Neler Yeni

Akşamları internet sürekli kopuyor

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Süper test hocam maşallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stabilite ping durumları nasıl hocam hiç online oyun oynuyor muydun değerlerinde artma azalma var mı ? ben değerlerin daha güzel olur diyordum ama bu kadarını beklemiyordum işte modem farkı böyle bir şey :)
Valla ben de beklemiyordum. Ping değerlerim genel olarak iyiydi hocam ya 8-9 arası ping değerleri var TR lol ve valo sunucularında yabancılarda da 40-44 arası oluyor genel olarak.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
Halil Karagöz
Valla ben de beklemiyordum. Ping değerlerim genel olarak iyiydi hocam ya 8-9 arası ping değerleri var TR lol ve valo sunucularında yabancılarda da 40-44 arası oluyor genel olarak.
Süper senin problemi çözdük o zaman hocam modem ile Hayırlı olsun. :)

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Süper senin problemi çözdük o zaman hocam modem ile Hayırlı olsun. :)
Büyük ihtimal hocam daha hiç kopma olmadı allaha şükür ayrıca bir de ekstra 25 mbps hız geldi :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
ismail sağlam
belki işe yarar birşeyler bulur sorunumu çözerim diye girdim tıkladım internet gitti internet gelince sayfaya girdim okumaya başladım internet yine gitti artık net gelince gönderilir cevabım vodafonu kınıyorum. İNTERNET GİDİYOR ARIYOZ SULAR KESİK DEDİLER GECEN SULAR KESİK DEDİLER SU ALLAHIN SUYU

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
Halil Karagöz
Büyük ihtimal hocam daha hiç kopma olmadı allaha şükür ayrıca bir de ekstra 25 mbps hız geldi :)
Hattın 1 2 günlük kullanımda tam yerine oturur hocam daha da iyileşir. demiştim altyapı kadar modem de önemli diye :D farkı hissettiriyor işte

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Hattın 1 2 günlük kullanımda tam yerine oturur hocam daha da iyileşir. demiştim altyapı kadar modem de önemli diye :D farkı hissettiriyor işte
Hocam dün hiç kopma yaşamadım ama bugün 2-3 kere ard arda kopma yaşadım.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
Halil Karagöz
Hocam dün hiç kopma yaşamadım ama bugün 2-3 kere ard arda kopma yaşadım.

Hocam kararlılık ayarın 8 de olsun diğer ayarları attığım gibi yap bir de modemine güncelleme gelmişse güncelleme yap. Attığım ayarları mutlaka bulup uygulamaya çalış bakalım. Bilgisayarının ethernet driver ını da güncelle.

Ekler

• hat ayarları.png
    hat ayarları.png
    59.5 KB · Hit: 10

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Hocam kararlılık ayarın 8 de olsun diğer ayarları attığım gibi yap bir de modemine güncelleme gelmişse güncelleme yap. Attığım ayarları mutlaka bulup uygulamaya çalış bakalım. Bilgisayarının ethernet driver ını da güncelle.
Hocam tüm ayarlara baktım ama kararlılık ayarı gibi bir ayar yok.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
Halil Karagöz

