Neler Yeni

Motor kazası yaptım masrafları istemeli miyim karşıdan?

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,533
İsim
ali
Dostlar dün akşam 23.30 sıralarında motorum ile kaza yaptım, ana cadda üzerinde ilerliyordum 60-70 ile gidiyorum ara sokaktan başka bir motorcu fırladı o an nasıl oldu hatırlamıyorum bile ama direkt ön arka fren hepsini sıktım galiba çarpmamak için ve yere düşüp 15-20 metre sürüklendim arkadaşa çarpmadım yine. Sonrasında işte karşı tarafta kask yok, motor trafikten menliymiş birde app plaka varmış polise haber etmeyelim dedi hem ikimizinde sigortasına işliycek boşuna falan dedi numarasını verdi mesaj at falan dedi.Şükür bende bişey yok birkaç sıyrıkla atlattık o da dizlik takmadım diye diğer tüm ekipmanlar tam idi o yüzden bişey olmadı.Ama benim motorun ön düzen yamuldu biraz yaklaşık 1.5-2 k masraf çıkar sizce yaptırıp ödetmeli miyim? Boşuna neden ödeyeyim diye düşünüyorum.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,303
İsim
Ümit Can
Dostlar dün akşam 23.30 sıralarında motorum ile kaza yaptım, ana cadda üzerinde ilerliyordum 60-70 ile gidiyorum ara sokaktan başka bir motorcu fırladı o an nasıl oldu hatırlamıyorum bile ama direkt ön arka fren hepsini sıktım galiba çarpmamak için ve yere düşüp 15-20 metre sürüklendim arkadaşa çarpmadım yine. Sonrasında işte karşı tarafta kask yok, motor trafikten menliymiş birde app plaka varmış polise haber etmeyelim dedi hem ikimizinde sigortasına işliycek boşuna falan dedi numarasını verdi mesaj at falan dedi. Benim ön düzen yamuldu biraz yaklaşık 1.5-2 k masraf çıkar sizce yaptırıp ödetmeli miyim? Boşuna neden ödeyeyim diye düşünüyorum.
Ödemesini teklif et zaten ya seve seve ya da seve seve ödemek zorunda polise bi gitsen adamın ne kaskı ekipmanı var ne de trafiğe açık bir motoru.. Avantajlı durumda olan sensin zaten burada hata da sende değil.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,533
İsim
ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ödemesini teklif et zaten ya seve seve ya da seve seve ödemek zorunda polise bi gitsen adamın ne kaskı ekipmanı var ne de trafiğe açık bir motoru.. Avantajlı durumda olan sensin zaten burada hata da sende değil.
Ya bende işte böyle şeylerde biraz çekingen veya nasıl diyeyim işte boşver ödemesin kendim öderim kafasındayım da bu sefer boşuna ödemek istemedim, motoruda legal olmayınca arayıp masrafları söylemek istedim. Tamirciye götürdükten sonra motoru arayacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karakolda ifademe bile tek taraflı düştüm diye yazıldı,o yüzden bu kadar şey yaptım bi zahmet ödesin diye düşünüyorum.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,303
İsim
Ümit Can
Ya bende işte böyle şeylerde biraz çekingen veya nasıl diyeyim işte boşver ödemesin kendim öderim kafasındayım da bu sefer boşuna ödemek istemedim, motoruda legal olmayınca arayıp masrafları söylemek istedim. Tamirciye götürdükten sonra motoru arayacağım.
çekinecek bişey yok hocam senin hatta direkt orada söylemen gerekiyordu masrafları ödeyeceksen polisi hiç karıştırmayalım yoksa tutanak tutalım diye..
Ödemesi lazım hocam sonuçta kusurlu olan karşı taraf direkt kusurun vücut bulmuş hali de karşı adam. Bu kadar ihlal yapıp ben ödemem falan derse tamam gel babacım bi tutanak tutalım o zaman dersin.

Karakolda ifademe bile tek taraflı düştüm diye yazıldı,o yüzden bu kadar şey yaptım bi zahmet ödesin diye düşünüyorum.
Ama işte yanlış hocam o adam trafiğe kapalı bir araçla sıfır ekipmanla yola çıkıyorsa cezası neyse ödemeli çekmeli. yarın bigün hız yaparken masum bir yayaya çarpsa ya da bi arabayla kazaya karışsa öldü gitti belki de sakat kalacak yapılan şeyi gözardı etmek olmaz.

