Neler Yeni

İlk turda Kılıçdaroğlu'na vermeniz gerekiyor!

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Masked Sniper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Yusuf Arda Çiftçi
Eline koluna sağlık.
Nereden biliyorsunuz rüyaya mı yattınız? biraz etrafınıza bakınıp apaçık ortada duran çareyi görseniz 2. Tura çok net kalabilecek bir isim.
32GKLMŞM2KLG3ŞKŞLM23GJI9203GJONP4ERĞP32KGI432ĞIGJM32ŞOPEWKMWEG

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,064
İsim
Diyarhan
Biraz haklılık payın var. Bende bazen diyorum 2. Tur KK ya vericeksem 1. Tur neden İnceye vereyim. Aslında merak ettiğim kısım yeni oluşacak muhalefet ne kadar güçlü olur.

Karl Dönitz

80+ Bronze
Akp'liler doluşmuş gene Kılıçdaroğlu'nu gereksiz kötülüyorsunuz. Farkı görmek için 2005 chp'ye bakın bide şimdiye bakın. Eğer bu adam seçim kaybederse bu türkiyedeki herkesin aptallığıdır. 21 yıllık diktatörlüğe rağmen devam diyorsanız vay sizin halinize.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,064
İsim
Diyarhan
KK ya oy vermem diyenlerin çoğu Rte nin sürekli KK yı kötülemesi ve bunun halkın kafasına işlemesidir. He iyi bir aday mı bana göre rte den iyi ama kötü bir aday. Patlak tekerlek yerine kullanılacak bir yönetici olur sonra yeni lastik buluruz.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Chp'ye oy vermeyi düşünmüyorum çünkü yönetebilecek kadar seviyeleri olduğunu düşünmüyorum. Şuan ki iktidar da başarılı olamıyor ancak kötünün iyisi diye mecbur vericem 2.tur da. İlk turda oyumu Muharrem İnceye vermeyi düşünüyorum. İlk turu geçse de geçmese de oyum ona. İnsan fikirlerine saygılı olmayı öğrenmen gerekiyor bu arada.

OYUM RECEP TAYYİP ERDOĞANA EKONOMİ KÖTÜ DİYE RECEPTEN VAZ GEÇMEM REİSSSS 💡💡💡💡💡🤍🤍🤍🤍🤍🤍💛💛💛💛💛💛💛💛(!)
Mesaj otomatik birleştirildi:

şakayı bırak ben Muharreme veriyom kemale vermem

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
İlk turda Kılıçdaroğlu vermeniz gerekiyor ve aday seçme lüksünüz yok!

"1. turda inceye 2. turda kemale verecegim" diyen arkadas. bak 2. tura incenin kalmayacagini bile bile 1. turda neden oyunu 2. turda kazanmasi icin destekleyecegin adaya verip secimi 1. turda bitirmiyorsun? secimin 2. tura uzamasi demek akpye 2 hafta daha zaman tanimak demek kuyruguna basilmis bir akpnin 2 haftada neler yapmayi goze alabileceginin farkinda misin?
Alıntıyı görüntüle
Valla buradan da anlamıyorsanuz hepinize tek tek laf anlatamayacağım.

Sadece “bombalar patlayacaksa neden ilk turda patlamıyor” argümanına cevap vereyim çünkü bu mantıklı bir eleştiri. 7 Haziran’dan önce neden patlamadıysa o sebepten. Erdoğan bir narsist ve 7 Haziran’da 400 mv alacağını zannettiği gibi bugün de ilk turda kazanacağını düşünecek.
Bazı Muharremciler hala “bu sistemde oy bölme yok” diye kafa yoruyor

CHP İYİP HDP’nin desteklediği bir aday varken İnce’nin ikinci tura kalma şansı koca bir SIFIR.

Bunu bile bile aday çıkıp muhalefetle rekabet eder ve Erdoğan’a ekstra 15 gün hediye ederse onu kimse iyi hatırlamaz.
İnce Max %5 görür iktidar olması da imkansız zaten.

