Arama sonuçları: *

• Users: M.Yusuf
  • Content: Konular
  • Order by date
  1. M.Yusuf

Acil yardıma ihtiyacım var. Kalite düşmeden PDF küçültme

Arkadaşlar merhabalar, Vize başvrusu için evrakları pdf haline getirmem gerekiyordu ancak sınır var 4mb. yaklaşık 40 50 sayfayı sıkıştırınca bu sefer pdf içerisinde telefon ile tarattığım belgelerin okunması imkansız hale geliyor. Bu konuda bir çözüm önerisi olan var mı ?
  2. M.Yusuf

Amerikadan istediğiniz ürünü getirebilirim

Arkadaşlar merhaba, şuanda Amerika'dayım ve Ekim sonu Türkiye'ye döneceğim. Arkadaşlar maalesef ülkemizde teknolojik ürünlerin genel olarak pahalı olmasında dolar kurundan ziyade uygulanan vergilerin etkisi çok çok fazla bu nedenle şöyle bir teklifim var: örneğin aranızdan biri üst seviye bir...
  3. M.Yusuf

Bot yazılım ile bunu yapmak mümkün mü?

Herkese merhabalar. Arkadaşlar benim bir yerden randevu almam gerekiyor ancak benim ihtiyacım olan randevu tarihleri şuan dolu. Bazen randevularını iptal edenler oluyor ve hızlı olan o randevuyu alıyor. Bundan ötürü boşalan randevu var mı diye sürekli kontrol etmem gerekiyor ancak bu da tahmin...
  4. M.Yusuf

PC'de depolanan arşiv telefondan görülebilir mi ?

Herkese merhabalar. Arkadaşlar telefonumun hafızası dolmak üzere bu nedenle fotoğraf ve videoları bilgisayarıma aktarmak istiyorum. Ancak bazen bir fotoğrafa ihtiyacım olunca veya sadece bir arkadaşıma göstermek isteyince telefonda değil de bilgisayarda olduğundan gösteremiyorum. Dosyaları pc'ye...
  5. M.Yusuf

İphone 6 arama yanıtlama tuş atama

Hayırlı günler arkadaşlar. İphone 6 telefonumun ekranı gidip gidip geldiğinden ve bu gidip gelmeler esnasında dokunmatik devre dışı kaldığından gelen aramaları yanıtlayamıyorum. Bu nedenle ses açma veya kısma tuşuna arama cevaplama özelliğini atamak istiyorum lakin nasıl yapabileceğimi...
  6. M.Yusuf

Cayma durumunda bu kadar bedel istemeleri yasal mı ?

Merhabalar, 25.08.2021 tarihinde Dsmart ile ev interneti sözleşmesi yaptık. Sözleşme yapıldığı tarihten yaklaşık 1 ay sonra interneti bağladılar. Şuanda memnun olmadığımdan sözleşmeyi fesh etmek istiyorum ancak bana 400 lira cayma bedelim olduğunu söylüyorlar. Bu durumda ne yapabilirim, nasıl...
  7. M.Yusuf

2500 TL tablet önerin lütfen

Merhabalar 2500 lira civarına dersler için kullanabileceğimiz kalemli tablet arıyoruz. Ne önerebilirsiniz ?
  8. M.Yusuf

M2 SSD'li sistem neden 18 saniyede açılıyor?

Arkadaşlar M2 ssd aldım bugün. Windowsu da M2 içerisine yükledim. Normalde Sata SSD kullanıyordum pc 20 saniyede açılıyordu. Şimdi 18 saniyede açılıyor normalde 10 saniye falan olması gerekmiyor muydu ? M2 hız testlerini yaptım sıkıntı yok.
  9. M.Yusuf

CR2025'lik RGB kumanda CR1220 pil ile çalışır mı?

Merhabalar, 5 metrelik RGB LED satın aldım ancak kumandası çalışmıyor. Kumanda arkasında CR2025-2032 pil kullanılması gerektiği yazıyor ancak kumanda içinden CR1220 pil çıktı. Acaba kumanda bu nedenle mi çalışmıyor?
  10. M.Yusuf

Bu formüller için uygulama yazabilecek olan var mı?