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,533
İsim
ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çekinecek bişey yok hocam senin hatta direkt orada söylemen gerekiyordu masrafları ödeyeceksen polisi hiç karıştırmayalım yoksa tutanak tutalım diye..
Ödemesi lazım hocam sonuçta kusurlu olan karşı taraf direkt kusurun vücut bulmuş hali de karşı adam. Bu kadar ihlal yapıp ben ödemem falan derse tamam gel babacım bi tutanak tutalım o zaman dersin.
Aynen hafta içi giderim büyük ihtimal tamirciye sonrasında ararım bi, o haldeki motoru sürmekte yürek ister dicem de şuan herkes öyle sayılır şahsen öyle bi halde ben trafiğe çıkmazdım. En kötü anlaşamazsak ifademi çeviririm ya karakolda. Teşekkür ederim.

Ama işte yanlış hocam o adam trafiğe kapalı bir araçla sıfır ekipmanla yola çıkıyorsa cezası neyse ödemeli çekmeli. yarın bigün hız yaparken masum bir yayaya çarpsa ya da bi arabayla kazaya karışsa öldü gitti belki de sakat kalacak yapılan şeyi gözardı etmek olmaz.
Evet öyle, ama dediğim gibi hem yüklü ceza yicekti hem motoru bağlanırdı o yüzden böyle anlaştık da araya mahkeme falan girmesin dedi. Tamam dedim numarasını verdi mesaj at dedi konusucam artık bi

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,303
İsim
Ümit Can
Evet öyle, ama dediğim gibi hem yüklü ceza yicekti hem motoru bağlanırdı o yüzden böyle anlaştık da araya mahkeme falan girmesin dedi. Tamam dedim numarasını verdi mesaj at dedi konusucam artık bi
yesin hocam kaldıramayacağın taşın altına yatmasın o zaman alsın ekipmanını geçsin muayeneden öyle trafiğe çıksın tamam bende iyimser bir insanım da trafik bu şakaya gelmez.

ibrahimua

80+ Bronze

Hocam cekineni öperler bu ülkede hakkını aramak lazım

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,107
İsim
Enes kaya
Bu kazada masraf cıkmamis allahtan adam dönus yapmasada kendin yaparsin. Ama daha hasarlı sonuclanabilirdi. Kazadan sonra yaralanman yoksa olay yerinin fotoğrafını carp birine carpmasan da yaninda her zaman bos tutanak kagidi olsun motorunda. Karsı taraf ile tutanağı doldur doldurmakta direnirse polis cagiririm de o zaman doldurur. Tutanagin biri sende biri onda kalsin. Telefon numarasını al eger donus yapmazsa masrafı karsılamazsa tutanagi devreye sokar başın hic agrimaz

123kral14

80+ Silver
keşke olay anında çağırsaydın

bosbelesbiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,533
İsim
ali
keşke olay anında çağırsaydın
Öyle olduğu için çağırmadık bende de çok bişey yoktu zaten gittim hastaneye sonradan zaten, ama olayın olduğu yeri falan kamera görüyor en kötü onu isterim dükkandan

Bu kazada masraf cıkmamis allahtan adam dönus yapmasada kendin yaparsin. Ama daha hasarlı sonuclanabilirdi. Kazadan sonra yaralanman yoksa olay yerinin fotoğrafını carp birine carpmasan da yaninda her zaman bos tutanak kagidi olsun motorunda. Karsı taraf ile tutanağı doldur doldurmakta direnirse polis cagiririm de o zaman doldurur. Tutanagin biri sende biri onda kalsin. Telefon numarasını al eger donus yapmazsa masrafı karsılamazsa tutanagi devreye sokar başın hic agrimaz
Aynen çıkartıp bulundurasam iyi olacak trafikte sürmesini bilmeyen çook

Hocam cekineni öperler bu ülkede hakkını aramak lazım
Doğru valla haklısınız

Top Bottom