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Diğer ayarları dene hocam. Telekomun dsl hatları malesef böyle. Ben en stabil hat durumunu böyle buldum.
Bu tt de sıkıntı var ya gerçekten bugün sabah aradım arıza kaydı açtılar geçen hafta eve gelmişti ekip bu sefer dışardaki gelen kablo için bir ekip yolladılar o ekip de "bina içinde veya daire içinde sorun var" demiş. Bunlar bir ona bir ona atıyor. Modem hat değerlerimi yükseltti iyi ki almışım ama sorunu modem çözmedi maalesef. TT yine ekip yönlendirecek taa salı gününe gerçekten rezaletler ya... 10 dakika da ard arda 8 kere internet koptu.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
Halil Karagöz
Bu tt de sıkıntı var ya gerçekten bugün sabah aradım arıza kaydı açtılar geçen hafta eve gelmişti ekip bu sefer dışardaki gelen kablo için bir ekip yolladılar o ekip de "bina içinde veya daire içinde sorun var" demiş. Bunlar bir ona bir ona atıyor. Modem hat değerlerimi yükseltti iyi ki almışım ama sorunu modem çözmedi maalesef. TT yine ekip yönlendirecek taa salı gününe gerçekten rezaletler ya... 10 dakika da ard arda 8 kere internet koptu.
Altyapıyı bir kere döşeyelim sağlam döşeyelim mantığı yokki hocam normal yani. Ben vdsl geçmeden önce hattım 100mbps gösteriyordu şimdi 75 80 alırsam şükrediyorum. Neymiş altyapım kötüymüş santrale uzakmışım :D Santrale uzak felan değilim max 150 M uzaklıktayım santrale hatta 150m bile değil evimin önünde. Almanyada böyle santralin önünde evim olsa 250 MBps internet alıyordum bakır kablodan bakın fiberden değil.

https://www.vodafone.de/festnetz/internetanschluss/vdsl.html şuna bak hocam. DSL HATTINDAN 250mbps down 40mbps upload veriyor adamlar. Biz santralin dibindeyiz 80 mbps göremiyoruz :D

Bunun sebebide malesef cahil insanımız belediyeler ve TT dir.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
Altyapıyı bir kere döşeyelim sağlam döşeyelim mantığı yokki hocam normal yani. Ben vdsl geçmeden önce hattım 100mbps gösteriyordu şimdi 75 80 alırsam şükrediyorum. Neymiş altyapım kötüymüş santrale uzakmışım :D Santrale uzak felan değilim max 150 M uzaklıktayım santrale hatta 150m bile değil evimin önünde. Almanyada böyle santralin önünde evim olsa 250 MBps internet alıyordum bakır kablodan bakın fiberden değil.

https://www.vodafone.de/festnetz/internetanschluss/vdsl.html şuna bak hocam. DSL HATTINDAN 250mbps down 40mbps upload veriyor adamlar. Biz santralin dibindeyiz 80 mbps göremiyoruz :D

Bunun sebebide malesef cahil insanımız belediyeler ve TT dir.
Ya gerçekten öyle maalesef ki TT'yi arıyorum bana diyor ki salıya ekip gönderebiliriz. Ben salıya kadar internetsiz ne yapacağım sorusuna cevap yok? Bana diyorlar ki bina içi sorun var ya diyorum ki bina içi sorun sadece akşamları olası mı tutuyor? Akşam 8-9'a kadar hiçbir sorun yok bu saatten sonra bir anda bina içindeki kabloya bir şeyler mi oluyor? Twitter üzerinden de yazdım oradan yazınca hızlandırıyorlar bakalım.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
Halil Karagöz
Ya gerçekten öyle maalesef ki TT'yi arıyorum bana diyor ki salıya ekip gönderebiliriz. Ben salıya kadar internetsiz ne yapacağım sorusuna cevap yok? Bana diyorlar ki bina içi sorun var ya diyorum ki bina içi sorun sadece akşamları olası mı tutuyor? Akşam 8-9'a kadar hiçbir sorun yok bu saatten sonra bir anda bina içindeki kabloya bir şeyler mi oluyor? Twitter üzerinden de yazdım oradan yazınca hızlandırıyorlar bakalım.
Bıktırrlar adamı hocam. Madem yapamıyorsun bari fiber döşe isteyenin evine kurtul onu da yapmıyor. Sözde 18 milyon km fiber ağı kurdu nerde ? Bazı ilçelerde 2024 olmuş hala fiberin F si yok. Sözde ülke gelişiyor anasını satiyim milleti güdüyorlar böyle. Millet de geliştik sanıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,950
Üyeler
157,162
Son üye
Aaerath
Top Bottom