Arama sonuçları: *

1. failimeshur

Çözüldü✓ Secure boot aktif olmuyor

Çözümü buldum, tpm açmak yeterli değişmiş biosda advance menüsünde windows os configuration kısmına girip bios seçeneği uefi değilse uefi yapıyoruz ardından altta açılan özelliklerden secure boot seçeneğini enabled yapıyoruz bu şekilde yapınca msi anakart için sorun düzeldi tpm ve secure boot...
  2. failimeshur

Çözüldü✓ Secure boot aktif olmuyor

Arkadaşlar bugün garip bir hatayla karşılaştım, daha önceden anakartımda secure boot özelliği açıktı ve fifa 23 csgo faceit gibi oyunları oynardım ancak işlemcimi değiştikten (3600x den 5600 e geçtim) sonra windows secure bootu görmemeye başladı defalarca açıp kapattım yine de kapalı olarak...
  3. failimeshur

Minecraft Açılırken Mavi Ekran / Oyun Çökmesi

Sorunu çözdüm sanırım çözümü de paylaşayım. Bilgisayarımda javanın yeni versiyonu yüklü olmasına rağmen ismi farklı olan bir de eski bir versiyon kalmış, tümünü kaldırıp yeni versiyonu baştan kurdum. Açıldı ancak oyunun ramini 8gb yapayım dedim yine crash yedi, 10gb yaptım düzeldi neden...
  4. failimeshur

Minecraft Açılırken Mavi Ekran / Oyun Çökmesi

Sorunum başlıkta belirttiğim gibi minecraft açılırken bazen mavi ekran bazen sadece oyun çökmesi bazense restart alıyorum. Windows java + tüm driverlarım güncel. Bilgili birileri varsa minidump dosyalarını da ekte paylaşıyorum. (...
  5. failimeshur

Neden AMD işlemci daha iyi performans vermesine rağmen genelde Intel kullanılıyor?

Kemik kitleyle alakalı bir durum. Amd eskiden böyle iyi değildi dolayısıyla herkes intel kullanırdı. Ryzen serisiyle atağa kalktı ama hâlâ tekli çekirdekte intele diş geçirebilecek bi seviyeye gelememişti dolayısıyla da oyunlarda. Ryzen 3. nesil ile birlikte kesin olarak artık bunu başardı tek...
  6. failimeshur

bilgisayardan asıl performansı alamıyorum

dropların sebebi genelde sıcaklık olur zaten. işlemci ya da ekran kartı aşırı ısındığı için frekanslarında kayıplar olmaya başlar anlık ani düşüşler yaşarlar ve bu da oyuna fpsin ani düşmesi olarak yani drop olarak yansır. Driverlarınızda bir sıkıntı yoksa sorun yüksek olasılıkla bu. Msı...
  7. failimeshur

ADATA 480GB SU630

fakir ferrarisi (:
  8. failimeshur

Mönitör Herz Değişikliğinde ekran bozulması

rica ederiz iyi geceler..
  9. failimeshur

gördüğünüz gibi sadece 1 adet egzoz fan mevcut arkada. Tahliye yetersiz geliyor dolayısıyla. Kapağı açtığınızda bu sorunu yaşamamanız da kanıtı. Kasanın üstünde de fan yeri mevcut oraya da 2 egzoz fan takabilirsiniz havayı yukarı doğru üfleyecek şekilde. Isınan hava yükselir kasanın üstünden...
  10. failimeshur

ADATA 480GB SU630

james donkeyi de düşünebilirsiniz ben 2 bilgisayarımda kullandım hızından da fiyatından da memnundum.
  11. failimeshur

gpu sıcaklığı çok fazla oldu dedin. Sıvı soğutucu bildiğim kadarıyla özel bi modifikasyon olmadan ekran kartına takılamıyor. İşlemcine faydası olur onun ekran kartına olmaz. Normalde ekran kartını alırken soğutması iyi olanları almak en mantıklısı zaten ama siz sanırım baştan bi şanssızlık...
  12. failimeshur

windowsun gama ve renk dengesi ayarları mevcut. Yeşil kırmızı ve mavi dengesini size ayarlatıyor ekranda resimler göstererek. Default ayarlarda zaten sorunsuz çalışır ancak hz değişikliğinde böyle bir durum ortaya çıkmışsa bu ayarlardan birinde kayma olmuştur. Googledan küçük bir aramayla...
  13. failimeshur

bütün parçaların aynı olabilir ama kasa içindeki hava dolaşımın ve kullandığın fanlar işlemci ve ekran kartının sıcaklığını ve dolayısıyla performansını etkiler. O yüzden birebir aynı sonuçları beklemek hata olur kaldı ki oyunlara windowsa ve sürücülere de sürekli güncellemeler geliyor fpsler...
  14. failimeshur

hangi grafik sürücüsünü kullanıyorsan oraların bi renk ayarlarını kontrol et. Manuel olarak düzenlemen gerekebilir belki. Orda bi sorun yoksa windowsun renk ayarlarına ya da monitörün renk ayarlarına bak muhtemelen bunların birindendir sorun. Deneyip sonucu tekrar bildirebilirsin ona göre farklı...
  15. failimeshur

Anakart islemci ekran karti

Asusun sitesinde belirttiğine göre 8. nesil için desteği bulunmamakta. 6. ve 7. nesil intel işlemcileri kullanabilirsin. Tavsiye istersen fiyat performans açısından pentium g4600 de kullanabilirsin. Benim de eski işlemcimdi 1920x1080p de sana 144hz i sunmaz ama drop yapmadan 60 fps üstü akıcı...
  16. failimeshur

CPU oyunlarda max hızına çıkmıyor

işlemciler ocsiz şekildeyse boost frekanslarına nasıl çıkacaklarına sıcaklığa göre karar verirler. Dolayısıyla senin sorunun sıcaklık, işlemcin ne kadar düşük sıcaklıkta çalışırsa o kadar daha boost frekansına yaklaşır. Kağıt üstünde verilen değerler en optimum koşuldaki max değerler denebilir.
  17. failimeshur

Cs Go açan pc

ekran kartı almasan bile olur yeni nesil herhangi bir işlemci al gpu barındıran çok rahat oynarsın. Ryzen 3200G olur intelin bütçene uyanlarından biri olur. Yeni nesil işlemcilerin hepsinin tekli çekirdek performansı yüksek. Cs go da daha çok bu çekirdeklere yüklenir 2-4 gerçek çekirdekli...
  18. failimeshur

Eski pc yi güncellemek için yardım

Ne oynamak istediğine bağlı, cs go apex tarzı işlemci yüklenecek oyunlar oynayacaksan anakart ve işlemcini değiştir. Yok başka oyunlar da oynamak istiyorum ben diyosan ve fazla para harcamamayı düşünüyosan elindeki işlemci daha iyi bi ekran kartıyla da seni idare edebilir.
Top Bottom