Merhabalar, fotoğraftaki formüller için uygulama vs. yapabilecek olan var mı? İstediğim şu: Mesela internette nasıl ki verileri girip hesaplaya basınca ortalamamızı veya ne bilim yaşımızı falan hesaplıyor ya bana da ondan lazım işte. Ben verileri girince hızlıca sonucu vericek bana.
  11. M.Yusuf

Okul ve Günlük İşler İçin Uygun Fiyatlı Laptop Önerisi

Merhabalar bir tanıdığım üniversite için laptop almak istiyor. Belirli bir bütçe yok ancak şöyle : 1- Kullanacak kişi Kız ve oyun vs. oynamıyor. 2-Yalnızca okul ve gündelik işleri için kullanacak. Bu gerekleri yerine getirebilecek mümkün olan en uygun fiyatlı laptopu arıyoruz. ( Lütfen 6-7 ay...
  12. M.Yusuf

R5 3500x voltaj düşürme nasıl yapılır?

Merhabalar, stok fan ile R5 3500X kullanıyorum. CPB kapalı olduğundan frekans 3.6 GHz'de sabit. Genel olarak webde geziniyorum ve işlemcim 48 derecelerde gezdiğinden fan sesi rahatsız ediyor. Frekansı değiştirmeden nasıl voltaj düşürebileceğim konusunda yardımcı olabilecek var mı? Şu anki voltaj...
  13. M.Yusuf

Under Voltage Yapmak istedim hata nereden kaynaklı ?

Merhaba arkadaşlar forumdaki bir rehberden İşlemciye oc yapmak istedim. Rehberde tüm çekirdekleri %100 olması lazım deniyor bende son çekirdek 100 olmadı bu durumda voltaj arttırın deniyor ancak bu sefer ısı çok yüksek oldu prime 95 testinde. Ne yapmalıyım, nerede hata yaptım, neden bu kadar...
  14. M.Yusuf

Sistemin yavaş açılma nedeni bu olabilir mi ?

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda adata su 750 512 gb ssd var. Bilgisayarım ortalama 26-30 saniyede açılıyor. Forumlarda okuduğum kadarıyla genellikle kullanıcılar daha az süreler belirtiyorlar 10-12 saniye gibi. Acaba bu yavaşlığın sebebi fotodaki gibi hem MİROĞLU hem de ADMİNİSTRATOR diye 2...
  15. M.Yusuf

Mönitör arkasına nasıl ARGB led yapabilirim ? USB ile mümkün mü ?

Arkadaşlar merhabalar , Okulum dolayısıyla uzun süreler masa başında kalabiliyorum. Tabi bu nedenle masa aydınlatmasına ihtiyaç duymaya başladım. Şık bir masa lambası almak yerine monitörümün arkasına eğer mümkünse ARGB led döşemeyi böylece ders çalışacağım zaman beyaz ışığa ayarlayıp doğrudan...
  16. M.Yusuf

Sata ssd den m2' ye windows geçirilebilir mi ?

Arkadaşlar halihazırda su750 512gb ssd kullanıyorum. Depolama yetmediği için 1 tb m2 alma niyetim var. Eğer alırsam m2 ssd ye windowsu kurmak istiyorum. Bunun kısa bir yolu var mı örneğin şuanki ssd nin içeriğini olduğu gibi oraya aktarabilir miyiz ? Veya daha farklı bir yol ?
  17. M.Yusuf

Abi Allah aşkına bu ne yaa ?

Bu nedir birader ben 1660 lı sistemi 5500 liraya aldım. kart tek başına nasıl 6k olur?
  18. M.Yusuf

Asus vg 249q monitör 144 hz almak

Arkadaşlar dp kablosu kullanmıyorum.Monitörün yanında gelen hdmi kablosu ile görüntü alıyorum buna rağmen monitör ayarlarında vs. 144hz aldığım yazıyor.Bildiğim kadarıyla 144 hz için dp kablosu gerekiyormuş. Ben şimdi gerçekten 144 hz alıyor muyum almıyor muyum ?
  19. M.Yusuf

Adata su 750 512 gb pc 26 saniyede açılıyor. Normal mi ?

Arkadaşlar sağda solda pc 15 saniyede veya 9 saniyede açılıyor gibi cümlelere denk geldim. Benim pc 26 saniyede açılıyor. Bir anormallik mi var ?
  20. M.Yusuf

(Çözüldü)Hometech tablet sıfırlamama rağmen açılmıyor. Neden ?

Arkadaşlar elimde Hometech alfa 7 premium tablet var. Açılış ekranında hometech yazısında kalıyor. Factory reset yapmama rağmen problem devam ediyor. Tavsiyesi olan var mı? 1611482364 Arkadaşlar anormal derecede uzun sürüyor yapılması gereken şey formattan sonra 20 dakika kadar açılmasını...
Top Bottom