Neler Yeni

Uzun Süreli Stres Testi Sıcaklık Değerleri !!

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
5950x ve 3090 ventus u stres testine soktum işlemci sıcaklığı 90-91 i gördü ekran kartı 79-80 lerde geziyor. Bu değerler normal midir? Kaç olmalıdır ? İdeali nedir?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,880
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
İşlemci biraz sıcak çalışıyor, daha iyi bir soğutma alabilirsiniz.

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Yusuf Emre Şahin
Sorun olur mu bu değerler ? Sonuçta stres testi bu normalde 70-80 derece de
70-80 yüksek değil fakat ne kadar soğuk o kadar sağlıklı oluyor. Fan alacak durumda değilseniz ufak uv deneyebilirsiniz

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,880
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
70-80 yüksek değil fakat ne kadar soğuk o kadar sağlıklı oluyor. Fan alacak durumda değilseniz ufak uv deneyebilirsiniz
Aslında yüksek değerler. Sağlıklı kullanım açısından 77 derece ve üzeri yüksek sayılıyor ve evet UV işe yarayacaktır.
Ama o işlemciye en az 240mm sıvı soğutma gerekte.

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Aslında yüksek değerler. Sağlıklı kullanım açısından 77 derece ve üzeri yüksek sayılıyor ve evet UV işe yarayacaktır.
Ama o işlemciye en az 240mm sıvı soğutma gerekte.
Sorunu çözdüm pc yeni gelmişti fan ayarları sorunluymuş. Bende ne kadar sessiz diyordum en düşük voltta çalışıyormuş olması gerekenin üstünü ayarlayınca oyunda bile alt seviyelere indi sıcaklık değerleri

Top Bottom