AK Troller ve bot hesaplar Twitter'da “Eğer solcu olsaydım oyumu Muharrem İnce'ye verirdim” şeklinde algı operasyonlarına başlamışlar. AKP'nin amacı belli. Seçimi ikinci tura bırakmak için zorlamaya çalışıyorlar. Eğer başarırlarsa bir sonraki tura kadar türlü entrikalarla ve oyunlarla insanları korkutup Erdoğan'a oy vermeye mecbur bıraktıracaklar. Eğer Muharrem İnce'de gerçekten partisinin adında geçtiği gibi “Memleket” sevdası varsa adaylığından Kılıçdaroğlu lehine çekilme kararı alırdı.

Bu arada 1. Tur İnce veririm 2. rte veya boş atarım diyenler varsa akp'liler farkınız yoktur.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Şu resimler yeterli olur diye düşünüyorum. :)

Değerli arkadaşlar lütfen kararsız ya da ön yargılı arkadaşlarım okusun. Kılıçdaroğlu'na boş laflar üzerinden yapılan algılar artık vicdanıma tak ettiğinden ötürü bu sayfa içinde hala gözü kör olmayanlara karşı kendimce bir toplu mesaj hazırlamış bulunmaktayım. Yanıtlarda da birçok maddeyle birlikte bu lafları çürüteceğim. Öncelikle kılıçdaroğlu her zaman haklıydı. Her zaman böylesine iyi bir hitap gücüyle muhalefet yapıyordu. Sizin şimdi haklı demenizin sebebi asıl sizin bunu yeni yeni görmeniz. Kılıçdaroğluna günlük hayatta da bir şey söyleyenlerin hepsi hep bir ağızdan dolmuş gibi aynı argümanlarla söylemeye devam ediyorlar. Bu algıyı malumlar ve fetö zamanında birlikte yapmıştı halen de onun etkileri maalesef genç muhalif kitlede de devam ediyor. Şimdi hep bir ağızdan söyledikleri aynı cümlelere karşı cevap vereyim.

1. soru "ince ve koltukta kaldı ile ilgili"

Öncelikle CHP'yi diğer partilerle karıştırmayın. CHP tek adamın lafının geçtiği tatsız kurultaylar yapmaz ki bunun en büyük örneklerinden biri de milli şef ismet inönü'yü ecevit kurultayda devirmiştir. Halen de CHP'de aynı tüzük devam etmekte. CHP üyeleri yani Türk milleti bugün 2 buçuk milyona dayalı olan chpliler kongrelerde kurultay delegesi belirler. Kurultay delegesi demek herkesin aday çıkabildiği bir kongrede açık şeffaf bir oylama ile delege o bölgenin insanlarından seçilir. Bu delegeler de genel başkanı kendileri seçer. Belli bir imza toplayan aday önce aday gösterilir sonra seçilir. Yani yok işte muharrem inceyi ekarde edip tek adam olduğu konusu sadece CHP içi muhaliflerin kamuoyu alma taktiğidir. Siyasi tarihlerle ilgili bilgisi olan bir kişi bunun bir algı olduğunu bilir. Muharrem ince konusunda ise 2014'lerden bu yana parti içi muhalif olarak yer almış bir şahıstır. İlk rakip çıktığı kurultaylarda da her ne kadar desteklenmese de herkesin saygı duyduğu bir adamken bu saygınlığını kendi yitirdi. 2014 kurultaylarında kılıçdaroğlunun Mansur Yavaş'ı alması üzerine Mansur Yavaş'ın bu partiden atılması bulunmaması gerektiğini açık açık ayan beyan kurultayda bizzat söyledi.(özellikle mansurcuyum diyen kitle buraya iyi bakmalı). Daha sonra cumhurbaşkanlığı seçiminde 30 bin avukatla ysk önünde beklemesi gereken ince ysk önünde beklemedi. O gün okullarda uyuyan seçmenlerine adam kazandı dedi ve ertesi gün seçim gecesi ne oldu kaçırdılar mı sizi gibi biraz abartıya da kaçan söylemlere karşı tek şunu dedi: Şizofrenler. Bundan çok sonra ise TV programında evet o gün bir şeyler oldu partinin sistemi kilitlendi ne yapsaydım partimi mi satsaydım dedi? Partisini satmasaydı ama seçmenlerine şizofren de demeseydi. Bununla bitmedi seçim öncesi asla bir daha kılıçdaroğlunun karşısına aday çıkmam dedikten sonra Twitter'dan gaza gelerek direk koltuğuna göz dikti ve olağanüstü kurultay istedi.
Kılıçdaroğlu da toplayın olağanüstü kurultay için imzayı yapalım dedi. İnce ilk hafta çoktaaan topladım dedi ama ezici olsun diye 2 hafta sonra vereceğim dedi. Sonra imzalara bakıldı ki toplayamamış bu da bir algıymış. En sondaki kurultayda üstteki anlattığım şekilde yapılması sonucu yine kılıçdaroğlu rekor oylarla seçilince partiden atılayım da mağduriyet olsun istedi. Twitter'dan CHP üyesi genel başkanına laf söylemesi disiplin ihlaliyken söyledi. CHP'nin boykot uyguladığı CNN Türk'lere falan da katıldı ama kılıçdaroğlu yine kovmirem la kovmirem :) yaptıktan sonra kuyruğunu kıstırıp gitmek zorunda kaldı. Evet bir insanın nasıl siyasi hayatını mahvettiğiyle ilgili.

