızı öneririm. Ayrıca...
      • battery life chart.png
    • yagizd2
      Asus 330W adaptör 90Wh pil, Msi 330W adaptör 90Wh pil, Acer 330W adaptör 90Wh pil, Lenovo 230W adaptör 80Wh pil ile geliyor. Bu nedenle güç kaynağı...
    • yagizd2
      -Bu dediklerimi karşıt fikir olarak algılamayın lütfen. Ben size hak veriyorum yine de işlemci dışında düşünülmesi gereken çok daha fazla parametre var...
    • yagizd2
      Gerçekten güzel bir konuya değindiniz hocam, güce sahip olmak ve bunu sonuna kadar kullanabilmek de önemli, yoksa performans veremez tabi. Tablo şu an böyle;
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...
  • Yükleniyor...

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,913
Üyeler
140,576
Son üye