Arama sonuçları: *

• Users: By_dgn
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. B

Güncel İlginç Ses sorunu

Merhaba arkadaşlar güncel bir sistem kullanıyorum 5950x ve 3090 lı ama sistemi aldığımdan beri çözmediğim bir ses problemim var. Nadir oyunlarda da olsa şimdiye kadar 6 steam oyununda oyundan hiç ses gelmiyor. Driverlar ve win uptade ler güncel sadece bazı oyunlarda yapıyor. Epic games in hello...
  2. B

Cat 7 Stp Ethernet Kablosu 10GBPS

Merhaba 10 Metre Cat7 Patch Kablo Cat 7 Stp Ethernet Kablosu 10GBPS Internet 600 Mhz Band Genişliği olan bir kablo ile modem pc arasında bağlantı kuracağım. Turkcell Superonline 1000 Mbps internetini kullanıyorum. Kafamı bu sonda yer alan 600 Mhz karıştırdı bu kablo 1000 mbps interneti...
  3. B

Turkcell Superonline ın modemi yerine kendi modemini kullanmak. (ACİL)

Merhaba bulunduğum bölgeye Turkcell Superonline 1000 mbps internet gelmiş ve başvurdum gelecek teknik ekibe kendi modemimi kullanabilir miyim diye sorduğum zaman hayır yanıtını aldım. 2 saat sonra müşteri hizmetleri aradı ve iptal nedenini sordu anlattım problem olmayacağını kullanıcı adı ve...
  4. B

Eski Pc ye ramları taşıdım hata verdi

Yeni pc ye 64 gb ram alınca çıkan 32 gb ram i eski pc ye taşıdım ama sonra pc de sorunlar olmaya başladı çöktü filan. Memtest86 çalıştırdım ve bir sürü hata buldu. Ben bu ramleri ilk aldığımda memtest86 yı çalıştırmıştım hata vermemişti yaklaşık 6 ay önce ama şimdi böyle bir hata verdi. Ne...
  5. B

x570 ve 64 gb ram önerisi

Merhaba arkadaşlar hazır sistem olarak topladığım pc den sıvı soğutma ve kasayı değiştirip eski pc ye aktarmıştım. Şimdide amd yeni serisinde işlemciyi kullanamayacağım için anakart ve ramleri de yükseltmek istiyorum. Fiyat konusunda sorunum yok fazla istediğim sadece üst düzey ve sorunsuz...
  6. B

AMD yeni Anakartları beklemek mi yoksa x570 serisinden almak mı?

5950x ve 3090 lı sistemine yeni bir anakart alacağım değiştirirkende ram yükseltmesi de yapmak istiyorum. Amd yeni anakartlarıyla birlikte ddr5 ramler çıkacak sanırım sizce performans olarak fazlaca fark olur mu yoksa kaliteli bir x570 ve ram almalı mıyım şimdiden ?
  7. B

Steam Oyunlarında Sorun Yaşıyorum

Merhaba steam oyunlarının bazılarında sorun yaşıyorum. Stumble Guys adında bir oyunda karakterim tamamen beyaz renkli görünüyor ne yaptıysam düzeltemedim. Birde Wanted Racoon adında bir oyunda mantarın üzerine gelince alıp öğretici kısmını geçmem lazım ama oyun bir türlü izin vermiyor. Bu...
  8. B

Oyun Videosu Çekmek İçin Apple Tablet

Merhaba bir oyun kanalım var ve genel manada mobil oyunları oynuyorum. Android oyunları Memu Play veya BlueStacks ile oynuyorum 1920x1080 olarak sorunsuz yüklüyorum. Apple oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayabileceğim bir emülatör aradım ama bulamadım. (25 dolar verip ipadian emülatör aldım...
  9. B

Bu anakarta bu sıvı soğutma sığar mı?

