Arama sonuçları: *

1. TyShame

Mavi Ekran Mavi ekran hatası ve oyunlarda çökme

Cmd yi yönetici olarak başlatıp aşağıdaki kodları kopyala yapıştır yapıp çalıştır hocam. sfc /scannow DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth Bakalım düzelecek mi.
  2. TyShame

i5 13600k oyunda 100 dereceyi görüyor

Base power 125 W max power 180W ekran kartı kadar güç çekiyor işlemcin. Stok fan tabi yetmez güzel bi soğutma sistemi almanı tavsiye ederim.
  3. TyShame

Ögrenci için bu laptop alınır mı sizce ?

Evet hocam attığın bi tık daha iyi. Üstüne 2000 3000 koyamayacaksa en mantıklısı bunlar sanırım.
  4. TyShame

Ögrenci için bu laptop alınır mı sizce ?

https://www.teknosa.com/acer-aspire-3-a31535c8yj-intel-celeron-4500-uma-4gb-ram-128gb-ssd-156-fhd-w11-gumus-notebook-p-125036450?utm_source=epey&utm_medium=comparison&utm_campaign=urun_listeleme onun yerine bunu tavsiye ederim aynı fiyata 1080p ekran.
  5. TyShame

Amd ruzen 7 5800x3d li corseir 120mm sıvı soğutucu soğuturmu

Kardeşim az güç çekiyor şöyle çalışıyor böyle çalışıyor amd dedik diye mi böyle sorular soruyosunuz ? 120 MM sıvı soğutma bilgisayarının içindeki rami soğutmaz. 120mm - 240 mm soğutma alacağına git hava soğutma al.
  6. TyShame

Çözüldü✓ Battlefield 2042 Mavi ekran alıyorum...

Sorun oyun dostum. Battlefield serisinin en kötü oyunu olması sebebi bu. Yalnız değilsin "Yanıt için teşekkürler, sorunu zaten çözdüm. Sorun, ‘Asusgio3’ adıyla AsusCertService tarafından kaynaklanıyordu. Bu hizmet, Armory Crate ile birlikte geldi. Armory Crate, çalışmak için birçok...
  7. TyShame

Akşamları internet sürekli kopuyor

Bıktırrlar adamı hocam. Madem yapamıyorsun bari fiber döşe isteyenin evine kurtul onu da yapmıyor. Sözde 18 milyon km fiber ağı kurdu nerde ? Bazı ilçelerde 2024 olmuş hala fiberin F si yok. Sözde ülke gelişiyor anasını satiyim milleti güdüyorlar böyle. Millet de geliştik sanıyor
  8. TyShame

Render İçin Hangi İşlemciyi Almalıyım?

Güzelmiş hocam. Güzel bir de 80+ gold sertifikalı psu alırsan 10 numara olur. Ramleri tek kanal yerine 32 yapacaksan 16 16 yap veya 64 yapacaksan 32 32 yapabilirsin. DDR 5 destekliyordur muhtemelen 10 numara olur.
  9. TyShame

Altyapıyı bir kere döşeyelim sağlam döşeyelim mantığı yokki hocam normal yani. Ben vdsl geçmeden önce hattım 100mbps gösteriyordu şimdi 75 80 alırsam şükrediyorum. Neymiş altyapım kötüymüş santrale uzakmışım :D Santrale uzak felan değilim max 150 M uzaklıktayım santrale hatta 150m bile değil...
  10. TyShame

O zaman 3 fanlı indirimlerde veya indirim beklemeden asus veya galax tavsiye ederim. dediğim ekran kartlarından alabilirsin bir de dediğim gibi FULLHD monitör yakışmaz o sisteme 2k yakışır. 4060 alırsan 1080p derdim ama 4070 7800XT 2k cihazları.
  11. TyShame

Kasanı seç MM hesapla ona göre al ekran kartını. Mümkünse 3 fanına değil asus msi veya Galax tercih etmeye dikkat et. Rtx 4070 veya 7800Xt alabilirsin. 7700X besler bunları. tabi bu sisteme 1080p monitör yakışmaz 2K bir monitör al.
  12. TyShame

RTX 4070 in TDP si 200W a @ https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-4070.c3924 1725651056 7700X senin işini çözer. Çok çok kaliteli bir sıvı soğutma almayacaksan hava soğutma al daha efektif.
  13. TyShame

Evet. efektif çekirdek performans çekirdek mevzularına hiç girme telefon değil bu cihazlar. al 8 çekirdek max performansta çalışabilen işlemciyi rahatına bak. Biri 5.4 çıkıyor 105 W yakıyor biri 5ghz max çıkıyor 190W lara ki render alırken kesin çıkar Ekran kartı mı alıyorsun kardeşim ? İşlemci...
  14. TyShame

7700X daha yüksek güç ile daha az yakıyor hocam bu yüzden karar senin bizim diyebileceğimiz max bu.
  15. TyShame

Ram in fps etkisi ne kadar

Çift kanal ramin olmadığı sürece abartı performans farkı görmezsin 8 + 8 yaparsan fark görürsün.
  16. TyShame

RYZEN 7-5800X DEN / R7-7800X3D YE Mİ GECMELİYİM 14.700K YA MI

14700K yı 280 mm lik sıvı soğutucunla soğutabileceğine inanabiliyorsan geç yarın konu açarsın bu işlemci neden yanıyor diye :D
  17. TyShame

Steamdan oyun önerisi

Öncelikle böyle boş konu açılmaz millet senin zevkini nerden bilsin Tür çoklu oyuncu vs vs detayları gir. Left 4 veya dying light alabilirsin.
  18. TyShame

hikayeli oyun önerisi

Sleeping dogs, far cry 5 güzel oyunlar.
  19. TyShame

Diğer ayarları dene hocam. Telekomun dsl hatları malesef böyle. Ben en stabil hat durumunu böyle buldum.
  20. TyShame

Hocam kararlılık ayarın 8 de olsun diğer ayarları attığım gibi yap bir de modemine güncelleme gelmişse güncelleme yap. Attığım ayarları mutlaka bulup uygulamaya çalış bakalım. Bilgisayarının ethernet driver ını da güncelle.
Top Bottom