Arama sonuçları: *

1. HotMyth

Bilgisayar internete bağlanmıyor

Anakarta azda olsa değdim işlemciyi takarken. Onun dışında halıya basıyordum. Bende dediğiniz gibi olduğunu düşünüyorum. Acaba bu internet bağdaştırıcısının kondansatörünün tamiri gibi bir olay var mı yoksa komple anakart mı değişmesi gerek. Bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim.
  2. HotMyth

Bilgisayar internete bağlanmıyor

Selam arkadaşlar. Dün bilgisayarın işlemcisinin termal macununu yeniledim. Bilgisayarı açtığımda internetin gelmediğini gördüm. Ne yaptıysam bir türlü düzeltemedim. Kasaya internet kablosunu taktığımda hiçbir şekilde görmüyor. Bağdaştırıcı seçeneklerinde bile çıkmıyor işareti. Aygıt...
  3. HotMyth

HDD'im bozuldu. İçindeki verileri kurtarabilir miyim?

Selam arkadaşlar, dün bilgisayarıma yeni SSD taktım. Bilgisayarda hem SSD hem de HDD var. HDD'nin içinde bana lazım olan bilgiler olduğu için hiç format vs. atmadan yeni SSD'yi takıp sıfırdan Windows 11 kurdum. Sorun şu ki kurulumu yaptıktan sonra HDD'de bozuldu. Formattan önce hiçbir sıkıntısı...
  4. HotMyth

Maks 2000 TL M2 SSD önerisi

Hocam iyi güzel SSD ama 2700 TL bütçemin çok üstünde
  5. HotMyth

Maks 2000 TL M2 SSD önerisi

Arkadaşlar selam, bana sistemime göre güzel bir SSD önerebilir misiniz? Tercihen 1 TB veya üstü düşünüyorum. Önceki SSD'im Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma) idi. 3 yıl boyunca gayet memnun kalarak kullandım. Ancak dün kendisi aşırı ısınma ile birlikte yazma...
  6. HotMyth

Sistemime yeni kasa + PSU önerir misiniz

Hocam kasada ki PSU 650W ama bu önerdiğiniz PSU 550W. Sıkıntı çıkartmaz değil mi
  7. HotMyth

Sistemime yeni kasa + PSU önerir misiniz

Selamlar, 2020de donanım arşivinin hazır kasalarından birini aldım. Kasanın içi iyi güzel ama kasanın kendisi ve PSU'su çok iyi değil. Bu sebepten yeni kasa + PSU almaya karar verdim. Zaten PSU son günlerde fan sesi sıkıntısı çıkarmaya başladı. Sistem parçalarına zarar vericek diye korkuyorum. O...
  8. HotMyth

Laptop için en iyi windows sürümü hangisidir?

Windows 11 geçsem sıkıntı olur mu acaba?
  9. HotMyth

Laptop için en iyi windows sürümü hangisidir?

Selamlar, 6 senelik bir laptopum var. Şuan windows 8.1 sürümünü kullanıyorum ama hiç memnun değilim. Daha öncesinde windows 10 kullanıyordum ama daha iyi performans için 8.1'e geçmiştim. Şimdi windows 11'e geçmeyi düşünüyorum ama performans olarak windows 10'dan daha fazla yük bindirir mi...
  10. HotMyth

Ghz sabitlemek işlemciye zarar verir mi?

Oyunlarda ani FPS düşüşleri yaşadığım için ThrottleStop isimli programı kullanıyorum. 2.30 Ghz'li notebookta 1.8-2.0 ghz arasına sabitleyip oyunlara giriyorum. Sıcaklık değerlerim 70-80 arası dolaşıyor. Ghz sabitlemek işlemciye yada başka bir bileşene zarar verir mi? Pek bu konularda bilgim yok...
  11. HotMyth

Monitöre elektrik gitmiyor

Arkadaşlar bir kaç hafta evde yoktum ve geri döndüğümde pcyi açtım ama ekran açılmadı. Daha sonra kontrol ettiğimde ekrana elektrik gitmediğini anladım. Kabloların ekrana giriş yerinden de hafif bir koku geliyordu. Ben evde yokken elektrikler gidip gelmiş ve sanırım voltaj düşmüş. Bir elektrik...
  12. HotMyth

Windows 10 mavi ekran sorunu

WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR yazıyor ve %0 da kalıp yeniden başlıyor ve boot device istiyor. Yeniden başlatıp F1den biosa girip Windows boot manageri seçiyorum. 1595099420 %1-%2 civarı gösteriyor görev yöneticisinde. CrystalDiskInfo ile baktığımda 70 derece gösteriyor. Kullandığım işlemci AMD Ryzen...
  13. HotMyth

Hocam memtestden yaptım testi ve bir sıkıntı çıkmadı. onun dışında CrystalDiskInfo ile baktığımda hdd ve ssd de bir sıkıntı gözükmüyor ama ssdnin sıcaklıkları kırmızıda. 62 derece civarı bir sıcaklığı var ssdnin.
  14. HotMyth

Hocam şimdi baktım da oluşmuş. Şaşırdım daha önce 2 defa mavi ekran yedim ama oluşmamıştı. 3. de oluşmuş hemen atıyorum. https://1drv.ms/u/s!AscciUc7goNroVKNPuHe6fUqINVU?e=czuYGN
  15. HotMyth

Hocam bu konuya daha önce baktım. Dediğiniz dosya bende oluşmuyor. Sebebi de %0da kalması diye düşünüyorum. 1595094645 Deneyip yazıcam buraya
  16. HotMyth

Merhaba, ben sistemi itopyadan daha yeni aldım ve kurulumunu yaptım. Hiç bir sıkıntı yoktu ama arada bir mavi ekran vermeye başladı. Neden kaynaklandığını da çözemedim. Her mavi ekran verdiğinde %0da kalıyor. Bu yüzden de hata raporu oluşmuyor. Genellikle oyunlarda hızlıca alt + tab yaptığım...
  17. HotMyth

Çözüldü✓ PC açılıyor ama ekran gelmiyor

Söküp taktım hocam hala aynı. Display portu ikinci çıkışa takınca klavyeye ışık falan geldi ekranda geldi ama bozuk bir şekilde geldi. 1594557389 Ramlerin birini çıkarıp çalıştırdım ve açıldı. Daha sonra kapatıp tekrar takıp açtım gene açıldı. İlginç.
  18. HotMyth

Yok maalesef. Kasada takılı olan asus rx 5600 xt var sadece. Açarken bakıyorum ekran kartının ışığı yanıyor.
  19. HotMyth

Amd ryzen 5 3600
  20. HotMyth

Merhaba, PC açıkken bir anlık dalgınlığa gelerek PCnin bağlı olduğu üçlü prizin düğmesini kapadım. Kasanın kapandığını fark eder etmez geri açtım. Kasanın düğmesine bastım, her şey normal çalışıyordu ama ekran gelmedi. Mouse ve klavyenin ışıkları da gelmiyor. Daha birkaç haftalık PC. Anakart...
Top Bottom