Merhaba https://www.sinerji.gen.tr/msi-b550-a-pro-4400mhz-oc-m2-am4-atx-anakart-p-36268 marka anakart kullanıyorum. Sıvı soğutmaları inceliyorum kadar vermedim ama asus ryujin 2 alsam https://www.amazon.com.tr/ASUS-RYUJIN-NOCTUA-120MM-SO%C4%9EUTUCUSU/dp/B0974XDNP9?th=1&psc=1 bu sığar mı? Ramlere...
  10. B

Sivi Soğutma + Kasa Öneri̇si̇

Merhaba arkadaşlar bugün bir iki saate sıvı soğutma ve kasa sipariş vereceğim aklımda bir iki parça var ama sizlerinde fikrini almak istiyorum. Sistemim aşağıda. Şuanda işlemci render aşamasında 94 derece. o yüzden hemen almak istiyorum. Limitim 10 bin TL. Alabileceğim sisteme uygun en iyi kasa...
  11. B

Kasaların sıcaklık değerleri tablosu

Merhaba kasaların ortalama sıcaklık değerlerinin verildiği bir site vardı bulamadım şimdi bilen var mı? Marka model model ortalama sıcaklık değerlerini veriyordu
  12. B

Soğutucu ve kasa değişimi

Merhaba arkadaşlar yaz gelmeden aşırı ısınan işlemcimi ve kasayı rahatlatmak adına işlemci soğutucusu ve kasa alacağım. Sipariş vermeden önce fikrinizi almak istedim. Hazırda kullandığım sistemim ; Corsair 1000W HX Serisi 80+ Platinum Tam Modüler Güç Kaynağı MSI GeForce RTX 3090 VENTUS 3X 24G...
  13. B

Anakartın işlemciyi besleyememe durumu?

Kullanılan anakartın işlemciyi besleyememe durumu olur mu ? b550 anakart 5950x işlemciyi besleyebilir mi? Nasıl anlarız?
  14. B

Kasanın Ön Camlarını Çıkarıp Açık Hale Getirmek

Merhaba arkadaşlar https://www.sinerji.gen.tr/msi-mpg-velox-100r-tempered-glass-rgb-usb-32-atx-mid-tower-kasa-p-40858 bu kasanın ön paneli çıkarıp tasarım yapan birine rahat hava alacak şekilde tasarım yaptırıp araya toz filtresi koysam kasa rahatlar mı? Ve bu kasanın ön paneli çıkıyor mu...
  15. B

5950x için Üst Düzey Sıvı Soğutma??

Merhaba şuan kullandığım sıvı soğutmadan memnun değilim ( Sıvı soğutma = https://www.sinerji.gen.tr/msi-mag-coreliquid-280r-rgb-280-mm-intel-amd-uyumlu-sivi-sogutucu-p-40292) ve kasa (https://www.sinerji.gen.tr/msi-mpg-velox-100r-tempered-glass-rgb-usb-32-atx-mid-tower-kasa-p-40858) kasa ve sıvı...
  16. B

Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Modem Router

Merhaba 3090 lı sistem dizerken indirimde Asus AX82U modemi denk getirip almıştım 1 senedir kullandığım ve 1 sene daha garantisi olan Keenetic marka modem kaldı. Bunu satabilir miyim satarsam nasıl satmalıyım fiyat ne istemeliyim ...
  17. B

İşlemci sıcaklığı !! 85+

Ryzen 5950x kullanıyorum ve işlemci sıcaklıkları bazen 85-87 yi görüyor yük altında. Stres testi yaptığımda 89-90 ı gördü. Bu değerler uzun kullanımda problem çıkarır mı?
  18. B

1 Haftalık Sistem Görüşlerim

Merhaba arkadaşlar tam 1 hafta önce alta parçalarını yazdığım sistemi topladım ve kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşmamı istemişti bazı arkadaşlar o yüzden bu konuyu açıyorum. İlk başta fan ayarlarını yapmadığım için işlemci stres testinde 90 - 91 dereceleri gördü bu durum canımı baya...
  19. B

UserBenchmark testinden anlayan var mı?

Bu teste göre ekran kartında sorun mu var? Ne yapmam lazım
  20. B

Uzun Süreli Stres Testi Sıcaklık Değerleri !!

5950x ve 3090 ventus u stres testine soktum işlemci sıcaklığı 90-91 i gördü ekran kartı 79-80 lerde geziyor. Bu değerler normal midir? Kaç olmalıdır ? İdeali nedir?
Top Bottom