Arama sonuçları: *

1. S

Yardım Bilgisayar Programcılığı laptop tavsiyesi (Windows mu Mac mi?)

Merhaba arkadaşlar, bilgisayar programcılığı bölümüne başlayacağım ve laptop ihtiyacım var. Bu arada mühendisliğe uzatmak istediğim için aldığım laptopun 5 sene rahat götürmesi gerekiyor. Biraz araştırdım ama emin olamadım. Öncelikle istediğim özellikleri ve ne amaçla kullanacağımı yazayım. 1...
  2. S

Öneri Sizce hangi MX ekran kartı daha iyi?

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda bir laptop almayı düşünüyorum. Oyun oynamayacağım ve çoğunlukla yazılım kodlama amacıyla kullanacağım işin gamebook yerine ultrabook almayı düşünüyorum. Dahili ekran kartından ziyade harici ekran kartı olmasını tercih ediyorum zira bazen Photoshop kullanıyorum...
  3. S

Bilgisayar çok geç açılıyor

Merhaba dostlar, Anakartım garantiye gitti geldi. Sistemi tekrar topladım. Bilgisayarı açtığım zaman önce siyah ekranda bekliyor, daha sonra bios’a girme ekranında (Fotoğrafını koyuyorum) uzun süre bekliyor (bios’a girersem biosta çok kasıyor pc) ondan sonra windows açılıyor, windowsta hiç bir...
  4. S

Yardım Ramler bazı slotlarda çalışmıyor

Merhaba arkadaşlar Bugün yeni sistemimi topladım ama bir sorun var ramler anakartın 1 ve 2. slotunda çalışırken 3 ve 4. slotunda hiç görüntü gelmiyor. Dual channel yapmam lazım ama 2-4 yaptığımda görüntü alamıyorum. Tek tek denedim sadece 1 ve 2 de çalışıyor. Sebebi ne olabilir? Anakartın...
  5. S

3600 MHz CL 18 RAM vs 3200 MHz CL 16 RAM

Selamün aleyküm arkadaşlar Başlıkta da belirttiğim gibi RAM konusunda kararsız kaldım. Ryzen 5 3600 işlemci ile birlikte kullanacağım. 3600 MHz CL 18 RAM mi yoksa 3200 MHz CL 16 RAM mi daha mantıklı olur. Ya da 3600 MHzlik RAM’i OC ile CL 16 kullanmak doğru olur mu? Ben OC’nin parçanın ömrünü...
  6. S

Eski kasaya yeni sistem toplanır mı?

Merhaba değerli DonanımArşivi üyeleri. Yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ve eski kasamı değerlendirmek istiyorum. Eski sistemimde hiç ısınma gibi bir sorunla karşılaşmamıştım ama yeni sistemlerin soğutmasının iyi olması gerektiğini biliyorum. Eski sistemimi 5-6 sene önce toplamıştım ve o...
  7. S

Hangi ekran kartını tercih etmeliyim?

Merhaba değerli DınanımArşivi üyeleri, Yeni sistem toplamayı düşünüyorum ve ekran kartında kararsız kaldım. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum. Toplayacağım parçalar, İşlemci: Ryzen 5 2600 RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000 MHz (x2) Anakart: Gigabyte B450M S2H Ekran kartı seçenekleri...
Top Bottom