Arama sonuçları: *

• Users: dogaberk26
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. dogaberk26

Yardım Sıvı Soğutmam Artık Soğutmuyor. Yardım Eder Misiniz?

İyi günler ve iyi forumlar dilerim dostlar. Silverstone PF360 Sıvı Soğutmaya sahibim. Yaklaşık bir buçuk yıldır kullanıyorum. Fakat artık sıvı soğutmam görevini yerine getirmemeye başladı. Normalde en yüksek yükte bile 80 dereceleri kolay kolay geçmez iken şuan en ufak yükte 80 derecelerin...
  2. dogaberk26

Yardım Cyberpunk 2077 Düşük Ekran Kartı Kullanımı Ve Düşük FPS

Yeni ekran kartı aldım. Karttan çok memnunum. Bir hevesle satın alıp eski ekran kartımla oynayamadığım Cyberpunk'ı baştan indirdim ve oynamaya başladım. Fakat Ekran Kartı kullanımım genel olarak çok düşük. Bu nedenle FPS'im de düşüyor. Tam yükte kullansa FPS çok yükselecek iken düşük kalıyor...
  3. dogaberk26

1440p 240Hz Monitör Önerisi.

Selamlar dostlar. 1440p 240Hz Monitör almayı düşünüyorum. Aklımda 2 tane model var. Onları aşağıya bırakacağım. Bütçe konusunda çok sorunum yok gibi ama ne kadar fiyat/performansı iyi olursa benim için de o kadar iyi olur. 1. Model : Samsung Odyssey G7 27 veya 32 inç hakkındaki düşüncelerim...
  4. dogaberk26

Corsair Vengeance RGB PRO SL RAM önerisi.

Dostlar selamlar iyi bayramlar. Yaklaşık 2 ay önce Gskill marka 2x16 32GB 4000Mhz CL18 değerinde Ram satın almıştım. Fakat o ramlerin Hynix çiplere sahip olduğunu ve overclock yapmama neredeyse izin vermediğini , denemelerim sonucunda da durmadan başarısız sonuç aldığımı gördüm. Ve işlemcim...
  5. dogaberk26

Ryzen 9 5900X İşlemci ile Düşük CinebenchR20 Skoru

Herkese iyi bayramlar dilerim. Bende Ryzen 9 5900X işlemci var. Ve son zamanlarda işlemci bazlı oyunlarda ciddi bir şekilde FPS dropları ve bazı ekran kartını besleyememe durumları sezmeye başlamıştım. Sonrasında bir tuhaflık olduğunu düşünüp işlemciye Cinebench R20 testi yapmaya karar verdim...
  6. dogaberk26

Yardım Ryzen 9 5900x Düşük Cinebench R20 Skoru

Herkese iyi günler dilerim. Bende Ryzen 9 5900X işlemci var. Ve son zamanlarda işlemci bazlı oyunlarda ciddi bir şekilde FPSdropları ve bazı ekran kartını besleyememe durumları sezmeye başlamıştım. Sonrasında bir tuhaflık olduğunu düşünüp işlemciye Cinebench R20 testi yapmaya karar verdim. Ve...
  7. dogaberk26

Yardım Sıvı Soğutma Radyatörünü Kasa Önüne Montajlarsam Sıcaklıklar Artar Mı?

#1 Acaba radyatörü öne montajlarsam, kasa içerisindeki ekran kartı gibi parçalar da radyatörden gelen sıcak hava kasanın içine üfleneceğinden ısınır mı? Görüşlerinizi ve yönlendirmelerinizi merak ediyorum forum ailesi. Teşekkürler.
  8. dogaberk26

Kasamın HD AUDIO kablosunun içinden biri koptu.

Başlıkta da belirtiğim gibi arkadaşlar. Hd audio kablosundan siyah olanı içinden çıkıverdi.Bu bir sorun teşkil eder mi ? Nasıl tamir edebilirim veya düzeltebilirim ? İçine ittirip bantlasam bir çözüm olur mu ? Teşekkür ederim.
  9. dogaberk26

ROG STRIX X570-E RGB LED'leri Çalışmıyor

Başlıktan da okduğunuz üzere anakartımın sol üstteki ROG logosu ve STRIX yazısının RGB'leri ne yaparsam yapayım çalışmıyor. Ortalardaki ışıklar sorunsuz çalışıyor ama dediğim yerdekiler çalışmıyor hiçbir şekilde. Bütün uygulamaları yüklü. BIOS güncel. Her şey olması gerektiği gibi. Eğer...
  10. dogaberk26

360mm Hazır Sıvı Soğutma Önerisi

Selamlar forum ailesi. Ryzen 9 5900x işlemci siparişi verdim. Hem render hem de oyun için tercihimi bu yönde kullandım. Bu canavar işlemcinin serin kalması için canavar gibi bir de sıvı soğutmaya ihtiyacım var. Aklımda birkaç model var. Sizlere sunmak ve fikirlerinizi duymak isterim...
  11. dogaberk26

360mm Sıvı Soğutma Önerisi

Selamlar forum ailesi. Ryzen 9 5900x işlemci siparişi verdim. Hem render hem de oyun için tercihimi bu yönde kullandım. Bu canavar işlemcinin serin kalması için canavar gibi bir de sıvı soğutmaya ihtiyacım var. Aklımda birkaç model var. Sizlere sunmak ve fikirlerinizi duymak isterim...
  12. dogaberk26

Yardım Düşük GPU Kullanımı

Herkese iyi günler dilerim. Aşağıda belirttiğim sistemi kullanıyorum. Ve bazı oyunlarda GPU kullanımı düşük olduğundan dolayı düşük fps alıyorum. Darboğaz olduğunu düşünmüyorum. İşlemcim en fazla %50lerde kullanılıyor. Apex Legends oynarken GPU kullanımım hep %100de iken , FarCry 5 , New Dawn ...
  13. dogaberk26

Yardım AMD Radeon RX 5600 XT Sapphire Pulse Modeli'ni Almayı Düşünüyorum

AMD Radeon RX 5600 XT Sapphire Pulse Modeli'ni almayı düşünüyorum. Sizin görüşleriniz nedir ? Kullanan ya da araştıran bilen kişiler olarak. Ya da o fiyat bandında önerebileceğiniz başka marka-model ya da seçenek var mıdır ? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. Bütçe: 2000-2500TL Sistemim...
  14. dogaberk26

Ryzen 5 1600AF Overclock

Herkese iyi günler dilerim. Ryzen 5 1600AF'ye sahibim. Daha önce MSI B450M-A Pro Max anakarta sahiptim. Soğutucum da Snowman'in 6 Bakır borulu çift fanlı modeliydi. Macun ise arctix mx-4 2019'idi Ama işlemciyi 3,9 ghz'de bile düzgün ayarlarda ve voltajlarda stabil çalıştıramadım. Anakartın...
Top Bottom