2. soru "başarısız bir lider kaç seçim kaybetti halen orada duruyor?"

Kılıçdaroğlu gelmeden önceki CHP yüzde 15 16 bazen ittifaklarla maksimum yüzde 20 oy alan bir partiyken. Başlarındaki adamların konuşamadığı iki cümleyi bir araya getiremeyen halktan kopuk kitleler iken geldikten sonra yüzde 28'lere 30'lara çekerek ecevit süksesini yakalayan ikinci lider oldu. 10 sene civarıdır koltukta aslında 2 seçim dönemi gibi olan bir dönemde birçok seçim yaşamış olan kılıçdaroğlu bandını yüzde 30'lara kadar çıkarmayı başardı ve unutmayalım bir sürü de alternatif doğmuşken. Yani o zamanlar tek alternatif CHP olmasına rağmen yüzde 15'lerden 13'lerden bahsediyorum. Bunun yanında kılıçdaroğlu son yerel seçimlerde ilk kez parti meclisinden yetki isteyip adayları tek başıma seçeceğim dedi. Bilenler bilir bu CHP için çok büyük tepki çekilecek bir şey. Uzun tartışmalardan sonra o gün parti meclisinde olan tüm insanların söylediğine göre mansuru ve Ekrem'i istemeyen CHP kitlesine "şerefim ve namusum üzerine söylüyorum alamazsam giderim" diye cevap verdikten sonra parti içi muhalefette nasıl olsa belediye verelim yetkiyi yenilsin bu arada da biz de seçime destek olmuş gibi yapalım dediler aynı tam yerinde bir örnek olacak Atatürk'e başkomutanlık verildiğinde veren kişiler aslında yenilmesini istiyordu der tarihçiler yenilsin ki yerini biz alalım diye ha işte aynı bu örneğe benzer bunu yaptılar. İlk defa CHP genel başkanı istişare olmadan aday seçti kötü mü oldu?

3. soru "ekmeleddin ihsanoğlu olayı"

Bahçeli daha sonra ki açıklamasında ben bu aday olmazsa destek vermem diye söylediğini açıkladı. Bunun cevabı çok kısa maalesef ama paratoner gibi iş yine kılıçdaroğluna kaldı.

4. soru "PKK - YPG - HDP"

