Neler Yeni

Youtube Kasma Sorunu (Mobil)

Just

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Veysel
Discord
Jvst#3777
Arkadaşlar selam. 2 yıllık telefonumda ( Redmi Note 8 Pro ) son iki haftadır youtube da video veya shorts izlerken kasma yaşıyordum. 480p üstü çözünürlüklerde oluyordu sadece. Birkaç cözüm aramıştım ama net bir çözüm bulamadım.

(Çözüm telefondan telefona veya modele göre değişiklik gösterebilir telefonlardan anlayan biri değilim. Aynı modele sahip birileri aynı problemi yaşarsa çözümü kolayca bulabilsin diye konuyu açtım.)

İnternette türkçe olarak bazı forumlara baktığımda ayarlardan Youtube'un verilerini sıfırlayıp sonra güncelleştirmeleri kaldırıp tekrardan güncelledikten sonra düzeldiğini yazdığını gördüm. Deneyip telefonumu tekrardan başlattım değişen bir şey olmadı.

Biraz daha araştırdım , birkaç arkadaş telefonun eskimesiyle olabileceğini ve telefonu sıfırlamanın düzelteceğini söylemiş. Verilerimi yedekleyip sıfırlamak istemediğim için biraz daha araştırdım. Redditte birkaç kişinin de bu sorundan muzdarip olduğunu gördüm. Ama birisi bu sorunu cözmüş ve bende de aynı cözüm işe yaradı.

Çözüm:

Ayarlardan Telefon Hakkında ' ya girip MIUI Sürümü ' ne birkaç kez tıklayarak geliştirici moduna geçiyoruz. ( Sizde farklı olabilir )

Daha sonra Ek Ayarlar kısmından Geliştirici Seçenekleri ' ne girin. ( Arama yerine " Geliştirici Seçenekleri " veya " HW bindirmelerini devre dışı bırak " yazıp da girebilirsiniz )

Biraz aşağıya indikten sonra Donanım Hızlandırmalı Çözümleme kısmında HW bindirmelerini devre dışı bırak ayarı var.

Bunu etkinleştirip telefonunuzu yeniden başlatın. (Ben ayarı açıp telefonumu yeniden başlattıktan sonra problem düzeldi ama ayar resimdeki gibi yinede kapalıydı belki sizde de aynı durum olabilir.)

IMG_20240417_010635.jpg

Bu ayarın telefonda başka bir etkisi var mıdır bir fikrim yok ama videoların takılma problemi gerçekten can sıkıcı. Yardımcı olabildiysem gerçekten mutlu olurum.

Top Bottom