Neler Yeni

Çözüldü✓ Secure boot aktif olmuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Muhammed Ataç
Arkadaşlar bugün garip bir hatayla karşılaştım, daha önceden anakartımda secure boot özelliği açıktı ve fifa 23 csgo faceit gibi oyunları oynardım ancak işlemcimi değiştikten (3600x den 5600 e geçtim) sonra windows secure bootu görmemeye başladı defalarca açıp kapattım yine de kapalı olarak algılıyor biostan açık olmasına rağmen, aynı sorun kuzenime yeni topladığım bilgisayarda da var onun sistemi b650 anakart 7700x işlemci, benim sistemim b450 5600 işlemci ikimizin anakartı da msi çok garibime gitti bu problem bir çözüm bulamadım var mıdır bilgisi olan?

dogus219

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Doğuş Özat
b450 anakartlarda maalesef kronik bir sorun sanırım. Anakartın biosunu güncellemeyi deneyin olmaz ise ekran kartı ile alakalı olma durumu var ben bizzat yaşadım ve bu şekilde çözdüm hatta

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Muhammed Ataç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çözümü buldum, tpm açmak yeterli değişmiş biosda advance menüsünde windows os configuration kısmına girip bios seçeneği uefi değilse uefi yapıyoruz ardından altta açılan özelliklerden secure boot seçeneğini enabled yapıyoruz bu şekilde yapınca msi anakart için sorun düzeldi tpm ve secure boot farklı şeylermiş.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,517
Üyeler
156,346
Son üye
nbvcfg5768
Top Bottom