Siyasetin bir matematiği var. Tüm anketlere tüm seçim sonuçlarına bakıp bir irdeleme yapan herkesin HDP'nin oyunu alırlarsa iktidar olacaklar denklemini çıkarması lazım kafasında. Tüm flörtleşmeler bu yüzden. HDP'li seçmenlerde de gina geldi artık şu ülkenin durumu elbette böyle olacak matematik bunu gerektirir. Bu işin bokunu çıkarmak var (çözüm sürecinde olduğu gibi) boku çıkartıldığında hepimiz karşı çıkarız ama bu flörtleşmeleri artık genç kitlenin anlaması lazım. Ypg terör örgütü değil dedi iddiası zaten cımbızla kesilmiş bir YouTube videosu. O dönem ypg terör örgütü lideri salih müslimin Türkiye'de hangi kişilerin kongrelerine katıldığını da biliyoruz. HDP olmayandan bahsediyorum :) o dönem kılıçdaroğlu dışişleri bakanıyla konuştuğu bir diplomatik konuyu anlatıyordu izleyen herkes ulaşabilir. Bunun floodu oldukça uzun sürer velhasıl programı izleyen herkes ne anlama geldiğini anlar. Ayrıca malum partililer de kk bunu dedi diyemez çünkü o dönem Türkiye terör örgütü görmüyordu. Avare kasnak gibi olduğu için malum seçmenler her neyse :)
Türkiye cumhuriyeti ypgyi 15 Nisan 2016'da terör örgütü ilan etmiştir. Ondan önce de ypgnin lideri salih müslim Türkiye'de devlet töreniyle karşılanmış açık bir iş birliği yapılmıştı. Kılıçdaroğlunun ypg açıklaması dönemin hükümetine dişpolitikada destek vermek içindi. Açıklama da aynen şöyleydi. Gazeteci Ahmet hakan HDP'nin önerisi var rojavaya silah desteğiyle ilgili siz nasıl bakıyorsunuz? Kılıçdaroğlu da "yarın öbür gün bu silahlar Türkiye'ye dönebilir. Buna sıcak bakmıyorum diyor."Ahmet hakan akabinde bir izleyicimiz spruyor. Ypg sizce terör örgütü mü diye? Kılıçdaroğlu da o dönem devlet töreniyle ypg lideri karşılandığı için dışişleri bakanının özel görüşmesi neticesinde muhalefet liderlerine dış politikada destek verin demesinden ötürü "şimdilik terör örgütü diyemeyiz. Ancak Türkiye'ye silah doğrultursa ya da sivil öldürmeye başlarsa terör örgütü deriz"diyor o dönem ışid Türkiye'de bombalar patlattığı için ypg de ışidle savaştığından dolayısıyla. Tüm açıklaması bu olan kılıçdaroğlu hata edip hükümete destek vermesiyle ertesi zaman da her zaman olduğu gibi hükümet döndüğünden 3 saniyelik YouTube kesitiyle kendisi destek vermiş durumuna düşürdü. İsteyenler bu dediklerimi de araştırabilir.

CHP hdp bakanlık veya milletvekili bile vermiyecek zaten
Bakanlık talepleri zaten yokmuş (Kaynak: S.Demirtaş'ın M.Akşener'e gönderdiği açık mektup)
AKP 2015’te 2 HDP’liye bakanlık vermişti.
Ali Haydar Konca - Avrupa Birliği Bakanlığı.
Müslüm Doğan - Kalkınma Bakanlığı.

5. soru "SSK konusu"

Bu tamamen bir kara propaganda olmuş olup kılıçdaroğlu döneminde özelde çalışan işçinin bile emekli ikramiyeleriyle ev aldığı bir dönemden bahsediyoruz. İstatistik bakanlar mesnetsiz boş laf olduğunu kendileri görecektir zaten bunun açıklamasını yapmak bile istemiyorum. Bunların taktiği bu çamurları atsınlar hepimiz kaldırmaya uğraşalım. Bu floodu vicdani bir görev olarak attım. Herkese selam şükranlar. Bunu yayarsanız en azından kazanılmaz insanlara değil kazanılan insanlara yayarsanız memnun olurum. Velhasıl kılıçdaroğlu büyük adam. Ondan sinek gibi çevresinde öbekleniyor troll sürüsü. Son umut olduğunu kimse unutmasın ve artık şu adamın hakkını yemeyin yedirmeyin.

Muhalif arkadaşlar mecbur vercez, yoksa ülke Venezuela'dan kötü olacak. Arap sömürgesi oldu ülke zaten.

Akp'liler ve aktroller cevabım budur.

Alıntıyı görüntüle

Buda başka resimler.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Gençler batı refahı istiyorsanız millet ittifak vermeniz şart yoksa hiç bir zaman refah devleti olmaz Türkiye haberimiz olsun.
Alıntıyı görüntüle
Bu arada anlamayan veya hala Kılıçdaroğlu oy vermem diyorsanız ben bir şey demiyorum artık.
Ben artık bu kutuplu ülkeden bıktım usandım.
Bıktım.
Kimsenin kimseye saygısı yok ve herkes körü körüne fikirlere inanıyor.
Şu ülke ben diyorum seçimlerle değil fenle kurtulur , eleştirel zihinlerle kurtulur.
Halk bu ikisini yapmıyor ve görüyoruz.
İnşallah bir gün halkımız eleştirel düşünen , ilimle uğraşan bir halk olur ve bizi her alanda iyi temsil eder.
Bu sene artık seçimle alakalı bir şey tartışmak istemiyorum YKS seneme seçim denen şey geldi.
Bıktım usandım.
Biriisi RTE ve yoksa muhalifsin der birisi muhalefete vermiyorsan tayipçisin der ama kimse nedne demez.
Bizler aslında saygıdan uzaklaşarak bizler de kutuplaşıyor ve nesilimiz bir şeyleri devam ettiriyor.
Diyorum kime veriyorsanız verin ama sorgulayın .
içimi dökmek iyi geldi sağolun iyi akşamlar :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
ahmet enes çakırcı
İlgilendiği Kategoriler
Araba,, Bilgisayar,Oyun
Discord
O'Conner#0815
Tamamını okumadım ama ince 2.tura kalabilir niye böyle diyonuz

