Neler Yeni

Cayma durumunda bu kadar bedel istemeleri yasal mı ?

M.Yusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Muhammet Yusuf Kurhan
Merhabalar, 25.08.2021 tarihinde Dsmart ile ev interneti sözleşmesi yaptık. Sözleşme yapıldığı tarihten yaklaşık 1 ay sonra interneti bağladılar. Şuanda memnun olmadığımdan sözleşmeyi fesh etmek istiyorum ancak bana 400 lira cayma bedelim olduğunu söylüyorlar. Bu durumda ne yapabilirim, nasıl bir yol izlemeliyim ? Daha 1 ay bile kullanmadığım internetin cayma bedeli nasıl 400 lira olabilir ?

21ebu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ebubekir
Bizim TürkTelekom ev interneti 8mbps idi adamlar 500 lira cayma bedeli dediler bazen başka sağlayıcıya geçince o geçtiğiniz sağlayıci ödüyor cayma bedelini ama bir kontrol ettirin

hakan1987

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hakan
Kampanya olmadan internet paketi fiyatı duysan nedenini anlardın normalde örnek veriyorum 100 lira ödedigin bir internet paketi kesin indirimsiz 240 lira

CarEnthusiast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Akın Serhan Toğrul
Merhabalar, 25.08.2021 tarihinde Dsmart ile ev interneti sözleşmesi yaptık. Sözleşme yapıldığı tarihten yaklaşık 1 ay sonra interneti bağladılar. Şuanda memnun olmadığımdan sözleşmeyi fesh etmek istiyorum ancak bana 400 lira cayma bedelim olduğunu söylüyorlar. Bu durumda ne yapabilirim, nasıl bir yol izlemeliyim ? Daha 1 ay bile kullanmadığım internetin cayma bedeli nasıl 400 lira olabilir ?
Eğer sözleşmeyi yapan sizseniz orda “g*tün yiyorsa çık” dermişçesine indirimli olarak 110TL vs yazar çünkü sözleşme feshi durumlarında indirimsiz fiyat üzerinden cayma hakkı talep edilir başıma geldi ordan biliyorum 🥲
Türknet cayma bedelinin 240 lirasını karşılıyordu sanırım yalan olmasın 120 de olabilir

M.Yusuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Muhammet Yusuf Kurhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tek ay için 400 lira isteyebilmesi için indirimsiz fiyatın 500 lira olması gerekir ki bu kadar da fazla olduğunu sanmıyorum.

raygor1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Recep Aygör
600 TL'ye kadar diğer sağlayıcılar ödüyor galiba dostum araştır onlar ödesin direkt onlara geç.

Logithx

80+ Bronze
Birisi cayma bedelini ödedikten sonra tüketici hakem heyetine başvurarak paranın geri iadesini sağlamıştı..

Morphe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mertcan
Yaptığınız sözleşme kaç yıllık?

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Birkaç gün önce bir yazı okudum doğru mu bilmiyorum belki bilen vardır. 1 yıldan uzun taahhütlerde iptal halinde cayma bedeli yasal olarak alınamıyormuş. mesela operatör ile anlaştınız 2 yıl taahhütünüz var diyelim. Caymak istediğinizde para vermiyormuşssunuz... Bana sallama geldi

hakan1987

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hakan
Yahut verince açma ücreti bağlantı ücreti kurulum ücreti odemiyorsun diye bizi kekledikleri ücret onlar 🙂

VorleN

80+ Silver
Birkaç gün önce bir yazı okudum doğru mu bilmiyorum belki bilen vardır. 1 yıldan uzun taahhütlerde iptal halinde cayma bedeli yasal olarak alınamıyormuş. mesela operatör ile anlaştınız 2 yıl taahhütünüz var diyelim. Caymak istediğinizde para vermiyormuşssunuz... Bana sallama geldi
O para illa çıkıyor senden adı cayma bedeli değil de başka bir şey olur.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Cayma bedeli kullanım süresine bağlı değil. Sözleşmede detaylıca yazar bu durum zaten. Cayma bedeli taahhütlü tarihin ve internetin indirimsiz tutarı üzerinden hesaplanıyor. Sana yine ucuz çıkmış. Türk Telekom olsa 2000-3000 TL çıkardı.

Top Bottom