Neler Yeni

EasyCep'de telefon ve tablet satmak nasıldır?

BJK10

80+
Garantisi devam eden bir telefonumu satmak istiyorum ve abim de tabletini satıp daha iyi bir modele geçmek istiyor. Mesela sitelerine kontrol ettiğimde benim telefona 4 bin falan veriyorlar yani başka 2. el sitelerinde satmaya çalışsam daha fazla edebilir ama bunu çok önemsemiyorum çünkü güvenlik daha öncelik benim için. Acaba bu EasyCep'de bu işler nasıl oluyor? İnternetten yapmayacağım işimi çünkü bildiğim bir AVM'de dükkanları varmış galiba, bizzat oraya götürmek varken internetten yapmaya gerek yok.

Acaba süreç nasıl işleyecek? Bana bir şeyler imzalatacaklar mı? Fatura falan isteyecekler galiba değil mi çünkü garantisi devam ediyor. Ayrıca şunu düşündüm telefonu alıp kontrol edecekler ve bir fiyat verecekler sonra ben parayı alacağım tamam ama peki beni bir süre sonra arayıp bu telefonda ve tablette böyle böyle sorun varmış biz fark etmemişiz o yüzden tekrardan gelmeniz lazım derler mi? Ben demezler diye düşünüyorum sonuçta kontrol edip alacaklar ama bilmediğim için sormak istedim. Ayrıca paramı hemen verirler mi?

Bir de benim bu verdiğim cihazları başkasına satarlar ise, alan kişiyle ileride muhatap olma ihtimalim var mı? Sonuçta faturasını falan da vereceğim ve benim bilgilerim var. Benim vereceğim ürünleri başkası alırsa, bu başkasıyla bir gün muhatap olma ihtimalim var mı? Mesela telefonda IMEI var ve bu telefona özel, yurt dışı cihazı olmadığı için adıma kayıtlı değil yani internetten aldım ve faturası var sadece. Bu IMEI'den dolayı benim için herhangi bir sorun olmaz değil mi, ben sattıktan sonra benden çıkmış olacak çünkü? Ben telefonu ve tableti EasyCep'e verdikten ve alışveriş bittikten sonra herhangi bir nedenden dolayı bir daha geri dönüş yapmazlar değil mi? Bu arada cihazlara format atmayı biliyorum, format atıp öyle vereceğim.

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
Hasan Doruk
Kazıklanmak istiyorsan güzel bir fikir, komik teklifler veriyorlar

BJK10

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kazıklanmak istiyorsan güzel bir fikir, komik teklifler veriyorlar
Telefon yeni alınmış gibi yani hep korumasıyla kullandım bu yüzden bahane uydurulamaz. Bu yüzden gittiğimde sitelerinde yazan fiyatı vermeleri gerekmiyor mu? Eğer o fiyatı verirlerse uyar bana.

Son düzenleme:
Top Bottom