nihatcebi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
Nihat Çebi
Sağcıların trollü ve çomarı varsa solcularında trollü ve çomarı aynı bu şekil var. 74 yaşındaki Kılıçdaroğluna oy verenlerin aklından şüphe ediyorum gerçekten.

burak9956

80+ Bronze
Ben artık bu kutuplu ülkeden bıktım usandım.
Bıktım.
Kimsenin kimseye saygısı yok ve herkes körü körüne fikirlere inanıyor.
Şu ülke ben diyorum seçimlerle değil fenle kurtulur , eleştirel zihinlerle kurtulur.
Halk bu ikisini yapmıyor ve görüyoruz.
İnşallah bir gün halkımız eleştirel düşünen , ilimle uğraşan bir halk olur ve bizi her alanda iyi temsil eder.
Bu sene artık seçimle alakalı bir şey tartışmak istemiyorum YKS seneme seçim denen şey geldi.
Bıktım usandım.
Biriisi RTE ve yoksa muhalifsin der birisi muhalefete vermiyorsan tayipçisin der ama kimse nedne demez.
Bizler aslında saygıdan uzaklaşarak bizler de kutuplaşıyor ve nesilimiz bir şeyleri devam ettiriyor.
Diyorum kime veriyorsanız verin ama sorgulayın .
içimi dökmek iyi geldi sağolun iyi akşamlar :)
Merak etme, bundan sonra 1 yada 2 seçim daha kaldı.Gençler ve 40 yaş üstü arasında nesil değil koca bir çağ kadar fark var. Sonraki seçimlerde ideolojisi ne olursa olsun daha mantıklı düşünebilen bir nesil seçim yapacak.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merak etme, bundan sonra 1 yada 2 seçim daha kaldı.Gençler ve 40 yaş üstü arasında nesil değil koca bir çağ kadar fark var. Sonraki seçimlerde ideolojisi ne olursa olsun daha mantıklı düşünebilen bir nesil seçim yapacak.
Şuan kuşağıma bakınca yarısı çok umut verici ama bir yarısı ise sadece telefon , bilgisayar ve medya kölesi olmuş bireyler.
Bizler diyorum yaşla fenan alakası yok.
Bizler üşeniyoruz hep.
Bu ülke bana göre bu gidişle kurtulmaz.
Herkesin kaçma hayalinin olduğu bir yerden umur gelmez.
Ben ülkeme faydalı olmak için uğraşacağım orası ayrı.
Halk seçimlerle değil özgür iradesini farkettiği zaman bu ülke aydınlığı görecektir.
Bu ülke Batılılaşmadan ve doğululaşmadan uzak durup kendini vâretmelidir.
Her Türk gencinin vazifesi ülkesine iyi birey olup eleştiren , örnek bir vatandaş olmalıdır ancak bizim kurtuluiumuz batılaşma , doğulaşma ile seçim ile değil halkın düşünüp eğitime gereken önemi vermesi ve vermeyenlere karşı durmasıyla mümkün olabilir kısacana halk iradesi ülkeyi kalkındaracak tek şeydir.
İnşallah neslim düşünen , eleştiren ancak boş ve havada kalan değil gerçekten düzgün eleştiriler kuran bireyler olur

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Cihan Mert Karagöz
Şu anlık evet ondan sonra ağlamayın şeriat geldi diye.
2. tur hangisine vereceksin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

akpli olana saygım yok benim defol git canımı sıkma aktroll seni.
Şeriat istemeyen müslüman değildir bu arada. Olmayabilirsin ama şunu da bil senin bildiğin şeriat değil. Biraz araştırıp olması gerekeni görebilirsin

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
920,635
Üyeler
142,778