Neler Yeni

Hidrolik fren bisikletten anlayan var mı?

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhabalar, bende kron tx 150 bisiklet var ve bunun ön frenine yağ dolumu yapmam gerekti ancak aşağıdan bastığım yağ bir türlü yukarıya çıkmıyor bunun için çinden dolum seti dahi aldım (huni, şırınga vs.) yağ kaliperden fren elciğine kadar geliyor ancak oraya girmiyor ve oradan frene bastığımda da yağ çıkmıyor. Sorun elcikte yani bozulma ihtimaline karşı ben yeni elcik aldım orijinal ama o gelene kadar belki tamir edebilirim diye umuyorum. Hiçbir şekilde düşmedim bu arada durup dururken yağ yukarıya çıkmıyor. Anlayan birisi varsa bana özelden veya buradan "detaylı" bir şekilde anlatırsa çok sevinirim ya da işime yarayacak bir video linki de olur. (Klasik yağ dolum videolarının hepsini izledim)

Mert

80+ Silver
Hava yapmıştır muhtemelen. Youtube’da videosu vardır. Hidrolik fren kapalı devredir, yağ eksiltmesi de pek mantıklı değil.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hava yapmıştır muhtemelen. Youtube’da videosu vardır. Hidrolik fren kapalı devredir, yağ eksiltmesi de pek mantıklı değil.
Yağ eksiltmedi amacım yağını yenilemekti böyle oldu. Hava yaptı zaten elciğin ucuna geldikten sonra yağ gitmiyor daha yani huniye çıkmıyor. Dediğim sorunu hiçbir videoda bulamadım.

Mert

80+ Silver
Yağ eksiltmedi amacım yağını yenilemekti böyle oldu. Hava yaptı zaten elciğin ucuna geldikten sonra yağ gitmiyor daha yani huniye çıkmıyor. Dediğim sorunu hiçbir videoda bulamadım.
Tam emin değilim çözümden ama mantık olarak şöyle, son gelmesi gereken noktadaki bağlantıdan açıp biraz yağ akmasına izin verirsen içeriseki havadan kurtulmuş olursun. Bunu sakın disk çevresinde yapma. Hidrolik ile tecrübem yok, tam detay veremiyorum.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam emin değilim çözümden ama mantık olarak şöyle, son gelmesi gereken noktadaki bağlantıdan açıp biraz yağ akmasına izin verirsen içeriseki havadan kurtulmuş olursun. Bunu sakın disk çevresinde yapma. Hidrolik ile tecrübem yok, tam detay veremiyorum.
Yaparken zaten balataları söküyorum ve diskten de uzak tutuyorum ancak aşağıdan doğru yağ bastığım zaman elcik kısmına geliyor ve daha çıkamıyor aynı şekilde yukarıdan elciği sıkıp bırakarak denediğim zaman ise hiç yağ gitmiyor. Yenisini aldım zaten ama böyle bir şeyin olması çok mantıksız geldi bana herhangi bir darbe vs. de almadı.

Mert

80+ Silver
Yaparken zaten balataları söküyorum ve diskten de uzak tutuyorum ancak aşağıdan doğru yağ bastığım zaman elcik kısmına geliyor ve daha çıkamıyor aynı şekilde yukarıdan elciği sıkıp bırakarak denediğim zaman ise hiç yağ gitmiyor. Yenisini aldım zaten ama böyle bir şeyin olması çok mantıksız geldi bana herhangi bir darbe vs. de almadı.
Bisikleti ters çevirip denedin mi?

Top Bottom